Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után korai teherbeesés...

Császár után korai teherbeesés mennyire gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hát nagyon kényes téma után érdeklődöm.. negatív beszólásokra nem vagyok kíváncsi!

A lényeg hogy lombikkal sikerült teherbeesni apa gondok miatt. Császáros szülés lett a vége. Jelenleg 4 hónapos a kisfiúnk,aki mellett 4-szer voltunk együtt eddig össz-vissz. Háromszor gumival utoljára megszakítással kb 3 hete.

A szülés után 6hétre már mensiztem és onnantól két hetente. Voltam orvosnál.. tombolnak a hormonok címszó alatt kaptam fogamzásgátlót,hogy az majd beállítja. El is kezdtem szedni mikor újra megjött... de elkezdett csökkeni a tejem brutál mód,így két hét után abbahagytam. Rá pár napra visszaállt normál mennyiségre. Viszont azóta 36 napja nincs vérzésem és megint apad a tejem.

Sokat olvastam,hogy császár után nem ajanlott hamar teherbeesni. Viszont ha netán most spontán mégis az vagyok akkor el kell vetetnem?

Én nem kérdeztem rá az orvosra,mivel úgy voltunk több úgysem lesz már,mivel több lombikot nem vállalunk be.

Kisfiúnkra 5 évet vártunk.. egyszer nem estem teherbe!

Most nagyon megvagyok ijedve.. bár tesztet nem csináltam még.. nem merek.. :(

Esetleg volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége?


2022. jún. 27. 05:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Sokan lombik után természetes úton esnek teherbe, pl Ördög Nóriéknál is ugyan így volt, a test elkezdi termelni azokat a hormonokat amik amúgy hiányoztak az első gyereknél és így simán összejöhet. Az más kérdés, hogy császár után szerintem veszélyes ilyen korán hegszétválás miatt, de ha megtapadt a baba, ha szépen tud fejlődni, lehet a méhed még össze se húzódott tökéletesen abba az állapotba, mint a terhesség előtt, úgyhogy a heg sem válna szét olyan könnyen. Dokival konzultálj erről, erre úgyis csak ő fog tudni mondani bármit iy
2022. jún. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Simán lehet a gyógyszertől, szoptatástól is, de ha nem csinálsz tesztet, nem derül ki. Van, aki császár után hamar újra terhes lesz és nincs baja, másnak meg évek múlva is. Ezt az orvosod tudná megmondani, hogy a te heged épp most milyen állapotban van és hogy mik a tapasztalatok.
2022. jún. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem beszólás csak tényleg érdekelne hogy miért kellett megszakítással védekezni,lombikozós múlt ide vagy oda? Amúgy lehet csak most áll be a hormonod, csináltass tesztet. Elvileg minimum 1 évet kéne várni 2 gyerek között, de igazából 2 év lenne az ideális.
2022. jún. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Azért ha apa gondok vannak nem gondolnám ,hogy az megoldódna a szülés,szoptatás miatt.

Nyilvan a legokosabb ha csinálsz tesztet. Addig kár ezen aggódni!

2022. jún. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Tesztelj, de asokkal esèlyesebb, hogy a tabletta okozza.



Nyilván elő szokott fordulni baleset megszakítással.. îgy úgy amúgy.. szóval, akinek gond egy újabb baba, az ne alkalmazza, mert addig jàr a korsó a kútra…

Barátainknál 20 èv megszakítás 40 év felett csúszott be.


Mi is èvrk óta megszakítunk, gyetekek első 3 hónapban sikerültek, amikor màr igazàn akartuk.


Szóval azért a megszakítás elég jól megoldja a problémát, ha nem jelent gondot, csak nem tervezett a gyermekáldás.


3-4 hónap múlva már jóneséllyel semmi problémàt nem jelentene egybújabb terhesség ( nagyon ritka a hegszétválás stb.. akinek ilyenkor, annak 6 èv múlva is gondja lenne)


Most igazából a h elyi szülés után sem lenne még ideális ( tudom-tudom.. rengeteg kis korkülönbséges van,de egy terhesség egy női szervezetet kicsit kizsigerel.. vitaminoknak és egyebeknek is kellene 6 hónap, hogy visszaálljon.. ez a minimum, mert később idős korban visszaüthet)

2022. jún. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ma veszek is tesztet! Bízok benne,hogy csak gyógyszer meg a hormonok. Nem tudom mit csinálnék,ha a felelőtlenségünk miatt most elkéne venni egy spontán fogant áldást..

3-as.. megmondom őszintén.. gumival kezdtük.. csak a férjem olyan óvszert vett ami mentholos.. és hát ő nem tudott elmenni és meg szét égtem alul.. így levettük és amúgy lett befejezve. Olyan ritka,hogy van rá időnk meg módunk,hogy kész beakartuk fejezni. Ennyi történt.. ,hát nagyon bízok benne,hogy nincs baba. Sose gondoltam,hogy egyszer ezt leírom.. borzalmas érzés.. :(

2022. jún. 27. 07:23
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Nálunk is volt ilyen,hogy az óvszer nem vált be,de mi kézzel elégítettük ki egymást🤷‍♀️ de szerintem is csak a hormonok.
2022. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg fog jönni 1 héten belül,azért kevesebb most a tejed. Nálam ez jelzi, igaz nagyjából vissza is állt,csak annyival módosult, hogy 26,28 nap helyett 29 napra érkezik.
2022. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha még szoptatsz és 2 hét után abbahagytad a gyógyszert akkor még össze-vissza lehetnek a hormonjaid. Simán lehet, hogy a gyógyszer abbahagyása kavart be.
2022. jún. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Tuti nem vagy terhes!

Amugy egy évet kell várni minimum.

2022. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!