Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mit értenek természet...

Pontosan mit értenek természetes szülés alatt?

Figyelt kérdés

Az természetes szülésnek számít, ha van fájdalomcsillapítás (epidurál vagy más)? Illetve az is természetes szülésnek számít, ha nem kap ugyan fájdalomcsillapítást a kismama, viszont más miatt szükséges valamilyen gyógyszeres beavatkozás (pl. hogy felgyorsítsák a szülést)?


Vagy a természetes szülés csak arra vonatkozik, hogy természetes úton (azaz a hüvelyen keresztül) jön a világra a baba?


Nem világos számomra :(



2022. jún. 27. 12:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hüvelyi szülést szokták így nevezni.
2022. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is a hüvelyire vonatkozik
2022. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hüvelyi szülés természetes szülés akkor is ha van bármilyen beavatkozás, fájdalomcsillapítás.
2022. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Angol oldalakat is nézek most, itt máshogy írják:

[link]


Natural birth typically refers to having a vaginal birth without pain medication or routine medical interventions.

2022. jún. 27. 12:35
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Magyarországon a hüvelyi szülést nevezik annak. Mindenhogyan elég sz*r kifejezés..
2022. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

[link]

Natural childbirth is giving birth using no medicines at all, instead using techniques such as relaxation and controlled breathing for pain.


Ezek alapján a gyógyszerek használata nem jelent természetes szülést, de lehet, hogy mi máshogy használjuk ezt a kifejezést?

2022. jún. 27. 12:39
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Amire te gondolsz, vagy a cikkben gondolnak azt itthon hàborítatlan szülésnek szoktàk hívni.


Jómagam, ha megkérdezik, hogy szültem, akkor megmondom, hogy az elsőt hüvelyi üton, a 2. Babàt háborítatlanul,


Nem vagyok hajlandó természetesnek hívni egy hasból kikönyöklős, vákuumos szülést, akkor sem, ha 100%-ban indokolt volt, és nem volt negatív lecsengése sem fizikailag, sem lelkileg, attól még ez nem természetes nekem.

2022. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Háborítatlan szülés, ezt így nem is hallottam. Köszi! Akkor ennél nincsenek gyógyszerek.


Mindenesetre ha azt mondom, hogy szülés természetes úton, az egyértelmű, hogy a hüvelyi szülésre utal (gyógyszerektől függetlenül), ugye?

2022. jún. 27. 13:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, senki nem fog belekötni. :D Aki igen, azzal nem érdemes foglalkozni.
2022. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Ma már azt nevezzük természetes szülésnek, amikor nem történik beavatkozás a szülés folyamatába. Nincs indítás, nincs egy bizonyos testhelyzetbe kényszerítés, nincs beöntés, burokrepesztés, indokolatlan vizsgálatok, nincs tilalom az evésre-ivásra, nincs szülésgyorsítás, se gátmetszés. És persze nincs gyógyszeres fájdalomcsillapítás se. Helyette van megfelelő lelki támogatás, szabad testhelyzet választás/változtatás, türelem, amivel kivárjuk a folyamatokat. Fájdalomcsillapításnak masszázs, melegvíz, a félelmek feloldása van. Nagyon fontos, hogy az újszülöttet AZONNAL megkapja az anyuka. Nem viszik méricskélni, vizsgálgatni, fürdetni. Adott esetben azt is kivárják, amíg a köldökzsinór pulzálása abbamarad, és csak utána vágják el. Nem mossák le a magzatmázat a babáról.

De egy generációval korábban még a hüvelyi szülést hívták természetes szülésnek, az elvégzett beavatkozásoktól függetlenül.

2022. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!