Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet Down szindromas a babam?

Lehet Down szindromas a babam?

Figyelt kérdés

A kombinalt tesztem jo volt es a 12.hetes uh is, majd a 19.heten a kovetkezo genetikai vizsgalaton kiderult, h csak 2 er van a koldokzsinorban illetve a baba sziven “echogen fokusz” abrazolodik. Es amiatt h ez a ket jelenseg egyszerre van jelen, felmerul a down szindroma lehetosege es elkuldtek minket prena tesztre, ami hal isten negativ lett.


Most megnyugodhatok? V tevedhet a teszt? Vagy ilyenkor mire kell szamitani? Volt mas is hasonlo helyzetben?


2022. jún. 29. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem lesz gond szerintem :)
2022. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Tévedhet 0,01 %-ot. Azt hiszem ez az az arány amikor nyugodtan hátra lehet dőlni. Nyugi, nem down-szindrómás, próbáld élvezni a várandóság hátralévő részét, ezt a rossz élményt pedig felejtsd el.
2022. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Echogén fókuszt manapság már szinte mindenkinek találnak, nálunk is volt, olyan felbontásúak már az ultrahangok, aminek ez az átka.
2022. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Echogen el is tűnhet, majdnem mindenkinél megállapítják . Ha majd a 30. Hét körül látják vagy szólnak hogy foglalkozzunk vele , akkor érdemes gondolkozni , egyébként felesleges stressz forrás , nyugi !!!:)
2022. jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom mondta is a doki h ez gyakori, nem is onmagaban csak emiatt merult fel a down, hanem igy h a koldokzsinorban az erek szama is kevesebb plussz a sziv dolog igy egyutt…


De mindegy akkor megnyugszom

2022. jún. 30. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

A kisebbik lányomnál két ér volt a köldökzsinórban. Azóta megszületett, 15 hónapos, teljesen egészséges.

Ritkán jelent ez gondot, szóval próbálj megnyugodni :)

2022. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is van echogén fókusz, sőt egyéb kissebb eltérések is… ez nem vészes, ha az orrcsont, nyakiredő, áramlások rendben, a prena is negatív nem lesz gond.
2022. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Prena negatív, én nem aggódnék.
2022. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!