Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség nagyon korai...

A terhesség nagyon korai szakaszában (4-5 hét) éreztetek bármit a terhességből, vagy csak késett, pozitív lett a teszt és minden happy? :)

Figyelt kérdés
Illetve ha volt tunet akkor folyamatos volt, v jott-ment/változott az intenzitása?
2022. júl. 2. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Érzékeny volt a mellem, de nagyon. Ez az egy tünetem volt. Ez megmaradt pár hétig még. Itt már gyanítottam, hogy terhes vagyok, mert elkezdtünk próbálkozni
2022. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Es az érzékenység mindig ugyanolyan volt? Vagy néha erősebb volt néha gyengébb?
2022. júl. 2. 07:55
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Amikor azt hittem, terhes vagyok, nem voltam az. Amikor már pár napja betéttel járkáltam, mert tuti mindjárt megjön, akkor meg az voltam. És ezt mindkét gyereknél sikerült eljátszanom. (3 ill. 8 hónap próbálkozás, a ciklusom meg az önfigyelős stressztől össze-vissza lett, pedig előtte sem szedtem semmit.)
2022. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Érzékeny volt a mellem, sokat rohangáltam pisilni és folyamatosan mindjárt megjön érzésem volt, de sose jött meg.
2022. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is a mellem volt érzékeny, de mivel ez nálam pms tünet is, gondoltam meg fog jönni. Az első gyerekemnél hányinger volt már nagyon korán, akkor azt hittem csak összeszedtem a calici vírust, ami épp terjedt az ismerősi körömben.
2022. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Fájt,feszült a mellem.Folyamatosan pisilni jártam,enyhe menzi szerű görcs.És nem volt étvágyam.A mellfeszülés kb mostanra enyhült,5+4 hetes vagyok.Szédülés,émelygés néha hányinger.Pisilni ugyan úgy járok,hasfeszülés,szurkálás,kis fájdalom hol van,hol nincs.
2022. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Elsonel tipik premensi tuneteim voltam, szoval semmi feltuno, masodiknal meg semmit nem ereztem az eg vilagon
2022. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak mellfájdalom volt. Az elsőnél (aminek sajnos missed ab lett a vége) még nem volt soha pms-em, valamint egy kis beágyazódási "vérzést" (narancssárgás...) is tapasztaltam, onnan gyanakodtam erősen. Második terhességnél már általánossá volt a pms tünetkénti mellfájás, nem tudom, hogy honnan éreztem, hogy most nem az lesz... ja, és másodiknál egyébként nagyon korán jött a farkaséhség, annyira korán, h lehet össze sem függött... Egyébként mindkettőnél úgy teszteltem erős pozitívat, hogy egy napot se maradt ki, és egyik terhesség sem volt tudatosan tervezett próbálkozás, szóval biztos nem képzeltem be 🙂
2022. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem egyelőreelldajdalom van, de ugy, hogy reggel alig érzem, estére meg beerosodik, meg néha érzem a a mehem én, h vmi történik, szurkalo erzes kb. Illetve az elmúlt pár napban néha csikar a hasam és hígabb a székletem... Ami új az a rengeteg gyulladt ragya, ettől félek kicsit, h nehogy csökkenjen a HCG és egy kései mensi tünete legyen
2022. júl. 3. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:

HCG kizárólag akkor van egy emberben (kivéve ritka daganat), ha terhes vagy. Ha mégis megjön, akkor lehet, elvetélsz és irány az orvos. De remélhetőleg ez nem következik be, mert azért több jóval a sikeres terhesség, mint a nem az. (Segítséget kérő fórumokon nem ezzel fogsz találkozni persze.) De olyan, nincs, hogy pozitív a teszt és "csak késik", meg "csak kémiai", hanem ezek mind az annyira korai vetélések szebb elnevezései, amik még UH-n nem látszanának. (Ha valakinek meg sorozatban van ilyen, akkor valami oka van a genetikai véletlenen túl, amit hatékonyabb kivizsgáltatni. Ha akarsz parázni, ezeket az okokat sok helyen összefoglalják.)

Tünetekre nem lehet alapozni, hogy minden rendben van-e. Amíg nem görcsölsz durván vagy pláne nem vérzel, addig marad a remény, hogy minden oké. Nekem az egyik gyereknél a hetedik héttől volt durva hányingerem, a másiknál már a pozitív teszttől, de csak két-három naponta. Mellfájdalom, -változás csak az elsőnél volt, a másodiknál csak a végefelé. Az egyiknél pisilnem kellett, a másiknál meg gyomorsavam volt... Az ilyen menzesz-szerű görcsök, szúrkálások is normálisak, hiszen nő a méhed meg nyúlnak a szalagok meg arrébb tolódik minden... stb. De lehetnek napok, pláne amikor még nincs hasad, hogy el is felejted, hogy terhes vagy. (Más meg ugye vészes hányással kórházba kerül.) Szóval ez teljesen egyéni hormon-érzékenység és egyebek függvénye, de nem függ össze azzal, végül egy végighordott egészséges babád lesz-e. De azért a nagy többségnek igen, úgyhogy ebben érdemes inkább bizakodni. :)

2022. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!