Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogantatástól számítva mikor...

Fogantatástól számítva mikor volt szívhang/pulzálás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Aki biztosan tudja,hogy mikor volt a fogantatása annak mikor volt előszőr szívhang? Mert sok helyen azt olvasom,hogy fogantatástól 3hét valahol meg 6hetet.

(3 hetes embrió még egy sejtcsomó én nem gondolnám,hogy lenne szívhangja,de lehet tévedek)



2022. júl. 5. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit bele vagy zavarodva. A fogantatástól számított 3ik héten már valójában 5 hetes terhességről van szó, 6ik héten pedig már 8 hetes terhesség.

Amúgy a lombikosokat leszámítva senki nem foglalkozik a vélt fogantatással, mert az nem biztos, az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességi heteket.

Ha pont középidőben volt ovud, akkor lehet szívhang már 6 hetesen (fogantatás utáni 4ik hét), de általában nem éri meg a 7ik-8ik hét előtt menni, mert ha nincs még szívhang, akkor csak jön az idegeskedés, holott lehet, hogy minden a legnagyobb rendben van.

2022. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok belezavarodva,tisztában vagyok a 2 hèt differenciával.

Viszont, kérlek olvasd el az alábbi linken található cikket 6 hetes terhesség és magzat is van.illetve nézd meg a 3.hetet is


[link]


Szedek várandós vitamint is,annak a papírjàra 8 hetes kortól van szívhang írva, ami -2 akkor kijön a fogantatástól 6 hét

2022. júl. 5. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Május 5-én volt a fogantatás (vagyis a tüszőreprdés hajnalban, a megtermékenyülés délután). Június 11-én volt szívhang, ekkor voltam hivatalosan 7+1, magzat mérete szerint 6+5, fogantatástól meg 5+1. Lehet lett volna néhány nappal hamarabb már, de ekkorra kellett menni hcg értékek alapján.
2022. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 6+3 voltam és volt erős szívhang. De valószínű nekem papírforma szerint félidőben volt az ovu is, mert akkor voltunk biztosan együtt.
2022. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6+0, de csak azért tudom, mert vérzéssel be kellett mennem és ugye egyértelműen ránéztek a babára, ahol már egy szép szívhangot is láttak.
2022. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!