Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nászút Tenerife-n, Csúszdapark...

Nászút Tenerife-n, Csúszdapark, Búvárkodás, 8 Hetes terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Előre is köszönöm aki elolvassa és tapasztalata, legjobb belátása szerint válaszol!



Kettesben még nem voltunk külföldön. Imádunk mindent ami vízzel kapcsolatos, ezért kitaláltuk, hogy a Világ 1.számú vízi parkja miatt, a "Siam park" miatt a nászutunkat Spanyolországban, a kanári szigetek, Tenerifén töltjük.

Az esküvő 2 hét múlva lesz és 3 napra rá indulunk a nászútra, repülővel.

11 napra (10éjszaka) megyünk Tenerifére kevesebb mint 3 hét múlva és már 8 hónapja mindent lefoglaltunk, elterveztünk.


Terveztünk babát, de az volt a terv, hogy még utoljára nyaralunk egy nagyot kettesben és összevonjuk ezt a Tenerife-s álom nyaralást a nászúttal.


Az volt a terv, hogy közvetlenül az esküvő előtti peteéréskor kezdünk próbálkozni, illetve mikor hazajövünk, még a nyáron, hosszú hétvégéket tartva elmegyünk kempingezni a Balaton körül és akkor is próbálkozunk.



Azonban az élet úgy viccelt meg minket, hogy esküvőre készülés közepette, napokon át csúszott a mensi, majd teszteltünk és pozitív lett.

Ez 3 nappal ezelőtt történt, szóval nagyon friss ez a babavárós történet.

Már vagy 6 tesztet csináltunk és mindig olyan erős pozitív tesztek születtek, hogy a referencia csík halvány a teszt csíkhoz képest.


Nagyon örülünk az eredménynek, de erre az 1 hónap csúszásra nem számítottunk.



A nászútra kitaláltunk sok programot, de a központi eleme az Aquapark, hiszen ezért megyünk oda ahova.

És igen, ez elég hatalmas park, termetes csúszdákkal, nem Magyarországi nagyságúakban kell gondolkozni.

Erre 3 napot is szántunk, elég nagy és elég hosszú sorok lesznek, hogy 1 nap kevés legyen mindent kipróbálni, többször is.


Valamint elterveztünk, hogy kipróbálunk egy nem túl mély, vezetett búvárkodást. Ez is elég különleges.


Megyünk egész napos szigetkörutas vezetett autós túrara, végén éjszakai csillaglesre a 2000méter magas hegyre(Tiede)


Egyéb kevésbé izgalmas programokat is terveztünk.


Szóval:

Légnyomásváltozás mennyire jelent veszélyt szerintetek?

-5.5 órás repülés oda és ennyi vissza.

-magasabb hegyen egy esti program(2000méter+)

-kisebb mélységű búvárkodás.(kezdőként amúgy sem lehet mély, de az élmény az biztos így is felejthetetlen lenne, főleg a kristály tiszta óceánban.)


Ez egy videó a park csúszdáiról:

[link]

Ezeken kívűl, van még pár csúszda, de 1 legalábbis biztosan van, a park legismertebb csúszdája:

[link]



Szerintetek ugyan úgy programozhatunk?


Persze arra vigyáznánk az aquaparkban, hogy a vízbe érkezés háton és ne hason történjen.

Igaz amúgy sok csúszda gumimatracos, így nem hiszem hogy veszélyes lenne.



Mind korrekt választ örömmel fogadunk!


Köszönjük!


28L

29F



2022. júl. 7. 00:02
A kérdező szavazást indított:
Vigyázz, hogy ne ütődjön meg a hasad, akkor nem lesz gond ezekkel a programokkal!
Se aquaparkba, se búvárkodni ne menjetek!
Búvárkodni lehet de az Aquaparkot ki kell hagyni!
Ha fontos a baba akkor inkább az egész Tenerife nászutat le kell mondani, szerintem már a repülőgépes utazás is túl veszélyes.
49 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
NE !
2022. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Orvost kérdezz meg. Mindenkinek más a szervezete.
2022. júl. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Menjetek nyugodtan. Felnőtt nő vagy, ismered a tested, érezni és tudni fogod amikor már ott leszel, hogy mi fér bele és mi nem.


Halkan megjegyzem, hogy itt ilyen kérdést nem érdemes feltenni, mert a többség azért próbál meg majd lebeszélni az utazásról, mert ő maga még a szomszéd megyébe sem jut el egész nyáron. Nehogy azt hidd, hogy a te gyerekedet féltik...

2022. júl. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Ez hülyeség 3as. Mi is megyünk minden évben tengerpartra, szóval irigység biztos nem beszél belőlem :D Sőt para mami sem vagyok, de őszintén azért 8. héten szerintem egy kicsit jobban kellene figyelni.


Második trimeszterben sokan csinálnak "babymoon"-t azaz baba előtti nyaralást, mert akkor már stabilabba a terhesség.

Ha esetleg ott beindulna egy vetélés, nem biztos, hogy más országban szívesen végig csinálná a kérdező.


Szerintem halasszatok második trimeszterig. Mondjuk a strandokat (csúszdapark) én kerültem végig orvosi javaslatra. Ellenben természetes vízbe mehetsz nyugodtan.

2022. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Először is gratulálok! 🥰

Másodszor 12 hétig sajnos bármi lehet. Voltál már orvosnál?

A harmadik : mivel álló víz a csúszda park, lehet kapni ilyen "nuni tapaszt" és nem kapsz el fertőzést mert nem tud bemenni a víz. Én mennék, vigyázva mit eszel,iszol ne üsd meg magad. Kellemes időtöltést! 🥰

2022. júl. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Majusban volt az eskuvonk, szeptember eleje a naszut, en sem gondoltam volna h meg majusban pozitivat tesztelek, 15hetes terhes voltam az utazasra,a hideg tengerviztol kemenyedett a hasam, repulni orvosi engedellyel lehetett, minden mas pedig sajat belatasra. 8hetes terhessegnel max hanyingered lesz, sokaknal 7.hettol van szivhang annyira korai terhesseg, 1grammos kis pottyrol beszelunk jol beagyazva a mehedben. Ha extra ovatos vagy, akkor az utodessel jaro dolgokat kerulod (baratnom quadozott es lovagolt, kutya baja sem lett a lanyanak), fertozes sem kuszik fel a mehedig, ha esetleg huvelygombat kapsz valahol. Es ahogy vki korabban irta elso trimeszterben barmi lehet, de azok nem kulso hatastol.Esetleg annyi h kint nehezebb lehet nogyogyaszhoz jutni.


Szoval gratula es menjetek nyugodtan.

2022. júl. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

4-es, elso valaszolo vagyok. Rahibaztal, mivel kulfoldon lakunk, terhesen is, es a 3 hetes babaval is mar repultunk.


Viszont, a kerdezo az elso trimeszterben akar aqua parkba menni, amikor is egy jo kis gombas fertozestol marha konnyen elvetelhet.

A csapbol is az folyik, hogy terhesen kizarolag termeszetes vizben furodjunk, plane az elejen.

2022. júl. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a repülés nem veszélyes és a hegyekben is élnek terhes nők, tehát a légnyomás miatt se vetél el senki. Mélytengeri búvárkodás nem ajánlott, amit te tervezel, azzal semmi gond. Minden víz valamilyen szinten fertőzés veszélyesnek számít, van, akinek ez problémát okoz, van, akinek nem.


Egyébiránt konkrétan almodozasnak tűnik az egesz egy 16 éves kislánytól....

2022. júl. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

6-os!

"fertőzés sem kúszik fel a méhedig" Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Pont, hogy erre figyelmeztetnek az orvosok és bizony az esetek többségében ezek a fertőzések felszállóak és vetélést/koraszülést okozhatnak!

2022. júl. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek, nem tudom ezt honnan veszi bárki is, hogy "nem kúszik fel". Sajnos de, nagyon is, mivel ilyenkor még fogékonyabb rá az ember.

Ezekkel érdemes tisztában lenni.

2022. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!