Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nászút Tenerife-n, Csúszdapark...

Nászút Tenerife-n, Csúszdapark, Búvárkodás, 8 Hetes terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Előre is köszönöm aki elolvassa és tapasztalata, legjobb belátása szerint válaszol!



Kettesben még nem voltunk külföldön. Imádunk mindent ami vízzel kapcsolatos, ezért kitaláltuk, hogy a Világ 1.számú vízi parkja miatt, a "Siam park" miatt a nászutunkat Spanyolországban, a kanári szigetek, Tenerifén töltjük.

Az esküvő 2 hét múlva lesz és 3 napra rá indulunk a nászútra, repülővel.

11 napra (10éjszaka) megyünk Tenerifére kevesebb mint 3 hét múlva és már 8 hónapja mindent lefoglaltunk, elterveztünk.


Terveztünk babát, de az volt a terv, hogy még utoljára nyaralunk egy nagyot kettesben és összevonjuk ezt a Tenerife-s álom nyaralást a nászúttal.


Az volt a terv, hogy közvetlenül az esküvő előtti peteéréskor kezdünk próbálkozni, illetve mikor hazajövünk, még a nyáron, hosszú hétvégéket tartva elmegyünk kempingezni a Balaton körül és akkor is próbálkozunk.



Azonban az élet úgy viccelt meg minket, hogy esküvőre készülés közepette, napokon át csúszott a mensi, majd teszteltünk és pozitív lett.

Ez 3 nappal ezelőtt történt, szóval nagyon friss ez a babavárós történet.

Már vagy 6 tesztet csináltunk és mindig olyan erős pozitív tesztek születtek, hogy a referencia csík halvány a teszt csíkhoz képest.


Nagyon örülünk az eredménynek, de erre az 1 hónap csúszásra nem számítottunk.



A nászútra kitaláltunk sok programot, de a központi eleme az Aquapark, hiszen ezért megyünk oda ahova.

És igen, ez elég hatalmas park, termetes csúszdákkal, nem Magyarországi nagyságúakban kell gondolkozni.

Erre 3 napot is szántunk, elég nagy és elég hosszú sorok lesznek, hogy 1 nap kevés legyen mindent kipróbálni, többször is.


Valamint elterveztünk, hogy kipróbálunk egy nem túl mély, vezetett búvárkodást. Ez is elég különleges.


Megyünk egész napos szigetkörutas vezetett autós túrara, végén éjszakai csillaglesre a 2000méter magas hegyre(Tiede)


Egyéb kevésbé izgalmas programokat is terveztünk.


Szóval:

Légnyomásváltozás mennyire jelent veszélyt szerintetek?

-5.5 órás repülés oda és ennyi vissza.

-magasabb hegyen egy esti program(2000méter+)

-kisebb mélységű búvárkodás.(kezdőként amúgy sem lehet mély, de az élmény az biztos így is felejthetetlen lenne, főleg a kristály tiszta óceánban.)


Ez egy videó a park csúszdáiról:

[link]

Ezeken kívűl, van még pár csúszda, de 1 legalábbis biztosan van, a park legismertebb csúszdája:

[link]



Szerintetek ugyan úgy programozhatunk?


Persze arra vigyáznánk az aquaparkban, hogy a vízbe érkezés háton és ne hason történjen.

Igaz amúgy sok csúszda gumimatracos, így nem hiszem hogy veszélyes lenne.



Mind korrekt választ örömmel fogadunk!


Köszönjük!


28L

29F



2022. júl. 7. 00:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Kizárólag a fertőzesek jelenthetnek problemat. Tengerbe szerintem mennék tapasszal, de az aquaparkot kihagynám.
2022. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
En a helyedben konzultálnék az orvossal. Lehet-ha még nem voltál- érdemes lenne elmenni egy terhesseg megállapító vizsgálatra es megbeszélni a dokival, h mi a véleménye. Nyilván ez egy szuper nyaralás, terveztetek, nem szeretnéd lemondani. En személy szerint nem mernék strand vízbe menni. En nem vagyok veszélyeztett terhes, azonban az orvos csak tiszta, termeszetes vizet javasolt. Sajnos a strand viz a fertőzések melegágya. En nem merném megkockáztatni. Repülni, kirándulni, buvarkodni simán, de itt is kérdezd meg a dokit. Vegyél olyan tapaszt, amit fent javasolt valaki, amikor a tengerben furdesz. Aquaparkban meg ülj inkább a parton es a szárazföldi programokat elvezd. Vízbe sztem csak addig menj be, amíg ágyék alá ér, fő a biztonság, nehogy összeszedi valamit.
2022. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Magyarán 8 hetes terhesen mész nyaralni. Jó hosszú lett a bevezető.

Nem mélytengeri hanem könnyűbúvárkodással kezdik a tanítást, előtte van egy mini tanfolyam, repülés előtt legalább 1 nappal már nem lehet. De terhesen azt sem sem biztos hogy egyáltalán lehet mivel mindenkinek más a reakciója amikor víz alatt van.

2022. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Én más oldaról közelíteném meg, és nyilván a saját tapasztalatom beszél, ettől nálad lehet minden más lesz. Szóval ha még nem voltál terhes, nem igazán tudod, hogy nálad hogy reagál a szervezet. Én minden terhességem első 13-15 hetét végighánytam. Volt amit a pozitív teszttől, volt amit a betöltött 7.héttől. Ha nem leszel rosszul, szuper, vélhetően a legtöbb dologban önmagában a terhesség nem fog akadályozni, a fertőzések ellen azért lehet védekezni is. A magas csúszda nekem talán kicsir necces, de mindenkinek más az adrenalinigénye. Viszont ha szarul leszel, akkor kidobtok egy valag pénz az ablakon egy olyan programra, amit te a hotelszobában viszel végig hányva. És ezt ugye nem tudod előre kiszámítani, hogy lesz-e rosszulléted, és ha igen, mikor, de ha lesz, akkor esélyes, hogy pont a legrosszabb időszak közepébe trafálsz bele. Esetleg 13 hetes körülre nem lehet eltolni? Vagy előre hozni nagyon?
2022. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
Ja,látom eleve 2 hét múlva lesz, hát akkor max kicsit eltolni. Vagy ha úgy alakul, akkor beletörődtök, hogy ez így sikerült.
2022. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

Két dolog miatt is jobb ötlet a második trimeszterben nyaralni. Az egyiket 14-es leírta, a másik az hogy az elsőben a legnagyobb a vetélés kockázata. Persze nyilván sokaknak semmi bajuk, de tény hogy ilyenkor attól hogy még nincs nagyhasad az nem jelenti hogy kevésbé kellene vigyázni. Te tudod hogy mit bírsz, nem is kétlem hogy óvatos leszel de a repülés szerintem a legkisebb gond. Jobban félnék egy huvelyfertőzésről, de úgy látszik van ez a tapasz amiről nem is tudtam.

A búvárkodasrol viszont le kell most mondanod. Megnéztem a búvárkodás és jól emlékeztem arra hogy tilos terhesen búvárkodni. De ki is kell tölteni előtte egy lapot amin nyilatkozol az egészségügyi állapotodól (asztma, terhesség stb..)

[link]

2022. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%

Erre itt egységes választ nem fogsz kapni. Konzultálj orvossal. De én biztos kihagynám a csúszdaparkot, meg a búvárkodást. (Nem az irigység beszél belőlem, megyünk mi is Görögországba idén.) De az első trimeszter a legveszélyesebb. Én még csak a mogyoródi parkban voltam, de azt már ott is megtanultam, hogy az ilyen extra csúszdáknál nem lehet igazán vigyázni, pörögsz-forogsz, teljesen random, hogy épp hol ütöd meg magad. Már a második trimesztertben vagyok, de épp tegnap realizáltam, hogy így idén bizony kimarad a csúszdapark. Bennem fel sem merült, hogy terhesen elmenjek, alap volt, hogy nem. Pedig minden évben mentünk.

A másik amit már írtak, a fertőzések. Terhesen nagyon kell velük vigyázni, veszélyesek a babának. Nekem az orvosom a medencézést (mesterséges vízben) egyáltalán nem ajánlotta.

És igen, számolj azzal, hogy addig még bárhogy lehetsz. Én a pozitív teszt után pár nappal kezdtem hányni, és ezt a jó szokásomat már 3 hónapja tartom, nem csak reggel, bármikor. Neked ne így legyen, mindenki más, de számolj ilyen opcióval is.

Összességében értem, hogy ez egy közös szenvedély a pároddal, meg nagyon megterveztétek, készültetek rá. De ezek a vizes élményprogramok terheseknek határozottan nem ajánlottak. Aztán persze lehet nem lenne semmi baj. De ha igen, akkor egy életre emésztheted magad miatta. Nem tartom magam egy mártírkodó terhesnek, de tény, hogy ez egy olyan időszak, ahol bizony le kell mondani dolgokról ha felelősségteljes akarsz lenni (pláne az elején mikor a legkritikusabb a helyzet). A mesterséges víz, a búvárkodás meg az extrém csúszdák szerintem eléggé ez a kategória.

A repülés egészséges terhességnél nem baj (bár sokan ezt sem ajánlják az első trimesztertben), viszont ezt is orvostól meg kell kérdezni, mert olvastam, hogy ők cukorbeteg, vagy trombózisra hajlamos kismamáknak ezt sem ajánlják. De összességében a repülés a felsoroltak közül a legkevésbé kockázatos.

Hegymászás ugyanez, ha bírod, akkor hajrá.

2022. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Elnezest en huvelygombara gondoltam (tehat gombas fertozesre), tobb terhessegemet vegigkiserte, honapokig tartott mire kikuraltak (valoszinuleg a progipotlas okozta mert nem voltam idegen helyeken plane nem ultem le es az orvos nekem azt mondta h artalmatlan.
2022. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttetek végül, kérdező?
2022. júl. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!