Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megemeltem egy 4kg szatyrot...

Megemeltem egy 4kg szatyrot elmehet a baba?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok kérlek ne nézzetek hülyének tudom, hogy sokan a gyereküket is emelgetik, de nekem első baba. Ültem az ágyon és egy 4kg szatyrot megemeltem, hogy felrakjam a mellette lévő kanapéra sajnos elfeledkeztem, hogy vigyázni kell, így picit a hasizmomat is használtam.... Lehet bajom? A baba aktív mozog rendesen a pocakban. Ha baj lenne már érezném? Ha igen micsodát? Véreznék vagy valami ilyesmi?


Biztonság kedvéért vettem be magnéziumot.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 10. 20:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Veszélyeztetett terhes vagy? Fekvésre vagy ítélve? Gondolom nem.

A terhesség nem betegség, hanem állapot. Probléma mentes terhességnél ugyan úgy lehet sportolni és élni az addigi ritmust, így emelni is. A test úgy is jelez ha túlerőlteted magad, de az nem 4 kg szatyornál lesz.

2022. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

10-15 kilót símán emelhetsz, ha nem vagy veszélyeztetett terhes.

Másrészt ha szoktál sportolni, akkor azt is lehet folytatni, akár hasizomgyakorlatokat is szabad.

A terhesség nem betegség, ha nincs külön probléma, akkor elég nehéz olyat csinálni, amitöl elmegy a baba, ha meg (orvosilag) problémás a terhesség, akkor akár egy tüsszentés is elég lehet.

Szóval ne idegeld magad, élj normálisan, sokkal jobb neked meg a babának is.

2022. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Veszélyeztetett vagyok, de epilepszia és terhességi cukor miatt. Az orvos oda írta a pcos-t meg az ir-t, de ezek önmagukban nem befolyásolják a terhességet szerintem abból az okból, hogy emiatt szerintem elvetéljek. Eddig nem volt vérzésem se semmi. 😁


Akkor megnyugodtam csak mikor ilyen van mindig bepánikolok tudom, hogy nem tudok bizonyos dolgokat elkerülni, mert lehetetlen 😅


Köszönöm szépen! 😊

2022. júl. 10. 20:48
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyitől elvetélnének a nők, már kihalt volna az emberiség.
2022. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

Akkor okozna gondot ha rossz helyen tapadna a lepény - méhszájon vagy épp csak felette.

esetleg ha lenne hematomád,az is a baba felett - természetesen kisebb terhességnél. Nem 24.hétben.


1# voltam.

2022. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
A táskám nehezebb, mint 4 kiló… egészséges gyerekem született.
2022. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

4-es nem vagyok ostoba nem kell lekezelni örülök neki, hogy neked van gyereked nekem még nincs persze, hogy foggalmasincs mi a határ. Nem kell lekezelőnek lenni attól, mert valamit nem tudok szerintem abszolút semmi rosszat nem kérdeztem és azt gondolom nem én vagyok az egyetlen akinek a fejében ez megfordult első babás kismamaként.


A többieknek pedig köszönöm szépen, hogy tényleg emberségesen tudtak válaszolni a kérdésemre! 😊

2022. júl. 10. 20:55
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Semmi bajod nem lesz. Mások a 10-13kilós gyereküket Rendszeresen emelgetik.
2022. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy első gyerek, még nem lesz baja 4 kg-tól.
2022. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%
Inkább járj terhestornára aggódás helyett.
2022. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!