Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem alatt 18 kg-ot...

A terhességem alatt 18 kg-ot híztam. Tényleg ekkora baj?

Figyelt kérdés
Eddig abszolút nem aggódtam emiatt. Egy ideig (2. trimeszter végéig) az sztkba jártam terhesgondozásra, ott nem is említette az orvosom, hogy sok lenne (pedig nem az utolsó trimeszterbe híztam meg), mondjuk igazából mást se mondott soha, lezavart 3 perc alatt, ezért váltottam. A magánorvosom aztmondta sok, de 20 kilóig még belefér, ha már így alakult, nem akkora tragédia. Az én édesanyám 25 kilót hízott velem, a mamám anyámmal 23at, ők se említették emiatt, hogy baj lenne, az ő idejükbe senki se szólt érte. Most azonban mióta Nst-re járok (kétszer voltam eddig, 38. hét), az sztkba kell jönnöm és itt egy új orvoshoz kaptam időpontot, és ő beleirkált a kiskönyvembe, hogy kóros, meg elmondta mindkét alkalommal, hogy nem érti, hogy hagyhatja ezt az orvosom, meg gratulál neki, meg hogy milyen orvos, meg stb. Amúgy se a cukrommal nincs gond, se a vérnyomással, se nem vizesedek, de könnyen hízok, sajnos ez így sikerült. De amilyen hangnembe momdta, lehet ez tényleg nagy baj, vagy baj lehet belőle, de mi, ha eddig nem volt?
2022. júl. 28. 12:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én az első 2nél 30 + kg híztam, doki mondogatta a gyümi napot de nem ment.

Egeszséges voltam végig a gyerekek is.

1 év alatt vissza is fogytam.

2022. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szülés előtti napon mértem magam, majd a szülés délutánján a nővérpultban kertem egy mérleget.

Hat kilóval voltam könyebb….ennyi a baba, a magzatviz, a méhlepény. Stb.


Nem sok az a 18, nyugi.

2022. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

En 22 kilót hiztam 7. Honapig, onnantól semmit.

Nekem csak a védőnő szokta megjegyezni az elején hogy sok lesz, de mivel nem zabáltam, nem izgatott.

8 kiló kapásból lement szülés után, 1-2 hét alatt még 6,szoptatással meg minden 5 hónappal szülés után ugyanannyi voltam, mint előtte.

2022. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtattak :) Olyan gyomoridegem van, ha arra gondolok, jövőhéten is mennem kell hozzá.. Inkább szülnék meg addigra :D
2022. júl. 28. 14:51
 15/15 anonim ***** válasza:

25 hetes vagyok, 6,5 kg jött fel eddig.

Első gyerkőccel 10-12 kg jött fel, de akkor 15 kg-val könnyebb voltam, sajnos az túlsúly alapból rajtam, de most nem tudok abból fogyni.

Az én védőnőm azt mondja, ne is foglalkozzak ezzel.

2022. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!