Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor fogtátok igazán fel,...

Mikor fogtátok igazán fel, hogy terhesek vagytok?

Figyelt kérdés

A kérdés így furcsának tűnik, kifejtem, mire gondolok.

Azok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik sokára merték elhinni, hogy terhesek.

Mi rengeteget vártunk a babára, 7 év után sikerült lombikkal. Mindig elképzeltem, milyen lesz, ha terhes leszek, sőt, volt, amikor (pl. a végül sikertelenül végződő lombik beültetés után) beszéltem is a kis embriókhoz. Most pedig hiába tudom, hogy terhes vagyok, nem megy ez a szentimentális dolog (beültetés után sem éltem bele magam, félve az újabb pofára eséstől).

Tudom, hogy az az oka, hogy annyira félek beleélni magam, hogy inkább elfojtom az érzéseim. Ez utóbbi egyébként is nagyon jellemző rám.

Ahogy telnek a hetek, érzékelem, hogy egyre nyugodtabb vagyok, jobban is alszom, de valahogy ez az érzelmi része nem változik. UH-n persze mosolygok, örülök, hogy látom, megnyugszom, hogy minden oké.

Most abban bízok, a 12. heti genetikai ultrahang átbillent ezen, persze ha minden rendben lesz.

Arra gondoltam, az is segítene a kötődésben, ha tudnám a nemét. Nekünk teljesen mindegy, milyen nemű, lényeg, hogy egészséges legyen, csak talán könnyebb lenne beleélnem magam, ha már tudom, hogy kisfiú vagy kislány növekszik bennem.

Viszont attól is tartok, hogy ez az elfojtás a genetikai UH után sem változna. Akkor pedig várhatok arra, hogy megmozdul, mert hátha az átbillent.


Bocsánat a hosszas elmélkedésért, de alapvetően ritkán gondolkodom ezen, telnek a napok, hetek, és szinte kényszerítenem kell magam, hogy a babán gondolkodjak, mindig elterelem mással a figyelmem. (Pedig itthon vagyok, lenne időm agyalni.)


11+2 hetes kismama



2022. aug. 6. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne kenyszeritsd magad, ne edd magad ezen, lazíts. Minden a legnagyobb rendben. Nem kell elvárnod magadtól a szentimentalis "kötődést". Sőt, abból lesz a baj, amikor elvarunk valami nagy erzelmet, és nem történik meg, akkor csalódunk es a gyerekre vetitjük. Meg fog születni, es akkor szepen összeszoktok, megismerkedtek, es akkor majd kialakul a kötődés. A valóság sosem olyan, mint a kepzelgéseinkben, de lehet sokkal-sokkal jobb, ha elengedjük az illúziókat és átéljük a valóságos pillanatokat.
2022. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

12+3 hetes vagyok, 6 év után spontán sikerült teherbe esnem.

8 hetesen voltam terhesség megállapításon, ott az orvos jövőhét keddre adott időpontot kontrollra, meg beutalót a kórházba 12. heti genetikaira, amire viszont csak most aug. 15.-en kerül sor, mert hatalmas a várólista…

Még én sem fogtam fel igazán, hogy babát várok, és szülők leszünk.. Persze tervezgetünk, de.. olyan, mintha nem is lenne. Aztán remélem, hogy a genetikai után kicsit erősödik majd az érzés, hogy igenis februárban bővülni fog a család.. De azt is elképzelhetőnek tartom, hogy csak az első rugások hozzák el a várva várt érzést, hogy igen, terhes vagyok.

Hétfőtől szerencsére vissza mehetek dolgozni, reményeim szerint az majd eltereli a figyelmem arról, hogy másodpercenként ezen gondolkozzak.

2022. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a második gyerekkel csak néha fogom fel, hogy az vagyok, annyira lefoglal az első :D Pedig már mozog rendesen a hasamban.
2022. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok :)

Lehet, hogy le leszek pontozva, de nem baj :)

Mi is sokat vártunk a babára, iszonyat örültünk, de persze, hogy furcsa is volt a dolog. Beszéltem hozzá vártuk, így ahhoz képest gyorsan el is telt a várandóssági idő. Nekem több fázisban volt ez a kötődés dolog amúgy 😃


Amikor a 12.heti ultrahang volt, akkor is még a félelem és a hitetlenkedés volt.

Utána amikor kiderül, hogy kisfiú, akkor nem sokkal utána nevén is neveztük a gyereket 😆


Következett a fészekrakó ösztön, amikor a ruhák, bútorok, millió egy dolgot vásároltuk (aminek egy nagy része érintetlen is maradt, mert teljesen felesleges előre megvenni, rájöttünk)


Viszont amikor megszületett (császármetszés) felsírtam, mert elöntöttek az érzések, akkor megint ott tartottam hirtelen, mint az elején, hogy hopp, itt egy kisember.. Gondoskodni kell róla, a mi gyermekünk...

Az első pár napban nem tudtam sajnos szoptatni, de amikor hatakerültünk, megpróbáltam ösztönből, félretéve a szoptatós könyvet stb.És BUMM, sikerült. Ott elkapott az a igazi földöntúli boldogság. Emlékszem, hogy ott bőgtem, mint az állat, férjem aludt a gyerkőc meg cuppogott 😆

Túl sokat írtam, de ez is egy példa, hogy szülés után hidd el, hogy legkésőbb elér az az igazi kötődés ami egy életen át tart. ❤️

Boldog babavárást ❤️

2022. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem néha még most is hihetetlen hogy gyerekem van, pedig 10 hónapos😅 ez csak filmes maszlag hogy hú így várod és simized a pocid meg társai. Agyban is fel kell fogni hogy gyereked lesz és van hogy ez addig nem megy amíg kézbe nem veszed vagy véget ér a baby blues.
2022. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a tanácsokat és a megosztott tapasztalatokat!

Nem akarok rágörcsölni a témára, és remélem, tényleg megszállnak majd az érzések, legkésőbb akkor, ha megszületik. 🙂

2022. aug. 6. 13:16
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lassan sikerült :).
2022. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Semmikor, szürreális volt az egész, de az azóta eltelt 9 év is az... Ha nélkülük vagyok olyan, mintha igaz sem lenne hogy vannak gyerekeim, az anya szót is fura hallani
2022. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon gyorsan ráállt az agyam. Az az érdekes, hogy most a másodiknál annyira biztosan éreztem a dolgokat, mint valami jós. Előre megmondtam mindent. Most a neméről is van megérzésem, kívancsi leszek, abban is igazam lesz-e. A lenyeg, hogy nekem nagyon valóságos, jelen lévő személy volt ez az embrió már az előtt, hogy egyáltalán megcsinaltam a tesztet. De kötődés? Nem. Hiszen még nem ismerjük egymást. Kötődés az ittlévő másfél eves kisfiammal van. Nyilván várom a gyerekemet és szeretem mar most, de az emberi kötődést nem varhatjuk el magunktól még ekkor.
2022. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor, amikor napi szintű mozgást éreztem és rendes rúgásokat. Előtte 5 hónappal sikertelen terhességem volt, szóval nálam nagyon nehezen ment, hogy elhiggyem, hogy itt az idő. Most 32 hetes leszek és még mindig minden nap hálát adok minden mozgásért. A rosszullétek vagy kellemetlenségek nem is érdekelnek, egy percig nem éltem meg nyűgként. Ez a jó oldala 🙂. Minden jót nektek!
2022. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!