Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen hogy tudok táppénzre...

Terhesen hogy tudok táppénzre menni ?

Figyelt kérdés

Idősotthonban dolgozom, konyhán, van hogy 8 órát dolgozok egy nap és van hogy 12-t, nagyon sokat kell emelnem, vinni az ételét egyik konyháról a másikra (2 találó konyha van) illetve raktárba pakolni, árut átvenni.

Tehát elég megterhelő.

Ráadásként a COVID megint “visszajött” és félek attól is hogy most esetleg fogékonyabb vagyok elkapni valami vackot…

Több mint 100 lakó van plussz dolgozók…

Egyébként most 8 hetes vagyok és majd 9 Hetes leszek mikor mennem kell vissza nődokihoz.

Az érdekelne hogy ilyen esetben mi a teendő ? Neki kell szóljak ? Mit kell ilyenkor mondani ? Vagy a védőnőnek ? Vagy háziorvosnak?

Köszönöm a válaszokat.



2022. aug. 8. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
A háziorvos tud kiírni táppénzre. Mondd el őszintén a munkaköröddel járó problémákat!
2022. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nőgyógyásznak mondod, hogy szeretnél táppénzre menni (nekem nem kellett megindokolnom). Ő kiállít egy papírt amin rajta van hogy veszélyeztetett terhesség 9-

es kód, azzal pedig elmész a háziorvoshoz és ő ír ki táppénzre.

2022. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Könnyen kiírnak, az van előírva h a magyar sokasodjon, gyermek élet megtartása az első, szinte kérni sem kell, hanem kiírnak ha csak szólsz hogy nehéz a meló.


Egy nővér

2022. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Nőgyógyász vagy háziorvos tud kiírni.
2022. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Nogyogyasz szakorvosi javaslata alapjan a hazi orvosod ki tud irni, vagy ha jofej akkor anelkul is. Mondd el oszinten mi a helyzet. De azert a 12.hetet megvarnam
2022. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2022. aug. 8. 16:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt is lehet hogy a munkáltatónak szólsz, és adnia kell olyan melót amit tudsz csinálni, pl az alapanyag előkészítése.
2022. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mivel ketten vagyunk a szakáccsal így nem tehetem meg azt hogy a munka 1%át csinálom meg 12 órában.

Ez nem egy olyan munkahely illetve munkakör ahol van nehezebb meg könnyebb munka.

Ha meg délutános vagyok akkor egyedül vagyok. Senki nem fog bejönni segíteni.

Nyilván ha lenne más megoldás akkor inkább dolgoznék,

mivel nem azért dolgozok 12 órában (plussz van egy 4 órás mellékállásom is ) mert olyan jól megy, a pénz mindenkinek kell. Azzal Nem vagyok előrébb hogy -80 lesz a pénzem havonta.

De mivel nincs más megoldás plussz volt egy baba ami elment pont a Munk nehézség illetve stressz miatt így nem fogok kockáztatni.

Most először a sajátom és a gyerekem érdeket fogom nézni, nem pedig a főnökét aki amúgy se sorolható emberszámba.

És most nem kell a szöveg hogy nem betegség a terhesség, mindenki döntse el maga.

Köszönöm a választ.

2022. aug. 8. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Akkor a nődoki úgy is kiírna a vetélés miatt, és a munkakör miatt.
2022. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Istenem…

Benne van a kérdésbe hogy “mit kell tenni??! “

Tehát most fogom intézni 1 hét múlva megyek, azt is leírtam 🤯😩😩😩

Akkor mi az hogy “kiírna “ mikor még nem is beszéltem vele ?!🤦🏻‍♀️

2022. aug. 8. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!