Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lidocain spray használata...

Lidocain spray használata káros lehet? Apró műtét. Többi lent.

Figyelt kérdés
Comb hajlatba közel a vaginahoz ugye, van egy szemölcs amit le kell vetetni. Káros lehet ha nem injekcióba adják csak rá fújják a bőrre odalent? Már túl vagyok az 1. Trimeszteren.16 hetes kismama.

#terhesség #műtét #Lidocain spray
2022. aug. 10. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor sem lenne az, ha injekcióban adnák be.
2022. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmilyen káros hatása nincs, helyileg szívódik csak fel bőrön át.


Ha káros hatása lenne, akkor nem használnák.

2022. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a kérdést inkább az orvosnak kellene eldönteni, nem a “gyakori kérdések doktorainak”.
2022. aug. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
#3: Az orvos már eldöntötte azzal, hogy ezt az érzéstelenítési módot javasolta. A kérdező valamiért mégis aggódik, pedig nem kéne, itt csak megerősítik abban, hogy bízzon az orvos döntésében.
2022. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Már elnézést 4# de hol írja a kérdező ezt mert én sehol nem látom !?

Na mindegy.

Egyáltalán nem értem hogy az ilyen dolgokat miért egy ilyen oldalon kell megkérdezni és miért nem mernek az emberek az orvosoktól kérdezni..

2022. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

#5: Lehet, hogy rosszul, de én úgy értelmeztem a kérdést, hogy az orvos elmondta, hogy leveszi a szemölcsöt és lidokain spray-vel érzéstelenít (valóban nincs benne a kérdésben, de én extrapoláltam).


Teljesen igazad van, hogy általában érdemes az ilyen kérdéseket az orvosnak (villanyszerelőnek, statikusnak stb.) feltenni, de nekem úgy tűnik, itt a kérdező csak megerősítésre várt, a lidokain spray-nek pedig tényleg nincs kockázata a születendő gyermekre.

2022. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
#3 Fogorvos és a gondozó nőgyógyászom is elmondta, hogy az a mennyiségű lidokain, ami helyi érzéstelenítéshez kell, nagyon hamar ürül és nem magzatkárosító. De majd megnézem legközelebb, biztos nem műkörmös diplomájuk van-e.
2022. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7# hozzád ki szólt ?!😂😂😂
2022. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lidocain B kategóriába sorolható gyógyszer, ami azt jelenti, hogy állaton végzett reprodukciós vizsgálatok nem igazoltak magzatra gyakorolt ​​kockázatot, de nincsenek jól kontrollált vizsgálatok terhes nőkön (a mondat második fele általában igaz a gyógyszerek nagy részére). De ha belegondolsz, felületi érzéstelenítőként nagyon kis mennyiségű szívódik fel belőle a keringésbe és jut el a magzathoz.
2022. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!