Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A veszélyeztetett terhesség...

A veszélyeztetett terhesség esetén járó táppénz hogy működik?

Figyelt kérdés
Picit nyitva van a belső méhszájam, tölcséresedés is látható, ezért én megbeszéltem a munkahelyen, hogy a 30. Hét betöltésével leteszem a munkát. A nőgyógyászom az elejétől kezdve veszélyeztetett terhességet ír a leletekre, de erre a méhszáj dologra csak legyint. Az ő javaslata kell a háziorvosnak, hogy 9-es kóddal vegyen fel táppénzre?
2022. aug. 24. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az kell. De engem a háziorvos anélkül is táppénzen tart az elejétől.
2022. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szakorvosi javaslatra a háziorvos vesz fel táppénzre.

Nem tudom, mennyire lehet beszélni az orvosoddal, egyáltalán magánba jársz-e. Nekem pl magán orvosom volt, és azt mondta, amint szólok, hogy nem akarok tovább dolgozni, már írja is a papírt. Ha meg probléma is lett volna, tuti nem vár, hogy én kérjem a táppénzt.

Legközelebb, ha mész, mondd neki, hogy szeretnél most már táppénzre menni, ha magától nem ajánlja fel, és kérd tőle a szakorvosi javaslatot.

2022. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkit a háiorvos vesz fel és tart táppenzen! Nálunk település szerint változik. Engem pl a területileg illetékes kórház nőgyógyászata írt ki, ahová gondozásra járok. De pár faluban arrébb élő barátnőmet pl a háziorvosa. Utána kell érdeklődni.

Vagy a házidoki vagy a gondozó orvos.

2022. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megyek jövőhéten a dokihoz, megkérdezem, mondjuk előtte a háziorvost is, mikor voltam legutobb ott, akkor kérdezte h akarok e még dolgozni, meg h nem szokott nem tudom hanyadik hét után szakorvosi javaslatot kerni, de akkor még nem tudtam ez mit takar. De rákerdezek, hogy anélkül kiír-e, ha nem, akkor a dokit megkérem
2022. aug. 24. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ambuláns lapon a kód nem elég, úgyhogy azok a papírok amiket eddig kaptál, ehhez nem használhatóak.

Kell egy külön igazolás a nőgyógyásztól, amiben leírja, hogy veszélyeztetett terhesség miatt a táppénzt javasolja. És utána azzal tud kiírni a háziorvos.

2022. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!