Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok, egypetéjű...

7 hetes vagyok, egypetéjű ikrekkel. 1 cm volt mindegyik, szinte teljesen egy méret, szikhólyaggal, szívhanggal. Egy kis megerősítést szeretnék, nagyon aggódok, mert nagyobb az esély a felszívódásra. Esetleg vannak ikres tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Van, akinek egészséges babái születtek (családban), de ismerek olyat is, akinek vetélés lett a vége.


Attól, mert ikerterhesség nem kisebb vagy nagyobb a kockázat, ha a te életmódod és étrended oké.

2022. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

"Attól, mert ikerterhesség nem kisebb vagy nagyobb a kockázat"


Ez butaság. De, nagyobb kockázat. Ezt az orvosok is hangsúlyozzák.

2022. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Ne aggódj, természetesen születnek ikrek is teljesen egészségesen. :) De ez egy olyan dolog, hogy - ha minden orvosi utasítást betartasz - nem fogod tudni befolyásolni az aggódásoddal. (És ez ugyanúgy igaz a sima terhességre is.) Szóval ne görcsölj, állj hozzá úgy, hogy minden rendben lesz, és egyszerűen csak várj és legyél boldog.

Egészséges és nyugodt babavárást kívánok! :)

2022. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Az én barátnőmnek kétpetéjű ikerlanyai lettek, 37. hétig hordta őket, természetes úton születtek, két szép, egészséges kislány. Hozzáteszem, barátnőm 35 évesen szülte őket, első gyerekek, természetes úton is fogantak.
2022. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat
2022. aug. 25. 17:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy őszinte legyek végig aggódni is fogsz.....

Nekem vegyes ikerpárom van, de sokkal többet paráztam velük mint a nagylányommal.

Igaz h az ikrek előtt volt egy vetélésem.


Az ikrek makk egészségesek.

A terhesség alatt sem volt semmi gond. végig fitt, aktív voltam. Nem kellett befeküdni se a kórházba. 37 hétre születtek

2022. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egypetéjű kisfiúkat várok, 21 hetes vagyok.

Pontosan hány mm a crl? 7+hány naposan voltál?

Nekem 7+4-nél volt az A 12,4 mm, a B pedig 13,9.

Miből gondolod, hogy nagy az esély a felszívódásra? Csak azért, mert ikrek?

Szerintem ha mindkettőnek van szívhangja, és egyenletesen fejlődnek, akkor ne félj attól, hogy gond lesz, mivel egyébként sem tudod megakadályozni sajnos.

Nekem a nőgyógyászom a 10. hét környékén már mondta, hogy mivel olyan munkám van, ami közben 9 órából nagyjából 4-5-öt kellett állni, így minél előbb menjek el táppénzre, mert az ikerterhességnél igenis nagyobb a kockázat, mint az egyszeresnél. Azóta pedig mindig elmondja, hogy ne erőltessem meg magam, a házimunkát is inkább bízzam rá másra, ha tudom, mert ez egy “nem természetes terhesség”.

Ha vigyázol, nem hajtod túl magad, akkor a rajtad kívülálló okokon kívül nem lehet baj.

Gratulálok!

2022. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén ikres anyuka vagyok, egypetéjűek a lányok. A 12. hetig sajnos bármi lehet, ez igaz bármelyik terhességre. A lényeg, hogy kíméld magad, de amíg bírod, mozogj, mert a végére hatalmas lesz a hasad, amit tényleg nehéz cipelni! 😉


Annyi tanácsot tudnék még adni, hogy (főleg az egypetéjű, tehát MMD vagy MMM) ikerterhesség komplikáltabb lehet, így nem árt, ha szorosabb kontroll alatt állsz. Értem ezalatt a gyakoribb ultrahangot, később áramlás, ilyenek. De ezt szerintem a gondozó orvosod is tudja. Én a 18. héttől havonta (4 hetente) jártam, és úgy beszéltük, hogyha bármi eltérés van, akkor sűrítjük az alkalmakat. Szerencsére semmi probléma nem volt, majdnem időre születtek (kórházi protokoll miatt nem engedték a 37. hét betöltését, így 36+5-re születtek).


Jó egészséget, boldog babavárást!

2022. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7+4 naposan mentem, 10 mm volt mindegyik baba crl-je. Igazából 7 hetesnek mondta a doki. Van egy kislányom, ő is mindig kisebb volt, de mi se vagyunk nagy darabok, kint behozta. A másik nehézség a kislányom, aki 13 hónapos, de van segítségem szerencsére. Igen az egypetéjű miatt gondolom, mert mondta a doki, hogy rizikósabb, mint a kétpetéjű, mert egy a méhlepény, nehogy egyik elszívja a másiktól stb. Nem ijesztgetett, csak elmondta a tényeket. Kicsit az is aggaszt, hogy kisebb 4 nappal mindegyik, de persze tuti behozzák majd ők is.
2022. aug. 25. 20:25
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, igen, most 2 hetente járok.
2022. aug. 25. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!