Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai ultrahang vizsgálatr...

Genetikai ultrahang vizsgálatra mennyire szükséges elmenni?

Figyelt kérdés

#ultrahang #egészségügy #genetika #ultrahang vizsgàlat
2022. szept. 6. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a 12. heti genetikai ultrahangon kívül valami fizetősre?

Te tudod, fontos-e. Ha megtartanál egy beteg babát is, nyilván nem fontos. Ha nem, akkor fontos.

2022. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt mondanám, hogy ha már vizsgálatra mész, akkor már ez az egyik legfontosabb.


Technikailag bármelyik vizsgálatot visszautasíthatod, csak egy csomó betegséget, rendellenességet ki tudnak szűrni ezeken a vizsgálatokon, potenciálisan olyat is, amin javíthatsz már a terhesség alatt is. Egy ilyet mégis miért akarnál kihagyni?

2022. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem alap mert azért tudni kéne hogy minden rendben van e odabenn a babával,nem?

Én mennék az biztos és még Prenára is ha végre összejönne 3-4 év szenvedéssel a hátam megett:)

2022. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon. Mind a 3 genetika (12,18,30 hetes) fontos és úgy tudom, hogy kötelező is. A kórházban ingyen megcsinálják ezeket, szóval ha valaki gyerekek vállal akkor ez a minimum.

A 3 vérvétel is kötelező.

A gyereket ha megszületik akkor se viszed majd orvoshoz?

2022. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek kötelező, csak ajánlott vizsgálatok. Nyugodtan ki lehet hagyni, csak nem érdemes, mivel ezekkel egy csomó rendellenesség kiszűrhető.

És valóban, megcsinálják akár tb alapon is, tehát miért hagyná ki bárki?

2022. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne mennél el? Engem azért csak érdekelne, hogy megvan-e a magzat mindkét keze, lába, van-e valami súlyos rendellenessége vagy sem…

Ha téged nem érdekel, nem kötelező.

2022. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező elmenni, ha vállalsz láthatóan beteg babát is, és nem zavar ha meglepetés ér szüléskor, akkor nem fontos. Én azért elmentem.
2022. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A genetikai UH-ok kötelezőek. Nem értem hogy miért merül fel egyáltalán hogy valaki kihagyja. Akinek van agya az nem teszi. Vagy szerinted akkor mi a terhesgondozás lényege?
2022. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ok, hogy válalja betegen, de akkor is fontos mert ilyenkor már ha látszik mi a baj és kell további teendő, hogy életbe maradhasson, akkor az uh elmulasztásával a gyerek életével játszhat.

Van ismerős műtőnő ő mondta, hogy ilyenkor tudják, hogy születik a baba és már a műtőbe várják, hogy minnél előbb műthessék.

2022. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!