Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hiába a fogamzásgátló injekció, pár napja kiderült, hogy terhes vagyok. Párommal nem terveztük a terhességet, bár elég gyakran beszéltünk a témáról. A jövőben mindketten szeretnénk majd gyerekeket, de csak évek múlva, nem most.


Jelenleg egyetemre járok, amit nagyon szeretek csinálni, ezért is nehéz a helyzetünk. Az anyagiakkal semmi probléma nincsen, párom vezető pozícióban dolgozik egy nagy cégnél, így a gyermekünknek minden szükséges dolgot meg tudnánk adni. Nekem még másfél év hátravan az egyetemből, aminek elvégzése után dolgozni is szeretnék.


Az utóbbi napokban folyamatosan sírok, nem tudom, mi lenne a helyes döntés a babával kapcsolatban. Elvetessük, vagy megtartsuk? Bárhogy is döntök, tudom, hogy a párom mellettem áll, de azt is tudom, hogy szívesen vállalná a kisbabát.


Nem érzem magamat készen az anyaságra, szeretnék tanulni, szeretnék dolgozni, szeretnék utazni, szeretnék kettesben lenni a párommal, szeretnék élni, de azzal is tisztában vagyok, hogy a gyermekünk jó helyre születne.


Ti mit tennétek a helyemben? Megtartanátok, vagy elvetetnétek a kisbabát?

Köszönöm, hogy végigolvastad!


22/N (párom 29/F)



2022. szept. 15. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

,,Az anyagiakkal semmi probléma nincsen, párom vezető pozícióban dolgozik egy nagy cégnél, így a gyermekünknek minden szükséges dolgot meg tudnánk adni.’’

A párod tudna mindent megadni a gyereknek, nem ti és nem te.

,, Nem érzem magamat készen az anyaságra, szeretnék tanulni, szeretnék dolgozni, szeretnék utazni, szeretnék kettesben lenni a párommal, szeretnék élni, de azzal is tisztában vagyok, hogy a gyermekünk jó helyre születne.’’

Ez szerintem a válasz. Ezeknek tennék előbb eleget és majd csak utána, ha még együtt lesztek akkor vágnék bele tudatosan a gyermekvállalásba. Nem csak pénzügyileg kell felkészültnek lenni.

Sajnálom amúgy, hogy ilyen helyzetbe kerültél, biztos nem egyszerű. Én nem tartanám meg most, de ez én vagyok. Azt, hogy nektek mi a jó döntés/helyes út, azt csak ti tudjátok.

2022. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

Ez a te döntésed.. Én Meg tartanám, de úgyis te vagyis ti döntöttök erről,Üljetek le és gondoljátok át.

Szerintem nagyon megbánnád ha elvetetnéd. Akiket ismerek és voltak abortuszon, mind nagyon sajnálják és bánják azóta is

2022. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%

Én megtartanám. Babával is lehet utazni, szórakozni, meglepően sok mindent lehet velük, ők nagyon rugalmasak, és ha beleszokik, nagyobb korában ez egyre egyszerűbb.

Ha anyagilag nem gond, akkor lehet bébiszitter és mehettek a pároddal kettesben.

Sokan tanulnak, dolgoznak babával. Minden megoldható, csak akarni kell. Egy baba nem jelenti, hogy vége az életednek.

2022. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
Biztos, hogy megtartanám!
2022. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
23 éves egyetemista lány vagyok. Elvetetném. Nem kérdés. Még nem most van az ideje. Ezt később is éreznéd, és frusztrálna, ha a gyerek miatt az ebben a korban megtapasztalt dolgokról lemaradnál. Plusz, ha lediplomázol, akkor nem csak tapasztalat nélküli munka kezdő lennél, akik amúgy is hátrányban vannak a munkaerőpiacon, hanem kisgyerekes anya is, szóval még annyival hátrányban lennél. A cégek nem alkalmaznak pályakezdő 0 tapasztalatos kisgyerekes anyukákat. Csak a saját lehetőségeidet rontanád. Így meg tudnál menni nyugodtan utazni, élni, el tudsz majd kezdeni dolgozni, tapasztalatot szerezni, stabil munkahelyet, ahonnan később még mindig el tudsz menni szülési szabadságra, ha oda kerültök. Én a Te helyedben biztos ezt választanám.
2022. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Miért idegenektől kérdezed? Mindenki azt válaszolja, amit ő tenne. Csak még jobban összezavarnak. Az #1-es válaszoló adott korrekt választ, de itt neked kell tudnod, hogy mi a jó neked. Semmilyen irányba nem szabad hagyni, hogy bárki befolyásoljon, esetleg bűntudatot keltsen.

N

2022. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez tényleg csak a te döntésed.

Én fiatalon lettem anyuk (tervezetten) és nem érzem, hogy 3 bulinál többet hagytam ki az elmúlt 14 év alatt. De ez én vagyok.

Viszont nem szabad elkapkodni a döntést, de szerintem ne húzd sokáig. Vegyél/vegyetek ki 2 napot mindenhonnan, menjetek ki a természetbe telefon és minden zavaró tényező nélkül vagy ami nektek jó, csak zárjatok ki mindent és mindenkit és hallgassatok magatokra.

Én nem tudnék úgy döntést hozni, hogy tele van a fejem mások véleményével. Remélem, hogy megtaláljátok, ami NEKTEK a legjobb.

2022. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell tudni.

Plusz belevenni az esetet, hogy mi van ha egyedulallo anyuka leszel ( igen igen, mi sem es a tobbi szazmillio sem igy tervezte, de egy nonel MINDIG benne van a pakliban), akkor neked se munkad, se vegzettseged, se penzed. A parod jol keres, lehet nala helyeznek el a gyereket. Ezt pl. hogy viselned?

Legyen mindig B terved.

2022. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

7-es,8-as nagyon jól beszélnek.


Viszont…, ahogy írsz az egész helyzetről nekem az sugárzik, hogy még egy minimálisat sem állsz készen a gyerekre. Ha tényleg a lelki tényezőket/igényeket helyezed előtérbe akkor ne tartsd meg.


Nem vagyok rá büszke és a poklok poklát éltem át a párommal, de nálunk tényleg “becsúszott” amikor 21 voltam. Nem volt se anyagi háttér se semmi, muszáj volt elvetetnem, de rá 5 évre megszületett a kisfiam, akinek rendes lelki és fizikális hátteret tudunk már nyújtani. Tényleg bántott a dolog, de én el tudtam engedni, mert fel tudtam mérni a lehetetlen és felelőtlen helyzetünket, cserébe a kisfiamnak most mindent megtudunk így is-úgy is adni. (Hozzáteszem nekem a műtét után brutális komplikációm lett, nem tisztítottak ki rendesen és ez rá 6-7 hétre derült ki, mire ugye meg kellett volna jönnie. Hajnalban brutális vérzés, hagy ne mondjam mit szedtem ki magamból, azonnal kórház, UH, műtő, DE az nap hazaengedtek. Ezt egy jó nagy jogos pofonnak fogtam fel..)

2022. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%

Azt tudnod kell, hogy sosem lesz teljesen ideális a helyzet gyerekvállalásra.


#5: bocs, de mégis honnan veszel ennyi dolgot, amikor még Te is csak egyetemista vagy, neked sincs erről tapasztalatod? Rengeteg közhelyet összehordtál...

2022. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!