Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondta a nőgyógyász hogy...

Azt mondta a nőgyógyász hogy ő ír ki táppénzre? Megkérdeztem tőle hogy a háziorvoshoz vagy ő fog kiírni táppénzre azt mondta hogy ő De a háziorvosom szerint a nőgyógyász nem szokott kiírni Melyik az igaz?

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Általában a nőgyógyász javaslata kell ahhoz, hogy a háziorvos kiírhasson. De van háziorvos, aki anélkül is kiír. De lehet, hogy az állami intézményben dolgozó, terhesgondozás vívő nőgyógyász is kiírhat, azt nem tudom pontosan, mert én maganba járok.
2022. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Szakorvisi javaslat alapján a háziorvos ír ki.
2022. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Engem a nőgyógyász írt ki. Havonta kellett mennem az új papírért.
2022. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
csak és kizárólag a háziorvos vehet táppénzre (vagyis keresőképtelen állományba) minden más orvos csak javasolhatja.
2022. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ez úgy zajlott, hogy megkaptam a táppénzre vételi javaslatot a nőgyógyászomtól, amit le kellett adnom a háziorvosomnak. Aztán minden találkozó után kaptam/kapok egy ugyanolyan lapot, amit szintén le kell adnom a háziorvosnak..
2022. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

csak és kizárólag a háziorvos vehet táppénzre (vagyis keresőképtelen állományba) minden más orvos csak javasolhatja.


Közkeletű tévedés.

Háziorvoson kívül állományba vehet szakrendelés erre szerződött szakorvosa is. Nálunk pl a nőgyógyászat tartja keresőképtelen állományban a helyi (zalaegerszegi) kismamákat, míg az ide járó, de nem zegi lakosok javaslatot kapnak a háziorvoshoz. Intézményenként változik, melyik szakrendeléseknek van rá jogosultsága.

2022. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 babyboom567 ***** válasza:
95%

Egyetlen egyszer voltam kb4 hónaposan a háziorvosnál, mert befulladtam, és beutaló kellett.

A nőgyógyász adta a táppénzes papírt az sztk-ban

2022. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
6. közkeletű tévedés. szakorvos csak javasolhatja, akárhol, bárhol, mindenhol. “zegen” is.
2022. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

tessék, 8, 102/1995 Korm rendelet.


2. § (1) * A keresőképtelenség illetve a keresőképesség elbírálására és igazolására az Ebtv. 45. § (2) bekezdése alapján jogosult:

a) a háziorvos, házi gyermekorvos (a továbbiakban együtt: háziorvos),

b) a járóbeteg-szakellátás orvosa,

c) az ideggondozó, bőr- és nemibeteg-gondozó, tüdőgondozó, valamint az onkológiai gondozó szakorvosa,

d) * az egészségbiztosítási pénztári feladatkörében eljáró fővárosi és megyei kormányhivatal (a továbbiakban: kormányhivatal),

e) * a kormányhivatallal felülvéleményező tevékenységre szerződött főorvos (a továbbiakban: felülvéleményező főorvos).



Mikor jutunk el oda, hogy nem hazudtoljátok meg azt, aki láthatóan tudja, miről beszél, mert ez a munkája?

2022. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
9. és mikor jutunk el oda, hogy értelmezni is tudunk?
2022. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!