Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35+4 hetes kismama vagyok, és...

35+4 hetes kismama vagyok, és abbahagytam a vas gyógyszer szedését. Lehet tőle baja a babának?

Figyelt kérdés
A terhesség eleje óta vashiányos vagyok, és szedem a gyógyszert. Először csak egy szemet kellett szednem, most már hármat kellene. Állandóan székrekedésem volt tőle (több fajtát kipróbáltam pedig), kijott az aranyerem és nagyon fájt, ezért abbahagytam. Úgy vagyok vele, hogy a baba úgyis elvonja tőlem, amire szüksége van. Már két hete abbahagytam, azóta helyreálltak a wc dolgok. Elmeséltem a férjemnek, és ő nagyon mérges lett, mert szerinte így a baba is hiányt szenvedhet, és a szülésnél is lehetnek gondok. Az első babám császárral jött világra, és nagy a valószínűsége, hogy a kis tesó is császáros lesz. A férjem szerint mutetkor sem jó a vashiány, vérszegénység. Ez igaz? Egyébként az első babánál végigszedtem a vas gyógyszert, de akkor nem okozott ennyire durva tüneteket.

2022. szept. 27. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
2022. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos lenne szedni, nekem is kell a Maltofert. Nagy bajok lehetnek a vashiányból. De a te érveidet is megértem.

Szilvát próbáltál enni? Úgyis szezon van, én megeszek napi 2-3 darabot, és így megy aminek mennie kell.

2022. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos a vas szedése ha hiányod van: [link]


Nekem a dokim annyit mondott róla, hogy az oxigénszállítás miatt kell a magzatnak.

Sokan a magnosolv port isszák a 36.hétig, mert az meghajthat. De mivel neked ez már nem szedhető, hogy lassan eléred a 36.hetet, így ez max korábban lett volna opció.


Én már terhesség előtt is székrekedéses voltam, így most ahogy kiderült, hogy kevés a vasam(korábban is szedtem ferrovit kapszulát) Dr. Theiss Iron Energy folyadékot javasolták.

[link]


Persze mellé sok folyadékot iszok, sok zöldséget eszek. Szerencsére nincs székrekedéses problémám.


Próbáld ki ezt a folyadákot (igaz szerintem borzasztó az íze, de megiszom a gyerek miatt), hátha neked is jó lesz.

2022. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Nagy butaság volt tőled, nagyon veszélyes játékot játszol.

Az azért leesett, hogy ha vashiányos vagy, akkor nem működik az "a baba úgyis elvonja tőlem" dolog?!

Peesze ha szeretnél egy gyorsan öregedő méhlepényt, és emiatt egy alultáplált, netán oxigénhiányos babát, akkor csak hajrá...

Millió vaskészítmény van, ahogyan egy rakat, terhes nők számára is megfelelő székletlazító, hashajtó is.

Bocs, de nagyon-nagyon buta vagy. És még a lehető legszebben fogalmaztam.

2022. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Búzakorpa segített nekem, illetve magnosolv is.
2022. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha vashiányod van mégis a baba mit vonnak el, hisz neked sincs. Inkább széklet lazító praktikákat kellene bevetni mindent, nem a baba egészségét kockáztatni, csak hogy neked jobb legyen. Elég önző érvek. L
2022. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez baj. Laevolac szirup jó székrekedés ellen, de mindenképp szedjél vasat.
2022. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a 3 szem túlzás. Nekem is vashiányom van, de 2 naponta kell szedjek 1 szemet, orvos ajánlására. Ha a 3-at nem bírod szedj csak 1 szemet egy nap, vagy esetleg kisebb dózisban. Nekem pl hasmenésem van tőle durván, ezért én sem szeretem, és pluszban szedem a Dm sajátmárkás vas tablettáját, ami kb homeopátiás mennyiség, de abból szedek minden nap 2x2 szemet és akkor még rá 2 naponta a kemény adagot. Szóval szerintem próbálkozz mással, még ha kicsi mennyiségben is de valami legyen :)
2022. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma meg tegnap már be is vettem a vasat. Nem is hittem volna, hogy a babának is árthatok, ha nem szedem. Persze, a rossz érzés egyből visszajött, puffadás stb, de kibírom. Hétvégén megyünk vásárolni, kipróbálom majd, amiket ajánlottatok. Egy hete voltam UH-n, meg a jövő héten is megyek. Múlt héten minden rendben volt, a méretei alapján 2 héttel nagyobb, mint a kora. A méhlepény is szép állapotban volt. Remélem azóta sem változott semmi.
2022. szept. 28. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!