Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hasatok növekedése nektek...

A hasatok növekedése nektek is fájdalommal járt? Néha fáj a hasfalam vagy nem is tudom hogy mondjam.. Normális ez?

Figyelt kérdés
2022. szept. 27. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem tudom miről beszélsz. 24 hetes vagyok, és pár napja érzem, hogy a hasizmom fáj, húzodik. Mint amikor jó sok hasprés után nyújt az ember, ahhoz tudom hasonlítani 🤷🏻‍♀️
2022. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan szokott lenni mintha meg akarna jönni. Csak pár óráig tart, és ritka ugyan, de a nőgyógyász azt mondta, hogy ez az izmok nyúlása és növekedése miatt érezhető. 28 hkm
2022. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az utolsó trimeszterben már az is fajt ha hozzáértem erősebben a hasamhoz ott, ahol a hasizom távolodott egymástól, plusz a bordám is borzalmasan fájt a végére.
2022. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem néhány napja volt egy borzalmas éjszakám, amikor minden mozdulatomra felébredtem, mert konkrétan azt éreztem, mintha feszes gumiszalag kötné össze a hasam alját a combcsontommal, ami azonnal visszaránt ahogy kinyújtom magam. Húzódott mindenem egész éjjel de napközben is.


Mintha csak azon az egy éjszakán és napon akart volna a "jól belaktam" hasam "terhes" hassá formálódni.

2022. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Igen, nekem is sokszor húzódik a hasam, és a bőröm is viszket. Ráadásul a baba is csak az egyik oldalra nyomja ki magát állandóan, de úgy, hogy majd kiesik, szerintem az a rész már érzéketlenebb is mint a többi. 25. hét, de brutál ereje van…
2022. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor meg nyugodtam 🙂 köszönöm
2022. szept. 28. 07:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a hasizmom fájt, ráadásul picike vagyok, szóval pechem van: hasfali sérvem lett.

Nekem soha senki sem mondta korábban (csak véletlenül jött szóba a helyettes védőnőnél), hogy nem szabad hasizomból felülni terhesség alatt, meg, hogy kímélni kell a hasizmokat, mert gond lehet.

Nyilván azt tudtam, hogy nem csinálunk hasprést meg felülést, de nem gondoltam, hogy azzal, hogy dinamukisan felpattanok az ágyból/kanapéról, vagy melóban a székből (kicsit pihenősben használom már, döntve) ártok a hasfalamnak.

Szóval akinek a hasizma feszülget/fáj én javaslom, hogy figyeljen rá és papásan felkelni mindig :)

2022. szept. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!