Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek magas kockázatú down...

Akinek magas kockázatú down eredménye lett, hogy alakult a sorsotok?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok. Kombinált tesztet csináltattunk 13 hetesen. Az uh-n mindent rendben találtak; volt orrcsont, a tarkóredő pedig 2,1.

A vérvétel eredménye lett rossz.

B-hCG: 2,060 MoM

PAPP-A: 0,598 MoM

PIGF: 0,480 MoM


Számolt kockázat 1:94



2022. okt. 10. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni magzatvízvételre vagy vérvételes tesztre.A kombinált teszt csak aránypár és nem szentírás. Szomszédomnak 1:6 aránya volt, megcsinálták a magzatvízvizsgálatot és teljesen egészséges gyereke lett.
2022. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az 1:94 azt jelenti, hogy a te értékeiddel 94 egészségesre jut 1 beteg. Szóval ha beírnak ide 95-en, akkor kb. 1 lesz köztük, akinek beteg a babája. Szóval ez nem úgy magas, hogy nagy eséllyel beteg. Pici eséllyel beteg, kb. 1%, de indokolt további vizsgálatokat végezni. Mert, hacsak nem vállalsz be egy beteg babát, ez már nem az elhanyagolható kockázat.
2022. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tovább kell menni akkor.Prena teszt esetleg jó lehet vagy ha nem félsz magzatvízvételtől akkor az még.
2022. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1:4 volt az eredményem, de orrcsont nem volt látható,down-os lett volna. Én még így is reménykedtem hátha. Neked orrcsont nyakiredő is jó ami sztem a legfontosabb, szóval jó eséllyel egészséges eredmény fog kijönni.
2022. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal rosszabb eredménnyel is születtek egészséges babák. Sok ilyen kérdés van itt ebben a témában. Viszont mindenképp szükséges valamilyen vizsgálat, hogy kizárja a rendellenességet. Anyai vérteszt vagy biopszia. Nálunk Prena teszt igazolta sajnos. Ultrahangon nem volt eltérés. Kombinált tesztet nem is csináltattunk. Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
2022. okt. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Trisomy tesztet csináltattunk, az eredménye negatív lett. Szerencsére! 🙂 ugyhogy úgy tűnik rendben vagyunk. Köszönöm szèpen mindenkinek a vàlaszokat!
2022. okt. 21. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó hír! 🙂
2022. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi a különbség a kombinált teszt meg a Nifty, Prena teszt között?
2023. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!