Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent a genetikai vérvéte...

Mit jelent a genetikai vérvétel alacsony szabad béta HCG corr. mom?

Figyelt kérdés
Az eredmény 0.37 Megengedett érték 0.40-2.50 között. Lányom 25 éves életkori kockázat 1,985
2022. okt. 20. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az érték önmagában semmit sem jelent. PAPP-A értékkel és genetikai uh-val együttesen értékelik ki.
2022. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
PAPP-A 2,7 u/l
2022. okt. 20. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy hogy van eredmény? És mégsem tudni hogy jó e vagy sem? A genetikai,UH val együtt érvényes.Rögtön ki is derül hogy milyen kockázatú.
2022. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még az eredménnyel nem ment vissza. De mivel alacsonyabb a megengedett értéknél,és sajnos mi nem értünk hozzá,attól félünk ez nem jelenthet jót. Csillagozva van a labor eredményen.
2022. okt. 23. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom de érdekesnek találom hogy eredmény van de nemtudni mit jelent.

Nekem elsőnek UH volt már ott mondta az orvos hogy ez alapján minden rendben, másik szobába levették a vért,fél órát vártunk majd behívtak, elmondták az értékeket és hogy minden jó alacsony kockázat jött ki.Ezutan tudtam teljesen megnyugodni... nemtudtam volna több napot vagy hetet várni.

Nem tudtátok hogy olyan helyre mentek ahol nem értékelik ki?

2022. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én annyit tennék hozzá, hogy nálam ez úgy volt, hogy a magánorvosnál 9 és 10. hét között vették le a kombinált teszthez a vért (ez szakmai szempontból jobb, mintha a genetikai uh-val egyidőben történne, ezért már több helyen ezt alkalmazzák), magára a genetikai uh-ra pedig betöltött 12. héten került sor. EESZT-re ugye így már hamarabb felkerült a vérvétel eredménye nekem is.

Talán a kérdező lányánál is így volt.

2022. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen az eeszt-n néztük az eredményt, orvoshoz holnapra van időpont, ultrahang szerint rendben van. Mi a vérvétel eredménye miatt bizonytalanodtunk el, mivel azt még orvos nem értékelte ki. Védőnőt kérdezte de ő sajnos azt mondta rá valóban van eltérés és lehet szükség lesz genetikai tanácsadásra.
2022. okt. 24. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy oldalon ezt írják:


"Minél magasabb a ß- hCG és minél alacsonyabb a PAPP-A érték, annál nagyobb az esélye a Down szindrómának. A Down szindrómás magzatok 80%-ánál ultrahangos eltérés is jelzi a rendellenességet."

De akkor nem lehet baj ha az ultrahang alapján rendben találták. Úgy látom ma viszont meg is lesz az orvosi vélemény is!

2022. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!