Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a terhessége alatt 20kg...

Aki a terhessége alatt 20kg körül szedett fel, az mennyi idő alatt mennyit fogyott vissza, míg megállt a súlya?

Figyelt kérdés
Második, harmadik babánál ez hogy alakult? Mennyit szedtetek fel és mennyi idő alatt hány kg-t fogytatok?

2022. okt. 31. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

20 kg hízásból 10 kg fennragadt a gyerek 1 èves koráig, ekkor döntöttem el, hogy mivel önmagától nem fog lemenni, tennem kell.

5 hónap alatt lefogytam 18 kg-ot.


Az első gyerek után 4 hónap alatt lement simán a 16 kg, emiatt nem törtem magam hamarabb.

Aztán belejöttem és formába hoztam magam.


Előtte átlagos voltam, most izmos, karcsú ( 19-20 évesen néztem ki így)

2022. okt. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
19 kilót híztam, 1 év alatt lement 18. Szoptattam.
2022. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kereken 20 kgt híztam első babával. Utána a szüléssel ebből 8 kg ment le az első 1-2 hétben. Utána sokáig nem az volt a prioritás, hogy leadjam a maradék 12 kgt. Olyan fél éves lehetett a lányom, amikor elkezdtem tornázni és diétázni. (Én nem szoptattam.) 1 éves korára leadtam 17 kgt. Tehát végülis még 5 kgval kevesebb is lettem 1 évvel szülés után, mint a terhesség előtt. Tudatosan akartam többet fogyni, mielőtt újra terhes leszek. Most vagyok várandós a második babával és 24 hét alatt már 11 kg jött fel, szóval vele valószínűleg többet fogok hízni, ezért is jó, hogy most kevesebbről indultam.
2022. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Ennyit nem szedtem fel, "csak" 17-et. De éb alapvetően magas és vékony vagyok, igazából nem is tudom, hol volt rajtam az a 17 kg, mert szülés utá egy órával már kb. lapos volt a hasam, simán lement 8-9 kg szüléskor, pedig a kisfiam is csak 3 kg volt.


Sajna, 2-3 hónap múlva már az egész lement, pedig maradhatott volna rajtam kicsi, jobban állt.

2022. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én voltam ilyen lusta és felelőtlen, hogy sikerult 30(!!!!!) kilót hizni a masodikk. Hát sztem egyáltalán nem egészséges ennyit zabalni terhesen amennyiben zabaltam. Meg is lett az eredménye: 2.tip.cukorbeteg lettem szülés után 2 évvel és akkor kezdtem el észhez térni, hogy hello..undi nagy tank vagyok.. Én fél év alatt lefogytam, de egy életen át maradok most már cukorbeteg, szóval én ezt senkinek nem ajánlom.
2022. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Én attól híztam, hogy már nem edzettem heti ötször, és nem futottam 10-20 kilométereket. Sportoltam tovább, de nem annyit és nem olyan intenzitással. A futás sem esett jól. Kb félidőig alig ettem és egész nap hánytam. Semmi zabálás nem volt. Az édességtől egyenesen rosszul voltam. De én alapjáraton nagyon hízékony vagyok, így a visszafogott mozgás miatt, repültek fel a kilók. Kb 24-25 körül hízhattam a végére. 3. terhesség. Lemenni nekem csak akkor kezdett, amikor újra mozogtam és a kajára nagyon figyeltem. Nem diéta, csak egészséges kaják, rendszeres étkezés, semmi finomított cukor és fehér liszt, stb… Heti egy kiló lement így. A tejem nem csökkent. Sem a sport, sem az étkezés nem volt hatással a tejtermelésre. Még az utolsó 4 kiló van hátra, de azzal már hónapok óta küzdök. A vége nagyon belassult, pedig már rengeteget edzek meg még mindig helyesen étkezek. Egyszerűen ilyen hízékony vagyok.
2022. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért ha hormonalisan okés vagy, akkor a megfelelő mennyiségű kalóriabevitel, és megfelelő minőségű etelek mellett nem lehet felszedni +20 kilókat...


Én pl. az elsővel 10 kilót fogytam pedig nagyon hízékony vagyok ha zabálok és az a nagy igazság, hogy nekem volt is miből lefogyni, mert 80 kilóval lettem terhes. Terhesen nem sportoltam, csupán csak odafigyeltem a szénhidrátbevitelre, a gyermekem átlagos 3.5 kgos lett.


Írják itt a szoptatast, azért azt jó tudni, hogy vannak akik szoptatás alatt híznak meg, vagy híznak még jobban meg. Nekem pl a leadott 10kilo pikkpakk visszajött és feljött még 10 csupán csak amiatt mert rendszertelenül zabáltam meg kialvatlan voltam és fáradt. Aztán nagyon hamar, kb másfél hónap alatt lement miután abbahagytam a szoptatást meg visszamentem dolgozni.

2022. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ az a 20 kg miből áll (víz/zsír). Én pont ennyit híztam és 13 lement mire hazajöttünk, majd 2 héten belül a maradék 7 is. Rajtam sok volt a víz. Viszont ahogy lement a 20 kg soványabbnak tűntem mint terhesség elején, pedig súlyban ugyanannyi voltam. :/ rengeteg evéssel és sétával 6 hónap volt mire sikerült visszanyernem nagyjából az alakom.
2022. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Több, mint 17 kg ugrott fel, ebből 10+ az első trimeszterben, ami annak köszönhető, h sovány voltam eléggé előtte, de lehetett a progi miatt is. Mondjuk leginkább hasra híztam végig.

A szüléssel alig jött le belőle 5-6 kg, bár vizes nem nagyon voltam. Lassan két hónapja itthon vagyok (egyelőre szoptatok), lassú ütemben fogyok továbbra is, bár nem direkt, eszek rendesen, sőt :)

Remélem annyira nem is fogyok vissza, mint a terhesség előtt, de már most vékonyabbnak érzem magam, mint előtte, szerintem csak a hasam nagyobb - igaz, hogy szerintem szétnyílt a hasizmom, szóval ez kérdésed tekintetéből nem biztos, hogy mérvadó.

2022. nov. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mondjuk kb 1 évvel a szülés után senkin sem maradt felesleg és szinte magától lement? Ez megnyugtató. 🤗
2022. nov. 3. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!