Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor közöljem a munkahelyen,...

Mikor közöljem a munkahelyen, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 6 hetes terhes vagyok, még csak a párommal tudjuk, szeretnénk megvárni a bejelentéssel a 12. hetet. Azonban veszélyeztett terhes vagyok, így a doki azonnal el fog küldeni a 12. héten táppénzre.


A munkahelyemen 2 éve vezető beosztásban vagyok (nem arra játszottam, hogy gyorsan elmegyek szülni jó pozícióból, így alakult), és biztosan át kell adnom a feladataim, nem tehetem meg, hogy a 12. héten bejelentem, hogy holnaptól nem jövök. Félek hamarabb elmondani, viszont kínos titkolni, mivel számítanak a munkámra, egyre több feladatot kapok, úgy gondolják, évekig itt leszek még.


Ha viszont ne adj Isten megszakad a terhesség, lehetséges, hogy kellemetlen környezetben kell tovább folytatnom a munkám a trauma után.


Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?



2022. nov. 9. 18:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Mind a 2 terhességnél, mikor 7 hetesen a doki kimondta hogy igen, minden oké,másnap el is mondtam.


Nem kellett indokokat kitalálni miért megyek dokihoz, miért vagyok ennyit rosszul.


Mind a 2x jól kezelték.

2022. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Bejelented, tudomásul veszik és kész. Gondoskodnak a helyettesről. Nem kell ezt túlagyalni.
2022. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

12.héten mondtam csak el mindkettőt.


Ha veszélyeztetett vagy, akkor a 12.hétig hogy dolgozhatsz?

2022. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Én is úgy, mint az első. Onnantól, hogy volt szívhang, elmondtam a közvetlen főnökömnek. A kollégáknak kicsit később
2022. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért dolgozom a 12. hétig, mert akkor tud táppénzre felvenni, nem tudom, milyen szempontokat mérlegel, én elfogadtam, mert jól érzem magam.
2022. nov. 9. 19:58
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszélysztetett terhes vagy, ilyen nincs. Akkor az első pillanattól táppénzre vesz.

Vagy ha nem vesz táppénzre, nem vagy veszélyeztetett. Előre honnan tudja, hogy akkortól az leszel? Mi fog addig változni?

2022. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Most veszélyeztett vagy vagy sem?


Ha igen, akkor azonnal táppénzre vesz..ha nem akkor a 12. Héten felvehet, de akkor valójában nem vagy veszélyeztett..


Nekem hónapokig tartott embert találni a helyemre..( szerencsére jól voltam)

2022. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
En a 12.heten mondanam el mert nem a veszelyeztett terhes kismama feladata megoldani a helyttesitest es az ezzel jaro nehezsegeket. Ez van ennyi holnaotol nem mesz sorry
2022. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

Vezető beosztásban azért az ember sokkal felelősebb, ha van rá módja.

Később nem mindegy hogy állsz a cégedhez.. ( engem 10:évvel korábbi egyetemi gyakorlati helyemen is leellenőriztek, mielőtt felvettek a jelenlegi helyemre)


Ha a 12. Héten szólnék ( szívem szerint a down szűrést megvárnám)és jól volnék, akkor legalább 2 hetet maradnék az átadásra.

Ha mindenképp elmész a 12. Héten, akkor 10. Héten szólnék.

2022. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 9. Héten szóltam, 10. Táppénzen vagyok.

Ha úgy érzed idő míg átadod a munkát, akkor már most szólj hogy időben el tudj menni táppénzre, illetve hogy te se hagyd oket sz*rba.

2022. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!