Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A húgyúti fertőzés vagy...

A húgyúti fertőzés vagy “felfázás” mennyi idő után veszélyezteti a magzatot?

Figyelt kérdés

Kilenc hetes terhes vagyok és 2-3 héten keresztül kerülgetett a “felfázás” (ami sajnos majdnem két éve visszatérő és eddig sehogy nem sikerült kikezelni, mert nem találták meg,hogy mi okozza) viszont szedtem eddig egy konkrétan kismamáknak húgyúti fertőzésekre készített gyógyszert, ami nem antibiotikum.


Az hatásosnak bizonyult egészen a múlt hét szerdáig, amikor is elkezdett nagyon csípni a hólyagom környékén pisilés közben és után is, a gyógyszer sem hatott. Csütörtökön mentem és megkérdeztem a nőgyógyászom, hogy milyen antibiotikumot tud ajánlani, ami nem veszélyes a magzatra. Az orvos azt mondta, hogy vizelet tenyésztés nélkül nem tudja megmondani, hogy milyen antibiotikum lenne célszerű. Szerencsére készültem erre, vittem reggeli első vizeletet, amit le is adtam a laborban, azt mondták ma lesz eredmény, az orvos mondta, hogy ha megvan, hív.


Ma felhívtam, mert ő nem hívott, de nem tudott még semmit. Nem kaptam semmi antibiotikumot, azóta a fájdalom rosszabb lett és szinte állandó, folyamatosan kell pisilnem, pár csepp jön csak, az viszont kegyetlen fájdalmas. Csak azt a gyógyszert szedem rá, amit ezelőtt is, de egyáltalán nem segít. Nem tudom mit tegyek, nem is a fájdalom a legnagyobb baj, hanem nagyon félek, hogy ennyi idő alatt árthat a magzatnak ez a kezeletlen gyulladás.


Járt valaki hasonlóan, hogy valami miatt nem sikerült hamar kezelni a húgyúti fertőzést/ gyulladást? Lett valami hatása a magzatra?



2022. nov. 22. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Volt hogy 1-2 hétig fel voltam fázva, visszatérő tünetekkel, de nem történt semmi baj. Attól mert még fel vagy fázva, nem törvényszerű, hogy elvetélsz.

Én dmannoset szedtem, de hatástalan volt a terhesség alatt, aztán az orvos ajánlott urzinolt (pedig azt terhesen nem is lehet szedni), az használt valamennyit, meg borsmenta teát ittam. Legközelebb amikor ezek se hatottak, kaptam 2 adag monuralt, attól elmúlt. Amikor meg néha éreztem, hogy baj lesz, bevettem 1-1 szem urzinolt, egyelőre használt. De ezt nem javaslom, mert méh összehúzódásokat okozhat, bár én orvosi utasításra szedtem, és bevállaltam, hogy beszedem, de attól mert még rám nem volt rossz hatással, másra még lehet.

2022. nov. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, hogy valahol telefonon keresztül felírják a gyógyszert erre, valahol meg tenyésztést kérnek.

Nekem is volt hólyaghurutom terhesség alatt, és telefonon keresztül nekem is a nőgyógyász urzinolt ajánlott, de nem mertem beszedni, amiatt amit az előttem író is írt. Aztán felhívtam a háziorvost, és nekem is Monuralt írt ki, az hatásos volt, viszont eltelt pár nap addig...


Utána voltam másik nőgyógyásznál, és ő mondta, hogy a Monuralt régóta írják ki terhes nőknek Amerikától Magyarországig (csak külföldön asszem Monurol).

2022. nov. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
A tenyésztés másnapra megvan. Eeszt-n keresztül lekérhető.
2022. nov. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Hívd fel szerintem a háziorvosodat, hogy ő meg tudja e nézni a tenyésztést, és ír e ki gyógyszert. Én az első nagy covid idején voltam terhes. Második trimeszterben kaptam hólyaghurutot. A kórházban alig fogadták a kismamákat, így én egyből háziorvoshoz mentem.
2022. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nem tudom a tenyésztés eredményét, a nőgyógyász kellene már hívjon, csak még nem hívott. Másik városba mentem, ami kicsit messze van tőlünk, így a nőgyógyászom javasolta, hogy ne menjek vissza az eredményért is, hanem a laborban mondjam, hogy tegyék a doki mappájába és ő majd hív, hogy mi lett az eredmény. Nekem azt mondták, hogy hétfőre lesz meg. A háziorvostól inkább nem kérek ilyesmiben tanácsot. Nem a legjobb a szakmában..a férjem magymamájának összeomlott a tüdeje súlyos tüdőgyulladás miatt, ami nem volt rendesen kikezelve sokáig, mert a háziorvos nem küldte egyből kórházba, mikor elmentek hozzá, hanem valami gyenge gyógyszert írt fel neki és azzal hazaküldte. A nagyi meghalt nem sokkal ezután. Gettós Romániában élek, itt nem nagyon törődnek az emberekkel. Legalábbis ezen a környéken…
2022. nov. 22. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom kérdező!

Viszont ez a nőgyógyász sem áll a helyzet magaslatán, vagy valami nagyon elcsúszott az eredményedet illetően.

Nem tudod felhívni a labort esetleg?

2022. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, kár. Ha itt élnél, jönne az eredmény az ügyfélkapura, meg e-mailben, állami eüben is. Nekem volt “felfázás” az 1. trimeszterben, nekem is ismerős a dolog, életemben kétszer is volt több évig tartó felfázásom. Mondjuk itt senkit nem érdekelt, hogy “mi” okozza, bár konkrétan nem tudom, mi más okozná, mint maga a baktérium. Nekem (magánban) tenyésztés nélkül felírt a doki Zinnat-ot és amikor mondtam, hogy korábbi tapasztalatból én jobb szeretném a Monuralt, azt mondta, azt nem lehet terheseknek… ami hülyeség. Jóval kisebb az impaktja, mint egy öt napig szedett tablettának, ami szétszedi a hüvelyflórát és a bélflórát is. Ezután még egy hétig nem mertem beszedni a Zinnatot, mert mi van ha nem is jó, csináltattam addig egy tenyésztést, arra mondták, hogy jó a Zinnat is, akkor beszedtem, el is múlt, aztán végig a terhesség alatt esténként betoltam egy tasak dm-es mannózt megelőzésre, a doki kérésére.

Szóval összességében kb.2 hétig volt kezeletlen a fertőzésem, baba oké volt így is. Nekem mondjuk csak a büdös pisi jelezte a dolgot, nem volt (nem “szokott” lenni fájdalom, vizelési nehézség stb.).

2022. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sikerült beszélnem a nőgyógyásszal végül, nem találtak semmi baktériumot, azt mondja gyulladás lesz. Amikor legutóbb voltam tenyésztésen akkor sem találtak semmit. Nem tudom mi okozhatja ezeket a gyulladásokat, ha nem baktérium
2022. nov. 22. 14:11
 9/11 anonim ***** válasza:
És nem írt semmit fel rá?
2022. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De igen, írt fel no-spát, Urisant meg Eficefet. Nem tudom, hogy az utolsó kettő ismerős-e valakinek. Az Eficef antibiotikum, terhesség alatt is szedhető az orvos szerint. Viszont aggasztó, hogy ha nem baktériumok, akkor mik okozzák ezeket a gyulladásokat…már nem tudom hogyan védekezhetnék ellenük 😔
2022. nov. 22. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!