Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet tappenzre...

Mikortól lehet tappenzre jönni? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Volt már egy vetélésem. Most ha pozitív lesz a tesztem, egyből el tudok jönni tappenzre anélkül hogy lenne még szívhang, és csak esetleg petezsak látszik? Nem tudnék a szivhangig se dolgozni mert 2 műszakban dolgozom, fröccs üzemben, füst olaj minden van. Én ha terhes vagyok meg fogom tudni nagyon korán, mivel stimulalnak, tehát 4 hetesen tudnám meg, szívhang meg csak rá 2-3 hétre lenne, addig viszont nem szeretnék ott lenni, sima tappenzen lennék? Vagy irassak a nőgyógyásszal papírt hogy fenyegető vetélés esetleg? ( az elozmenyek miatt)

2022. nov. 22. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia!kérhetsz papírt is de háziorvos rögtön kiír ha ezt elmondod neki.

Ez veszélyeztetett terhességnek számít majd,csak még ugye papírod akkor rögtön nem.lesz

Egyébként a munkahelyed miatt is kiirnak rögtön,asszem 9 es kód a terhesség.Szívhangnak nincs köze a táppénzhez :)

2022. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Én 11 hetesen jöttem táppénzre előttem mindenki eljött kb 4-6 hetesen...volt aki rögtön.
2022. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Terhes táppénzre nem írnak ki szívhang nélkül. Max ha jófej a háziorvosod, 8as kóddal táppébzre vesz addig.


Az, hogy volt már vetélésed, attól nem leszel veszélyeztetett terhes



Vetélés után is dolgozhattam a 36.hétig. igaz más munkakörben.

2022. nov. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem nagyon akarnak ilyenkor sajnos táppénzre venni, az én orvosom is meresztette a szemét hogy mit akarok én, könnyített munkát kérjek a munkáltatomtól inkább. Na meg anyád, gondoltam. Gyárban dolgoztam, 3 műszakban. Nem hagytam magam és elmentem táppénzre, nem is húztam sokáig, 20 héttől folyamatosan keményedtem, végül 33.héten szültem. Csak azt nézd hogy te mit bírsz.

Aki nem dolgozik egy percet se, de teherbe rakatja magát, azt nem cseszegetik, csak ül otthon a seggén, neked is jogod van hozzá.

2022. nov. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szivhang nélkül a nőgyógyász egészen biztosan nem fog tapoenzre venni, hiszen addig, amíg nincs szivhang, nem számítasz terhesnek.

A háziorvos felvehet kb bármi indokkal.

2022. nov. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 6 hetesen amikor terhesség megállapításra mentem csak rá kérdeztem a táppenzre es fel is vettek. Nekem is olyan munkahelyem volt ami veszélyes terhesen és főnököm is javasolta hogy inkább menjek táppénzre ha lehet. Nőgyogyásznak egyáltalán nem kellett magyarázkodnom, el se tudtam mondani hogy a munkahelyi körülmények miatt szeretnék.
2022. nov. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!