Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Későbbi gyermekvállaláson...

Későbbi gyermekvállaláson gondolkozunk a férjemmel,most vagyok 37,de több okból is várnék még vele pár évet. Mi a tapasztalata annak aki idősebb korában szült?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 09:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

39 vagyok,eddig kb minden doki aki akivel találkoztam a fejemhez vágta hogy "ennyi idősen"


De ezt leszámítva semmi extra.

Van a facen egy csoport 40+ kismamák, ott sokat tudsz olvasgatni a témaban

2022. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. nov. 23. 09:37
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
Én 39 évesen szültem a második gyerekem. Soha nem hozták fel a koromat, de lehet csak azért, mert nem első gyerek volt. Viszonylag sima terhességem volt és 1,5 óra alatt megszültem a lányom. Első gyerekkel azért sokat már nem várnék a helyedben, de nyilván te tudod az okokat.
2022. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
34%
A nyugdíj késöbb jön, mint a családi 😅
2022. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Kései Sirató ***** válasza:
79%

Nehezebb teherbe esni, nehezebb kihordani, nehezebb megszülni és nehezebb éjszakázni is a baba mellett 40-hez közeledve.

Ráadásul nagyobb a Down-szindróma esélye és autizmus esélye is.

Én nem várnék egy percet sem.

Az egyik barátnőm 39 évesen második gyermekét szülte ás autista lett a kisfiú.

Szóval, ha csak teheted, mielőbb!

2022. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Kései Sirató ***** válasza:
2022. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%
Két ismerősöm is 40 évesen szült, mindkettő teljesen gondmentes terhességen és szülésen van túl egészséges gyerekkel. Manapság nem olyan egy 40 éves, mint ezelőtt 20-30 évvel.
2022. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

Ne várj!

34 évesen kezdtük a gyermektervezést, 43 lettem mire valMi csoda folytán ósszejött!

Volt itt 3 elbukott lombik, ilyen kúra, olyan módszer. Aztán 8 év után feladtuk. Akkor jött!

De az elején rettegtünk azért, hogy minden rendben legyen.

36 felett a nők fogantatási esélye meredeken zuhan, 40 felett már csak néhány százalék.

Fontoljátok meg jól!

Sok sikert!

2022. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

8.

Akkor hogy sikerült ennyivel később?

2022. nov. 23. 10:25
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, kérdező, azért azzal mindenképpen tisztában kell lenned, hogy 35-40 felett már tényleg folyamatosan zuhan a termelékenység, és nem csak nálad, hanem a férjednél is.


Ha nem jön a baba, akkor évekig tarthat, mire kiderül, mi a baj, elindul a kezelés, hat és esetleg sikerül is a baba. Ez már 37 évesen is necces, de ha 40 felett derül ki, hogy nem jön úgy a baba, ahogy akartad, az elég gáz.


Egyébként nem igazán értem, 37 évesen már mik azok az okok, ami miatt annyira várni kellene, hacsak nem az, hogy fél éve vagy együtt a férjeddel.

2022. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!