Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sem szülés előtt,sem után nem...

Sem szülés előtt,sem után nem kezelték nálam a streptococust.Babanal sem,mert császár lett.Atadhatom neki cseppfertőzes altal?

Figyelt kérdés
2022. nov. 23. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülés közben adnak antibiotikumot ilyenkor.
2022. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem adtak az gyogyszer allergiám miatt
2022. nov. 23. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Olyan nincs, hogy valaki minden antibiotikumra allergias.

Valamit nagyon keversz, vagy felre hallottal.

2022. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Milyen cseppfertőzésre gondolsz? A Streptococcus a hüvelyedben van, a gyerek onnan fertőződhet. Ha már megszületett, jó eséllyel nem találkozik a hüvelyeddel ...
2022. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs a Streptococcus fertőzesi lehetőségeiről,ezért kérdezem,mert nem tudom,hogy hogyan fertőz.
2022. nov. 23. 17:16
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, hogy a hüvelyben van a baci és a gyerek, ahogy áthalad a szülőcsatornán, megfertőződik. Ha eddig nem kapta el, már nem is fogja.
2022. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem, hogy minden antibiotikumra allergiás lennél. Tegnap óta fekszem bent én is, mondtam, amikor felvettek, hogy a cefalosporinra az vagyok, és azt mondták, hogy az probléma, mert azt használják az esetek 90%-ában. De ettől még ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rá alternatíva, csak jó, hogy szóltam róla.

Császárnál egyébként pedig mindegy, ezért nem is kaptál semmit, nem az allergiád miatt.

2022. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Volt burokrepedés? Ha nem volt, nem tudod neki átadni a strepto-t mert az a hüvelyváladékban van.

Amikor kiderül hogy valaki pozitív, elvileg végig szedetnek egy kúra antibiotikumot (semicillin-t vagy penicillinallergia esetén dalacint).

Amúgy császármetszés előtt automatikusan mindenki kap antibiotikumot vénásan.

2022. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!