Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell féltenem a babám egészségét?

Kell féltenem a babám egészségét?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


19 hetes terhes vagyok és sajnos nagyon küzdök a fogínygyulladással. Nem csak simán piros és vérzik, hanem annyira begyullad leginkább ahol rágok, hogy iszonyúan fáj + a megduzzadt nyálkahártyámra ráharapok, amitől kisebesedik. Sajnos nagyon érzékeny a fülem és a nyirokcsomóim, így a fájdalom àtsugárzik oda is.

Természetesen kezeltetem a fogaim, járok rendszeresen fogorvoshoz, amint érzem, hogy kezd fájni, már megyek is. A kezelés után mindig jobban leszek, de így is legalább még egy hét kell, mire begyógyulnak a sebek és teljesen elmúlik a fájdalom.

A terhességem alatt már másodszor "játszom ezt el", és mostmàr kezdek aggódni, hogy esetleg ezek az 1 hetes szenvedések kihatnak a babámra is...

Lázas nem vagyok/voltam.



2022. nov. 25. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Google a barátod olvass utána mi jó/rossz terhesség alatt. Amúgy semmi baja nem lesz.
2022. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy most épp nem a barátom. Olvasgattam, de csak jól beijesztett, hogy autizmust vagy bàrmi értelmi fogyatékosságot tud okozni az anya szervezetében lévő gyulladás.
2022. nov. 25. 18:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Állandó gyulladás igen,de ehhez súlyos dolog kell,amúgy miért nem kérdezted meg a fogorvost?
2022. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, hogy a baba védve van. De azért nem nyugodtam meg.
2022. nov. 25. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
és gyakoris dr. körmös jutka válaszától megnyugszol? 🤦🏼‍♀️
2022. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ez a terhesség alatt kialalkul nekem is nagyon rossz volt.

A fogkő miatt mégrosszabb lehet esetleg.

Voltál már fogászati vizsgálaton?

Hátha a doki tud kondani valamit

2022. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi látom h irtad hogy voltál dokinál.

Nem tudott ra adni semmit?

Nekem a fogorvosm a pirps paradontaxot ajanlotta ilyenkor mégjobb ha ínygyulladásod van

2022. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem is paradontaxot ajánlotta illetve egy gyógynövényes gélt, amit minden fogmosás után használok.

Jövő héten megyek fogkő leszedésre.

2022. nov. 25. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Sztem azzal jobb lesz nekem megszűnt
2022. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia! Én most vagyok 24 hetes terhes. A terhesség előtti 1 évben többször volt gennyes fogínygyulladásom, nekem is mindig jobb lett a fogorvosi kezelés után, aztán megint rosszabb. Akkor próbáltam ki a fogorvos által kiírt ecsetelő mellett a Salprogel bioeel kenőcsöt, amit fogmosás után kell a fogínyre kenni. Segített, gyorsabban gyógyult és kevésbé volt érzékeny utána az ínyem. Most megint elkezdtem kenni, mert megint begyulladt :(

(A fogorvos nekem is ecsetelőt javasolt, remélem a krém és az ecsetelő kombó most is segíteni fog!)

2022. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!