Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem merem elmondani a paromnak...

Nem merem elmondani a paromnak, hogy terhes vagyok, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Neki mar van egy fia az elozo hazassagabol, es kereken megmondta mar az elejen, hogy nem akar tobbet, es szamoljak ezzel, ha ot valasztom. 5 eve vagyunk egyutt, es en sem akartam soha gyereket, igy ezzel nem volt gond. De valahogy becsuszott, es most megis afele huz a szivem, hogy ennek ellenere megtartsam. Nem tudom, mit csinaljak. Idosebb nalam, es mar csak a kora miatt sem vagyok biztos benne, hogy ez jo otlet (en 33 vagyok, o pedig 47). Ti mit csinalnatok ilyen helyzetben? Persze tudom, hogy elobb-utobb muszaj lesz beszelnem vele, de kivancsi vagyok kivulallo emberek velemenyere is.
2022. nov. 25. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt emberek vagytok és nem is fiatalok. Egyenesen àllj elé és mond el aztán beszéljétek meg mi legyen. Ezt màshogy nem lehet.?
2022. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem készülj fel lelkiekben, hogy bárhogy döntötök, a kapcsolatotok fogja ennek meginni a levét. Ha elvetetitek, akkor azért, mert benned ott marad a tüske, ha megtartjátok, akkor pedig lehet, hogy ő fog otthagyni titeket.
2022. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Biztos nagyon masszív alapokon nyugszik a kapcsolatotok, ha nem mersz vele beszélni erről...


Nem is tudom, hogy melyik szánalmasabb, ez a tény, vagy az, hogy ennyire életképtelen vagy ennyi idősen. Amúgy hogy a fenébe tud becsúszni, ha annyira nem akartatok gyereket?

2022. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Képes leszel-e egyedül felnevelni? A kapcsolatotoknak vége, és ez még mindig jobb, mint egy egyenlőtlen, agresszív kapcsolatba belecsicskulni.
2022. nov. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen, erre én is kíváncsi vagyok,hogyan sikerül be amikor elvileg egyik fél se akarja. Persze vannak balesetek, bár arról mindkét fél tudni szokott és időben el lehet dönteni, menni kell-e esemény utániért.


No mindegy is...


Nincs jó válasz. Te már eljátszottál a gondolattal, szóval ha el is veteted, ott lesz benned hogy mi lett volna ha... Ha meg megtartod, lehet egyedül maradsz vele.

2022. nov. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Én nem tartanám meg a helyedben, mert a kapcsolat tuti rá fog menni, meg te sem akartad ezt a gyereket igazából. Ilyenkor amikor megfogan, jön egy kis anyai ösztön, de gondolj bele mennyi nehézséggel jár majd, ha egyedül kell felnevelned. A te döntésed, de én nem vállalnám be.
2022. nov. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd, tartsd meg de számolj vele, hogy ő nem akar ebben részt venni!
2022. nov. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Eddig milyen terveid voltak ezzel a kapcsolattal? Nagy a korkülönbség, te is már úgymond abban a korban jársz, amikor már tudni kéne, akar-e az ember lánya gyereket vagy sem, miközben a párod az elejétől megmondta, nem akar.

Akartál eddig gyereket? Abban bíztál, hogy meggondolja magát? Vagy elvoltál ebben a kapcsolatban, hogy majd lesz valamikor valakitől?

2022. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
En sem akartam eddig. Csak most bizonytalanodtam el, ezert vagyok ennyire kikeszulve. Fogamzasgatloval vedekeztunk egyebkent.
2022. nov. 26. 08:50
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Nekem volt egy vetélésem és egy kémiaim, aminek nem sikerült megtapadni (egyik sem tervezetten), így biztos voltam benne, hogy nekünk sose jön/jöhet össze orvosi segítség nélkül, mert van valami eü problémám. Tudni kell, hogy sose voltam gyerekmániás, de a vetélés után valami óriási üresség maradt bennem, pedig nem lettek volna ideálisak a körülmények egyáltalán. Harmadjára mégis sikerült, mikor rájöttem, hogy terhes vagyok, tudtam, hogy az apajelölt ki fog akadni, erőlteti az abortuszt, pedig eleinte sokszor mondta, hogy majd később jöhet a gyerek és hasonlók.

Igazából el se akartam neki mondani. Aztán csak elmondtam, de nem okozott meglepetést a reakciója, tudtam, hogy egyedülálló anyuka leszek, de biztos voltam benne, hogy meg kell tartanom.

Azóta megszületett a kisbabám, életem legjobb döntése volt,szerencsére van segítségem és anyagi problémám sincs, így könnyű dolgom van, nem tudom, hogy ezt esetleg te bevállalhatnád-e.

Bocs, ha hosszú lett, csak arra szetettem volna kilyukadni, hogy gondold át, lehet, hogy gyereked nem lehet több, míg párod igen... Én se gondoltam magam soha anyatípusnak, de teljesen kifordultam önmagamból már a terhesség alatt, olyan boldog voltam 😊

És hátha a párod is meggondolná magát ha látná, hogy eltökélt vagy és mindenképp megtartod...

2022. nov. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!