Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a NIPT teszt pozitív...

Ha a NIPT teszt pozitív 93%-ban down szindrómára, azt már vehetem készpénznek, ugye?

Figyelt kérdés
Tud valaki konkrét esetet, hogy valamelyik ilyen vérteszt tévedett?
2022. nov. 29. 11:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy valószínűséggel igen, sajnos pozitív, de nem biztos. Vannak esetek fals pozitívra, nem is olyan kevés. Sokkal gyakoribb mint a fals negatív. Én mindenképpen elmennék minél előbb cvs-re, hogy biztos legyek.
2022. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy ezek a tesztek nem tévednek, de az orvos aki vizsgálja tévedhet. Legalábbis nekem a Prenan ezt mondták. Persze az is igaz hogy nem kezdő genetikusok végzik. De szerintem ilyenkor elküldenek amniocentézisre.
2022. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
már voltam méhbiopszián, jövő héten hétfőn lesz eredmény. Csak próbálok az utolsó szalmaszálba is kapaszkodni :( Érzem, hogy itt rúgdos a babám, mindennél jobban vártuk és egyszerűen felfoghatatlan ez az egész :(
2022. nov. 29. 11:21
 4/26 anonim ***** válasza:
49%

2. Persze, ez a marketing, de lehet téves. Nagyon nagyon ritka, de lehetséges. Azt sem reklámozzák, hogy ez is valószínűségen alapul. Nem véletlenül nem diagnosztikai eljárás. Félre ne érts, nagy támogatója vagyok, ha lesz még egy gyerekem én is megcsináltatom.


Kérdező, megértelek. El sem tudom képzelni a fájdalmad. Van akivel tudsz beszélni? Aki tartja benned a lelked?

2022. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%

Szívből sajnálom! Kívánom, hogy téves eredményt mutasson, és ez csak egy rossz álom legyen számodra, melyből hamarosan felébredsz és megkönnyebbülsz!


Próbálkozz több teszttel is, ha meg engedhetitek. Mindig ott van a remény! 💚

2022. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A férjem itt van, sokat beszélünk róla, támogat mindenben. Dolgozom+ vannak már gyerekeink, úgyhogy ezzel elterelődik valamennyire a figyelmem, de nagyon nehéz.

Úgy gondolom, hogy a méhlepény mintavétel is pozitív, teljesen felesleges mások több százezres tesztet csináltatni és húzni az időt :(

2022. nov. 29. 11:31
 7/26 A kérdező kommentje:
Csak olyan rossz, hogy mindenhol olvasni, hogy jaj, de megbízható de mégsem 100%, mert ugye azért mégsem elég bizonyíték ahhoz, hogy a babát elvegyék, tehát csak tudja mindenki, hogy van hibázási lehetőség, viszont konkrét tapasztalatot senki nem mond :(
2022. nov. 29. 11:32
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon sajnálom, sok erőt kívánok neked.


2-es voltam

2022. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem merik leírni, hogy 100%, ezzel védik magukat nyilvánvalóan. De sajnos elég nagy valószínűségű számot kaptál. Én azt mondom, hogyha így nem tartanátok meg, akkor jó döntés volt a nipt, hiszen egyszerűbb vizsgálattal lehet el sem jutsz a biopsziáig. Borzasztó helyzet lehet, nagyon sajnálom és én is kívánom, hogy te legyél az egy a kevesek közül, akinél tévedés történt!!
2022. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%
A 93% azt jelenti, hogy 100 kismamából, aki ilyen eredményt kap, 93-nak tényleg beteg a babája és 7-nek egészséges. Ha elképzelsz egy nagy zsákot, amiben 93 piros labda van és 7 fekete, akkor valószínűbb, hogy pirosat húzol belőle, de lehet, hogy feketét - utóbbinak 7% a valószínűsége. Pontosan ekkora valószínűséggel egészséges a babád. Igen, valószínű, hogy beteg, de azért azt nem mondanám, hogy majdnem biztos. Sajnos az emberi agy nem tud valószínűségeket jól kezelni. Kívánom, hogy a körülményekhez képest a lehető legjobban alakuljon a sorsotok.
2022. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!