Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes ultrahang, félelmek?

20 hetes ultrahang, félelmek?

Figyelt kérdés

Igazából pár megnyugtató szóra vágynék, észérvekre vagy én sem tudom...

Jövő héten megyek a 2.genetikai ultrahangra és gondoltam kicsit utána olvasok, hogy hogy zajlik ez a vizsgálat, mit néznek, stb. Aminek az lett az eredménye, hogy baromira beparáztam, már rettegek az egésztől. Agykamratágulat, vese tágulat, ciszták, szívproblémák, nyitott gerinc, nyúlszáj... Már úgy érzem az lesz a csoda, ha minden rendben lesz.

Még az sem nyugtat meg, hogy 12.héten és 16.héten is rendben volt az ultrahang + niftyn is voltunk... Pedig ebbe lehetne kapaszkodnom...



2022. nov. 30. 14:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Természetes hogy aggódj, a nem természetes pedig az, hogy ennyire sok infóhoz hozzájutunk. :)


Foglald le magad, nem lesz semmi probléma, dőlj hátra és élvezd ki hogy kismama vagy. Ha eddig minden rendben volt, akkor nagyon jó eséllyel ezután is minden rendben lesz.

2022. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Eddig minden oké volt, voltál + vizsgálatokon. Esetleg az olvasmányokban azt is írták, hogy nálatok ez elő fog fordulni? Ha nincs gond, akkor gyorsan csinálsz hogy lehessen parázni? Nem érsz rá akkor ha azt mondja az orvos hogy gond van?

Egy csomó babánál nem fordul elő ilyen, amit írtál...

2022. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, sokkal jobb a "boldog tudatlanság." Hiba volt olvasgatni, az biztos.
2022. nov. 30. 14:14
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esélye, hogy gond legyen. De nem nulla, nekem is van ismerősöm akinek ekkor derült ki a probléma és van 100 masik ismerős akinek semmi gond nem volt. Igazából ha senkinel nem lenne baj, akkor felesleges lenne ez az uh és nem is csinálnák meg.
2022. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Na én ezért nem olvastam el semmit soha, csak miután a kezemben volt a papír.

Év elején amikor teherbe estem és a legkisebb furcsaságot is tapasztaltam, rohantam ide, az internetre úgy altalában és aztán parában éltem, mert annyi rémséget olvastam.

Az a baba sajnos tényleg elment, mert méhen kívül ágyazódott be, de az a rengeteg műtétes, véres, szövödményes dolog amikről olvastam, nem segítettek.

Szerencsére a természet megoldotta a dolgot esnem kellett orvosnak beavatkoznia.


Most megint kisbabát várok, már a 28.hétben, és boldog tudatlanságban vagyunk.

Nyílván utánajárok ennek annak, de nem merülök el semmiben mélyen. Amikor megkapom az eredményeket, akkor beleásom magam, hogy adott vizsgálat mire is volt jó.

2022. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát ha ezen túl leszek, én sem fogok előre olvasgatni azt most megfogadom. Így lehetetlen élvezni a terhességet.
2022. nov. 30. 14:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Már táppénzen vagy? 😂
2022. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az miatt kérdezed, hogy már idegileg bele betegedtem a terhessegbe vagy mert ennyi időm van olvasgatni? 😂😂
2022. nov. 30. 15:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos, hogy ha állandóan bemagyarázod a rossz dolgokat, akkor úgy is lesz.

Én végigparáztam az egész terhességet, aztán újszülött korától görcsösen figyeltem, hogy melyik héten mit kellene csinálnia és ha nem csinálta, belemagyaráztam, hogy biztos valami nagy a baj.

Hát lett is... autizmus diagnózisa van.

Ma már sokkal derűlátóbb vagyok, ami nagyon sok erőfeszítésembe került. De megéri pozitívan gondolkodni, mert azóta nagyon szépen fejlődik, hálistennek.

2022. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam, mint te. Volt Nifty, a 12. heti ultrahangon minden rendben volt, de én is a 2. genetikai előtt elkezdtem olvasgatni a neten a vizsgálatról, aminek az lett a vége, hogy egy hétig aggódtam, hogy mi van, ha baj van... Nem lett, tök felesleges volt az aggodalmam, minden okés volt :) Meg is fogadtam, hogy többet nem is olvasgatok a neten. Persze azóta párszor megszegtem ezt, nehéz megállni, de tényleg felesleges, én is sokat stresszeltem emiatt, és sose volt alapja. Most leszek 31 hetes. Nálatok is minden okés lesz! :)
2022. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!