Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb hány éves korig tud egy nő...

Kb hány éves korig tud egy nő szülni a legkisebb egészségügyi kockázattal?

Figyelt kérdés
Szóval hogy a minnél kisebb eséllyel legyen beteg a születendő gyerek. (autizmus stb)
2022. dec. 11. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Erre nem lehet egzakt választ adni, ugyan is nem csak a nő életkora jelent(het) kockázatot a terhesség, illetve a szülés során. Van, aki 19 évesen is veszélyeztetett terhes és komplikációk merülnek fel a szülése során és van, aki 43 évesen probléma mentes hordja ki és szüli meg az első gyerekét.

Általánosságban persze elmondható, hogy kisebb a kockázat fiatalon és az életkor előrehaladtával nőnek a komplikációk, de mint fentebb írtam, ez nem kőbe vésett igazság.

2022. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez sok tényezős dolog, random nem lehet megállapítani, általánosítani.
2022. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Az autizmus tekintetében nem kor kérdés, ugyan nem kifejezetten genetikai betegség, kimutatottan halmozódik ha van korábbi érintettség.
2022. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. öszintén.

hogy teljes legyen a kép: 32-33 éves kort picit rizikosabbnak érzem(éreztem), mint pl a 25-28 éveset. ezért is tettem fel a kérdést.

2022. dec. 11. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nincs lényegi különbség hogy valaki a húszas évei végén vagy a harmincas évei elején vállalja a terhességet.

Egy 24 éves és egy 44 éves között már egyértelműbb a különbség.

2022. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Azért az irányadó, hogy 37 éves kortól kötelező a kismamáknak a genetikai tanácsadás. Orvosi szempontból a határ tehát ide tehető.
2022. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Egészségügyi kockázat egyáltalán nem a születendő gyerek számára van hanem a szülő nő számára kockázatosabb kihordani a terhességet majd megszülni a babát. De a gyerek nem lesz a nő korától semmivel sérültebb vagy betegebb amennyiben ugyanúgy táplálkozik mint más fiatalabb nő.
2022. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Én 37 évesen szültem az első gyerekem, jó meg nem töltöttem be de benne voltam és nálam csak sokkal fiatalabb lányok, asszonyok ültek ott akik sírtak (én azért nem,mert jók voltak az eredményeim,de az orvosom azt mondta menjek el). Széles volt a paletta,de én ott éreztem először, hogy nagyon szerencsés vagyok.
2022. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi úgy tanultuk, hogy 25 éves kor körül a legoptimálisabb. Saját magamon is úgy tapasztaltam, hogy fiatalon könnyebb volt az egész terhesség. Most 31 évesen több problémám is van (cukor, pajzsmirigy, vashiány). Az első terhességemnél semmi bajom nem volt.
2022. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet általánosítani. Én 25-33-36 évesen szültem, mindhárom gyerek teljesen egészséges szerencsére (már felnőttek). Velem egyidős egykori gyerekkori barátnőm 30 éves kora előtt szült 4 gyereket. Az első hárommal semmi gond, az utolsó Down-kóros lett.
2022. dec. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!