Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ennyire fontos a baba...

Miért ennyire fontos a baba neme?!

Figyelt kérdés

Szisztok.


A 3.gyermekemet várom. Az első terhességem komplikációmentes volt. Ott még én is úgy voltam vele hogy szeretnék egy bizonyos nemű babát.

A második terhességemnél a baba elment a 11.héten. Nagyon megviselt.

Után újra terhes lettem. Nem vágytam semmire csak arra, hogy semmi baja ne legyen és egészségesen szülessen meg. Persze a családban így is voltak olyanok, főleg anyósom aki semmi mással nem tudott jönni csak azzal, hogy reméli lány lesz. Már akkor frusztrált, hogy gyógyszert szedek annak érdekében hogy meg maradjon és tényleg mindent megteszek de ő mit sem törődve ezzel csak azt tudja mondogatni hogy reméli làny lesz, (fiú lett megint) ezután jött a kire hasonlít kattanás ami szintén frusztrál😀 de ez mellékes most.

Harmadjára vagyok terhes. Ez előtt ismét elment egy baba bár ő nagyon korán az 5.héten. Mostmár a 15.hétben járok. A férjemet megkértem hogy ne mondja el az anyjának. Nem bírta ki.. valamikor a 10-11.hét körül elmondta.

A 12.hetes UH után közöltem anyósommal hogy tudom, hogy tudja.

És az első mondat ami kicsúszott a száján hatalmas vigyorral: REMÉLEM LÁNY LESZ!


Nos.. nagyon nehéz volt megállnom hogy ne osszam ki és mondjam el neki a “szerény” véleményem.



Az emberek miért ennyire tapintatlanok? Miért nem tudják értékelni, azt a csöpp kis életet nemtől függetlenül?

Én minden vizsgálatnál már attól boldog ha van szívhang, más meg azon rugózik mi lesz a neme….



2022. dec. 20. 11:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Te meg azon rugózol h ő min rugózik. Szard le
2022. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Az egy dolog, hogy a férjed idióta, mert nem képes megállni, hogy ne mondja el.

Az meg egy másik dolog, hogy mi a frásznak kell neked sülve-főve együtt lenned az egyébként utált anyósoddal, hogy hallgasd az ostobaságait.

Ha nem találkoznál vele, nyilván ezeket sem hallgatnád.

Annyit meg lehet ereszteni, hogy rákérdezel: ha fiú lesz, fogja-e szeretni? Mert ha nem, akkor inkább nem is viszed hozzá. És a férjedet is megkérdeted, hogy ha már eljárt a szája, legalább állítsa le az anyját.

2022. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyósodnak nincs lánya. Van ilyen. A fiúk évekig nem értek nálunk sem semmit, csak voltak, de nagyon nem érdekelte anyóst, a lányom volt a minden. Az utóbbi másfél évben változott a helyzet, azóta megszületett a negyedik gyermekünk is, még egy kislány.
2022. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem értelek, mivel írod, hogy az első baba előtt te is vágytál bizonyos nemre, így nyilván tisztában vagy vele, miért fontos ez valakinek. Mert egy kisfiút nevelni nem ugyanolyan, mint kislányt és fordítva. Akinek valamelyik nem lesz, az kimarad valamiből, ez ilyen egyszerű, és sokan nem szeretnének kimaradni belőle, csak ugye ez nem kívánságműsor.


Ettől függetlenül természetesen parasztságnak tartom kommentálni más babájának nemét vagy nevét. Nekünk is fiú lesz a 2. is, ami fájt kicsit, mert nagyon szerettünk volna kislányt is és már sosem lesz, ez kimarad az életünkből.


Az én anyósom mondjuk normális, pont ő volt az, aki leállította a sajnálkozó, "de kár, hogy nem kislány" rokonokat, hogy tudnak ilyet mondani, mindegy, csak egészséges legyen. De látod, a többi csak olyan bunkó, hogy még bántanak is vele, hogy de sz*r nekem, mert nem lesz lányom.


Szóval, a válaszom kettős: nyilván érthető, ha valaki preferálja valamelyik nemet, de nem érthető, ha ezt tukmálja rá másra.

2022. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem az anyósod tapintatlan, hanem te vagy baromi érzékeny. Miért ne remelhetné, hogy lány unokája lesz? 2 fiú után, sokan reménykednek lány babában, 2 lány után pedig fiú babában. Teljesen természetes dolog. Nálunk is így volt a családban, sógornőm 2 fiú után ismét fiút szült és annak ellenére, hogy szerette volna ha lánya is van, nem utálja a harmadik gyerekét, mindenki ugyanúgy szereti. Egy gyerek nyilván vagy fiú, vagy lány, az, hogy valamelyiket jobban szeretnéd egészen addig nem baj, amíg ezt nem érezteted vele. Normális anya szerintem szülés után úgyis odavan a babáért és akkor már tök mindegy a neme. De terhesség alatt had gondolkodhasson már ezen az ember. Amúgy szerintem te anyosodat nem bírod és ezért látod ilyen negatívan a mondatait.
2022. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

"Ott még én is úgy voltam vele hogy szeretnék egy bizonyos nemű babát."


Tehát akkor még neked is fontos volt, de a vetélés, a problémák miatt kezdtél másképp gondolkodni a témáról.

2022. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Én kiosztanám.

Sokszor megkaptam a terhességem alatt, hogy illene fiút szülnöm, mert a férjemnek már van egy lánya.

Voltak problémák a terhesség alatt, nem számított a neme, csak hogy ne legyen baja, és megszülessen.

Én kiosztottam pár embert, aki azzal jött, hogy nem baj, majd a következő biztos fiú lesz.

2022. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Anyosom is velekedhetne mashogy a dologrol ugyanis neki is ment el babaja, ezert nem is lett tobb. Depresszios lett, alkoholista lett, ongyilkos is akart lenni. Lwszarta hogy ott van a fia…


Nos, en ilyenekhez nem folyamodom. Tulerzekenyseg az, hogy megtanultam ertekelni az egeszseget?:)

Erdekes meglatas.

2022. dec. 20. 12:06
 9/23 anonim ***** válasza:
34%

"Miért ennyire fontos a baba neme?!"


Neked is fontos volt az elsőnél, q vetélés miatt nem tartod már fontosnak

"A második terhességemnél a baba elment a 11.héten. Nagyon megviselt.

Után újra terhes lettem. Nem vágytam semmire csak arra, hogy semmi baja ne legyen és egészségesen szülessen meg"

2022. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha már egyszer ott van az a baba, és remélhetőleg meg is fog születni, miért ne lehetne vágyni végre egy kisányra? Miért akarsz az egész családodban bűntudatot kelteni? Annak a gyereknek tök mindegy, hogy a nagyi drukkol-e a neméért, ha megszületik, úgyis szeretni fogja mindenki. Addig meg miért ne lehetne álmodozni? Lehet szükséged lenne egy kis segítségre, mert láthatóan nem sikerült jól feldolgoznod a veszteségeidet.
2022. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!