Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CRL: 9.8 mm nem kevés 8...

CRL: 9.8 mm nem kevés 8 hetesen? Megfelelően fejlődik a baba?

Figyelt kérdés

Menzesz szerint pénteken lennék 9 hetes. Ma voltam a 2. ultrahangon és 9.8 mm-t mértek és azt írták a terhességmegállapító papírra, hogy 8 hetes vagyok, magára a vizsgálati leletre pedig, hogy 7-8. 2 hete voltam, akkor 2.2 mm-t mért.

Azt tudom, hogy nem akkor volt az ovum, amikor kellett, mert 20. napon vérvételen voltam és akkor még nem mutatott ovulációt az vérvételi eredmény. Tehát 7-10 nappal később fogant, mint kellett volna.

Érdekelne, hogy ez megfelelő mértékű fejlődés? Illetve a genetikai ultrahangra így mikorra foglaljak időpontot?



2022. dec. 21. 22:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%

Én a megadott kor alapján foglaltam időpontot. Nálam kb egy héttel volt idősebb, mint a mensi alapján számolt kor.

Nem kell ezt túl parazni, hiszen írtad is, hogy 7-10 nappal később fogant, így pedig ki is jön.

2022. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%

A méret megfelelő a terhességi korhoz.

Készülj, mert örökös értetlenkedés lesz ebből, nekem is így volt :D nekem 2 héttel később fogant (épp esedekes mensi napján), tehát pl a 8. héten nekem csak 6 hetes volt a terhesség


A mensi szerint számold egyébként, 13. hétre kérj időpontot. Nem tudom hova fogsz menni, pl a czeizelbe már nem is terhességi időt kértek tőlem hanem a crlt egyébként

2022. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%
7+4 naposan volt nekem 14mm.
2022. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1 mm-t nő az embrió. Ha két hete 2.2 mm volt, az akkor kb. kerek 6 hetes terhességnek felelt meg. De 2 hétre rá jóval nagyobbnak kéne lennie, mint 9.8 mm. Valami nem stimmel.


Visszanéztem a leleteim, nekem 6+0 hetesen 2.5 mm volt, 7+0 hetesen már 9.5, tehát megvolt a napi 1 mm. (Nálam lombik miatt biztos a terhesség kora, és hetente uh-ztak.)

Szóval a méreted 7 hetesnek felel meg, ami nem túl jó jel.

2022. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján a 2.2 mm az 5 hetes terhességnek felel meg.

A két héttel később fogant meg az eléggé reális, mert tényleg nem volt vérvétel szerint peteérésem még 20. napon sem (nagyon alacsony volt a progeszteronom).

Doki azt mondta szépen fejlődik, minden okés, mutatta a szíváramlást is.

Akkor ezek szerint ne is reménykedjek?

2022. dec. 22. 01:07
 6/66 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy az 2 héttel előző leletemre azt írta 5 hetes terhesség. A mostanra 7-8-at írt.

Viszont arra, amivel védőnőhöz kell menni meg már 8at.

És pénteken töltöm a menstruáció szerinti 9.et, amit ugye tudok, hogy nem teljesen reális.

2022. dec. 22. 07:13
 7/66 anonim ***** válasza:
90%
Ha az orvos azt mondta szépen fejlődik akkor nyugodj meg, rendben van 😊
2022. dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
100%

Azt vedd figyelembe amit az orvos mond hisz már nem egy terhességet látott.Ha gond van hidd el hogy szól azonnal és küld tovább ha szükséges

Egyelőre minden rendben van,mit hoz a holnap ki tudja?Jelenben élj.

2022. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
66%

A 2.2 mm nem 5 hetes terhesség, max inkább 5 hét+ 5 vagy 6 nap. Ilyenkor még kőbe vannak vésve a méretek.


De értsd meg, nem is az a lényeg, mikor fogant, vagy hogy hány hetes terhes vagy, hanem ha két hete 2.2 mm-t mért, akkor rá 2 hétre nem lehetne csak 9.8 mm, mert, mint írtam, napi 1 mm-t kéne nőnie. Neked pedig a 16.2 mm helyett csak 9.8 mm. 1-1 mm-t +/- elmérhetik, de ez egy heti lemaradás az előző mérésedhez képest. És ez a baj.

2022. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

Én a genetikai uh-ig még elmennék nőgyógyászhoz egyszer. 2 hét múlva pl.

Ugyanaz az orvos vizsgált meg most és két hete is? Pontosan két hét telt el az utolsó vizsgálat óta? Egyáltalán megnézte az előző leletedet?

Ha igen, ez az orvos hanyag. Akkor látnia kellett volna, hogy ha a 2.2 mm CRL két hét után is csak 9.8 mm, az növekedésnek kevés. Nem fejlődött megfelelően.

2022. dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!