Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem nőtt a magzat, de van...

Nem nőtt a magzat, de van szívhang. Lehet még ebből egészséges kisbaba?

Figyelt kérdés

Múlt héten a saját orvosom élő terhességet állapított meg, szívhanggal. A magzat mérete 16,7 mm volt. Rá egy hétre, egy másik orvos másik ultrahanggal 17 mm- nek mérte. Szívhang van. Az orvos bíztat bár mondta hogy az nem jó hír hogy nem nőtt szinte semmit. Létezik hogy két orvos két készülékkel ennyit téved? Vagy ennyit nem lehet tévedni? Más volt hasonló cipőben?

Nagyon félek hogy vetélés lesz a vége.



2022. dec. 29. 12:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj rá, de ez tényleg nem jó hír, és elég kicsi az esélye, hogy a műszer téved, de a következő ultrahangon egyértelmű lesz, hogy mekkora a baj.
2022. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

Itt szinte tized mm-ről beszélünk. Nem lehet pontosan megmérni még. Elég, ha 1 század mimiméterrel arrébb húzza be, máris tök mást mér.

Ne stresszelj rá, a következő hetekben úgy is eldől minden.


(Egyébként nagyobb babákat sem tudnak megmérni. Engem az utolsó trimeszterben rémisztettek halálra. Kérdezték, hogy eddig minden rendben volt-e a terhességgel, mert a baba nem fejlődik. A 39. héten 2400-2500 grammnak mérték, és megszületett 3200 grammal, tök egészségesen -.-.

2022. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
15%
1 hét alatt 7 mm-t kellett volna nőnie. Ebből jó nem sülhet ki. Ekkora elmérést nehezen tudok elképzelni, ha pedig tényleg 1 mm-t sem nőtt, nem fogja tudni úgymond összeszedni magát. Ez egyértelműen azt mutatja, hogy leállt a fejlődésben.
2022. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem, minek itt áltatni a kérdezőt. 7 mm-t nem tud tévedni az orvos. 1-2 mm +/- tévedés a mérésben belefér, de ennyi nem.

Nekem hetente csináltak koraterhességben UH-t (lombik), mindig stimmelt a heti +7 mm, max ez a 1-1 mm eltérés, ha volt.

Sőt, amikor korai kombinált teszt vérvétele előtt magánban megnéztek, és lemérték az embriót, majd másnap a reprodukciós intézetben a rendes kontrollvizsgálaton újra, még ott is megvolt az 1 mm növekedés az előző naphoz képest. 9. hétben voltam akkor.

2022. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Még nem állt le, erős szívhangot hallottunk, a leleten élő terjesség szerepel, az orvos gratulált és azt mondta még ne temessem.

Mivel egy 8-9 hetes magzat már mozog, abban tudok reménykedni, hogy esetleg úgy fordult hogy 17 mm-nek látszik. Persze nyugodt nem vagyok.

2022. dec. 29. 14:20
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

5

Csak nem akarták, hogy idegeskedj. Nekünk akkor sem mondták, hogy baj van amikor egyértelműen nem volt szívhang, azt mondták, hogy semmi ok az aggodalomra.

2022. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#6


Sajnálom, hogy veled ezt történt. Mi a férjemmel délelőtt halottuk a baba szívhangját, láttuk hogy mozog, szóval per pillanat egyértelműen él.

2022. dec. 29. 14:41
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

A szívhang nem feltétlen áll le akkor, ha már a fejlődés elmarad. Szóval erre nem szabad alapozni, hogy akkor nem lehet nagy baj, mert még él...

De te tudod. Ha csak azokra a válaszokra voltál kíváncsi, akik hitegetnek, akkor ignoráld azokét, akik REÁLISAN nézve válaszoltak. Mint pl. én is.

Látom, a lepontozást megkaptam, mert ha az ember racionálisan, észérvekkel alátámasztva válaszol, az nem hasznos. Oké.

Akkor reménykedj, higgy azoknak, akiknek szimpibb az írásuk.

2022. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

7

Az egy dolog, de ha nem növekszik, ott komoly bajok vannak.

2022. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
66%

#9


Hagyd csak, eldöntötte, hogy minden oké, mert itt is akadt pár olyan, aki szerint rendben van az, ami nagyon nincs rendben.

Első trimeszterben kőbe vannak vésve a méretek. +/- 1-2 mm belefér, de ha megáll a növekedés, ott nem lenne miről beszélni.

Sosem láttunk ellenpéldát, sosem hozott be 1 heti lemaradást az embrió. Később, magzati korban már lesznek eltérések, ott nagy különbségek is beleférnek. Most még nem.

2022. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!