Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Egy kedves barátnőm...

Kismamák! Egy kedves barátnőm 35 hetes kismama. A mai napig nem tudta le tenni a cigit.. Van itt kismama aki dohányzik? Esetleg aki szülés után van, minden rendben volt a babájával? Negatív kommentet nem kérek, csak tanácsot szeretnénk.

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 16:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Tok mindegy, masok babaja egeszseges-e, ha a tied nem lesz az. Egyebkent nem lesz valoszinuleg lathatoan fogyatekos, de majd ha sulis lesz, elojon a tanulasi nehezseg pl.
2023. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%

Attól függ, ha terhesség alatt azért keveset cigizik, az még elmegy.

Nekem maga a doki (2is) mondta, h az aktív dohányosoknál aki egyszerre elhagyja a cigit többet árt, az elvonási tünetek miatt.

2023. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

Attól, hogy XY-nak egészséges lett a babája, a barátnődé még nem lesz feltétlen az.

Sőt, az sem biztos, hogy már újszülöttként kiderül, mekkora kárt okozott.

Ismerősömnek idegrendszeri problémája lett.

Olvasgassátok együtt a barátnőddel, mi mindent okozhat. Aztán lehet azzal áltatnia magát, hogy többet ártott volna azzal, ha leteszi. Mert egyes orvosok még mindig ezt a bullshitet hangoztatják, mint itt írta egy kommentelő.

2023. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyám végig dohányozta a terhességét velem. Hogy melyiket okozta a dohányzása melyiket nem azt nyilván bizonyïtani nem lehet utolag (mi lett volna ha leteszi). De van egy jó kis figyelemzavarom (ennek ellenére lediplomáztam, de az más téma), kis súllyal születtem, gyerekkorom óta asztmám van, többféle allergiám, az egész gyerekkorom abból állt ráadásnak, hogy betegségből betegségbe estem (nem csak ovi-suli időben, télen nyáron volt valami nyavalyám)... Megéri bármelyiket is kockáztatni? Szerintem nem
2023. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is dohányozgatott hébe-hóba. Allergiás és asztmás vagyok, úgy, hogy a családban senki más.


Amúgy meg ez egy hatalmas baromság, ez az idióta mantra, hogy "többet árt a megvonás, mint használ".


A múltkor facen az orvos csoportban kiírták az orvosok, hogy jelentkezzen nevét, arcát vállalva az a kollégájuk, aki ezt vállalja nyilvánosan. Nem jelentkezett egy sem...

2023. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyeneket klinikára kéne beutalni, hogy ott szokjanak le.


Egyébként meg törvény által büntetném az ilyet, mivel itt egy másik személyt nyomorít meg az illető és teszi tönkre az életét.


Nem érdekel, hogy negatív komment, ez a téma, amiben nem tudok szofisztikált maradni, mert okádnom kell az ilyen lényektől.

2023. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom mind a három terhességét végigdohányozta. 1 halva született, párom és nővére asztmásak voltak gyerekként, több mindenre allergiásak, súlyos ekcémájuk van a mai napig. Sógornőm szintén végigdohányozta a terhességét, a kisfiúnak 2x leállt a szíve szülésnél, súlyosan figyelemzavaros. Immunrendszer nulla mind a hármuknál.
2023. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%

Ekcéma nálam is van sajnos, néha szégyellem a kezeimet, és vannak időszakok, mikor úgy belobban, hogy iszonyatosan fáj a bőröm a kezeimen, nyakamon, karomon, mikor hol.


5-ös voltam.

2023. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%

2 ilyen embert ismerek, mind a 2 nél beteg a baba.

Minek írjunk pozitív történetet, ha egyszer a drága anyukának nem fontos a gyereke élete?! Ennél negatívabbat elképzelni nem tudok

2023. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Majd valaki leírja, hogy füstölt, mint a gyárkémény, mégis makkegészséges a gyereke, soha még beteg sem volt, aztán a kérdező és barátnője megnyugodnak, hogy akkor minden rendben lesz.

Ilyenkor általában ez szokott lenni. Csakis azokra a válaszokra figyel, amik azt írják, amit hallani akar.

2023. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!