Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején csökkenő...

Terhesség elején csökkenő progeszteron szint miatt kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítségért jöttem... 7+5 hetes vagyok lombikos iker babákkal. Ma voltam laborban a TSH miatt, ha már ott voltam nézettem progeszteront is, ami 430,71 nmol/l lett. Legutóbb 5+4 hetesen nézettem. akkor 483,25 nmol/l volt. Jelenleg napi 2x1 cyclogest és napi 1 Prolutex megy. A csökkenés jelenthet bajt? csak a jövő héten megyek a következő UH-ra.



2023. jan. 12. 06:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Felhívnám az orvost, lehet baj, igen...
2023. jan. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Ezért nem kell önhatalmúlag, képzettség nélkül berendelni laborvizsgálatokat, mert utána meg besz.rtok az eredményen.

Én is azt javaslom, hogy hívd fel az orvosodat.

2023. jan. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy brutál magas progeszteronszint (megfelel kb a második trimeszter átlagos felső értékének), látszik hogy pótlást kapsz. Nincs vele mit tenni, ilyen magasságban az lenne a csoda ha nőne...


Amúgy csatlakozom másodikhoz, ha valakinek fél információi vannak, akkor nem tesz jót az öndiagnózis.

2023. jan. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Doki!
2023. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Hívd fel az orvosod és kérdezd meg.Magas az érték így is az biztos.Nem feltétlen jelent bajt hogy csökkent de ha mégy uh-ra ott úgy is kiderül jól van e az ikerpárod.Gondolom, menni fogsz 1-2 hét múlva uh-ra ismét?

Mondjuk nálunk pl van egy terhességmegállapító uh és már mehetünk is a saját orvosunkhoz a további uh vizsgálatokra.Felesleges egyébként 2 hetente futkosni uh-ra,ezt megtanultam mivel ha baj van úgy is kiderül.Ezt sajnos tapasztalatból tudom.Legközelebb ha sikerül a lombik akkor nem járok 2 hetente uh-ra mert csak idegesíti magát az ember és ha 2 héttel később derül ki hogy esetleg gond van akkor is megoldható mivel ez az öröm időszaka kéne hogy legyen és nem a stresszé.Magándokikat is kerülöm,megyek államiba mert igaz kedvesebb a magándoki de nem tud többet mint a tb-s és 4 hetente kibírható a másik is.Bocs a szösszenetért ez nem ide tartozik:)

Gratulálok a babákhoz és nyugalom rendben lesz velük minden!

2023. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

"és ha 2 héttel később derül ki hogy esetleg gond van akkor is megoldható"


Ez sajnos nem igaz, minden nap! számít...

2023. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
6. Akkor te járj minden nap! ultrahangra, más meg had tegyen a saját belátása szerint.
2023. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Nézd, ha csak lombikból lehetne gyerekem, rohadtul nem sajnálnék eljárni 2 hetente, ha azt mondja az orvos... az alap kötelező uhk pedig túl ritkák, ha tetszik, ha nem. Felelősség teljesen kell gondolkodni...
2023. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

8: a magyar terhesgondozási rendszer kifejezetten túlféltő és feleslegesen vizsgáló fajta. A legtöbb országban terhesség megállapítás és két genetikai uh van, semmi több. Nálunk elterjedt ez a nézegessünk magzatot kéthetente hozzáállás a maszekolás miatt. Természetesen egy problémás terhességet, vérző kismamát ha kell akkor naponta megnéznek, de egy panaszmentest teljesen felesleges piszkálni. Ez ugyanaz mint a méhszáj vizsgálat, ami iránt fétissel vannak a kismamák és orvosok.


Koraterhességben a progeszteronpótláson kívül nincs mit csinálni, vagy fejlődik a gyerek rendesen, vagy nem. Ha nem, akkor nem lehet megvarázsolni és megerőszakolni a természetet.


A kérdezőnek láthatóan kutyabaja szerencsére, egy felesleges és indokolatlan plusz leleten idegesítette magát.

2023. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
9, épp a napokban volt egy kismama, aki nem vesztette volna el a babáját, ha várandósság végén nem lenne 12 hét uh nélkül... mert van a 32 hetes aztán meg semmi, max magánban....
2023. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!