Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák,hol/milyen gluténment...

Kismamák,hol/milyen gluténmentes ételt érdemes venni, ami valóban egészséges terhesség alatt is?

Figyelt kérdés
Kérhetek konkrét tippet márka/elérhetőség tekintetében?

2023. jan. 13. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ami garantáltan gluténmentes, az az, amit te magad készítesz.
2023. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A gluténmentes nem jelent egészségeset.

Igazoltan szükséged van a glutén kerülésére?

2023. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen
2023. jan. 13. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem teljesen értelek? Eddig mit ettél? Edd ugyanazt, terhesen sem kell életmódot változtatni feltétlenül.

Egy valami lehet gond, ha terhességi diabéteszed lenne, mert a GM cuccok sokszor keményítőből vannak, és magas a glikémiás indexük. De erre is biztos van megoldás, de nem értek hozzá.

2023. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

4-es: a szövegértelmezés nem megy? A kérdezö írta, hogy GLUTÉNT nem ehet, NEM keményítöt, nem CH-t kell csökkentenie!

Másrészt a gond az, AMIT EDDIG EVETT, azt NEM EHETI!


Ha semmi fogalmad sincs arról, amit kérdez valaki, miért írsz tök hülyeségeket!!!!

2023. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
5-ös, szerintem te értesz nagyon félre valamit. A GM kaja, amit eddig evett, nem egészségtelen terhesen sem, KIVÉVE, ha cukros, mert akkor a keményítő gond lehet. Azt meg nem írja, hogy nem eheti, amit eddig evett.
2023. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, te nem érted a dolgokat. A 4-es nagyon is jól írta. Ha eddig is gluténmentesen étkezett akkor kb ugyan azt eheti mint eddig, kivéve ha GDMes lett, mert akkor valóban gáz a keményítő, de ezt nem említette a kérdező.


A gm ételek között nagyon sok olyan van amit amit én nem eszem meg. Pl az előre csomagolt pékárúban rengeteg adalék anyag van. Inkább megsütöm itthon a kenyeret magamnak. Az AnnaPanni lisztet szeretem, mert rizsliszt az alapja és nincs benne semmi "káros", de CH szempontjából nem a legjobb, ha esetleg arra is figyelni akarsz akkor a Szafi vagy Éden premium lisztek a nyerők. Kész ételek közül a Polcz termékei nagyon finomak, mind garantáltan gm és nincs tele minden hülyeséggel. Azt hiszem Tescoban és bioboltokban lehet venni.

Én amúgy terhesen csak annyit változtattam, hogy több zöldseget és gyümölcsöt ettem.

Ha veszel valamit mindig olvasd el az összetevőit és próbálj meg olyat választani, amiben minél kevesebb az adalékanyag. Már kb minden nagyobb élelmiszerláncnak nagyon jó a gm kínálata.

2023. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!