Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. Heti genetikai ultrahang...

20. Heti genetikai ultrahang vizsgálaton állapítottak meg valaki magzatánal agykamra tágulatot? Milyen eredményeitek lettek (BPD stb)? Milyen következményei lehetnek? Hogy van most a kisbabátok?

Figyelt kérdés
Nálunk hátsó szarvra 12mm-t állapítottak meg a 20. Héten, majd a 21 héten a jobb kamrára 13mm-t, a balra 11mmt. Minden más eredménye tökéletes.

#BPD #agykamra tágulat #cerebellum #20. Genetikai ultrahang #Hátsó szarv
2023. jan. 18. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nalunk 11 es 7 mm volt. A 30 heti uhra mind a ketto felszivodott szerencsere.

Probalj megnyugodni. Mit javasoltak?

Minket anno genetikai uhra küldték, elmentünk egy kiterjesztett prena tesztre amire nézték azt Edwards szindromat is. Negativ lett. Utana ahogy irtam mar fel is szivodtak.

2023. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Minket is tovább küldtek másik ultrahangra Debrecenbe. Szerdán kellesz vissza menni még egyre. Vettek a magzatvízből mintát, annak két hét múlva lesz eredménys. Torch vizsgálatot is kértek, annak sincs még eredménye.

Milyen a prena teszt, hogy csinalják?

2023. jan. 19. 09:10
 3/16 anonim ***** válasza:

A prena csak vérteszt, magzati DNS-t vizsgálnak anyai vérből. De ha vettek magzavizbol mintát akkor mar szerintem fölösleges megcsinaltatni és majd 200ezer forintot kiadni rá.

Kívánom a legjobbakat nektek!

2023. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 13mm volt a tágulat, illetve méretbeli lemaradás is volt. Sok-sok szakembert megjárva, sajnos nálunk terhességmegszakítás lett a vége rendellenesség miatt a 20. héten. Nekünk azt mondták, 95% hogy semmire nem lenne képes magától ha megszületne, de az sem biztos hogy végigvinné a terhességet. Ne haragudj, hogy leírtam, nem megijeszteni szeretnélek, van természetesen biztos sok olyan végkimenetel, ahol nem lett nagyobb probléma belőle, én csak a saját tapasztalatom osztottam meg. Remélem minden rendben lesz veletek!
2023. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nálatok kiderült egyik héten és rögtön azt mondták, hogy meg kell szakítani?

Nálunk más problémát nem találtak. Annyira megosztó tapasztalatokat látok, nem tudom, hogy mit csináljak. Félek, higy msot azt mondják nem lesz probléma aztán meg betegen születik és végig szenvedi az életét. ☹️

Az első válaszolótól szeretném kérdezni, hogy nektek is a 20. Héten derült ki és utana milyen időszakonként figyelték a magzatod? Ha a magzatvízmintavétel jól sikerül vajon megnyugodhatok?

2023. jan. 19. 15:49
 6/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. A sima genetikain már azt mondta az orvos, szinte biztos, hogy nem lesz egészséges, de az is lehet, hogy meg kell szakítani a terhességet, de erről bővebben nem tud nyilatkozni, és tovább irányított egy genetikushoz, aki megerősítette ezt.(Egyébként minden más rendbe volt vele) Azt mondták, felesleges ilyen prena, meg stb.. tesztet csinálnunk, mert ekkora eltéréssel nem lehet egészséges gyerekünk, csak azt nem tudják megmondani, milyen mértékben lesz baj vele, de ők a látottak alapján azt mondták hogy valószínű nagyon nagy mértékben, ahogy azt írtam is, és erősen javasolták a megszakítást. Mivel itt már kb 20. hetes voltam, nem akartunk húzni se az időt, mert ha meg kell szakítani, akkor legalább minél előbb, így mi nem mentünk további vizsgálatokra emiatt is és az orvosok javaslata miatt is. Ha nektek mást mond a doki, lehetséges hogy nem olyan drasztikus a helyzet, szóval ne ebből induljatok ki, lehet hogy plusz vizsgálatokból nálatok ki derülhet, hogy nincs gond.
2023. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Engem nagyon felvallon vettek. Nem is igazab ertettem. Havonta nézték amugy. Igy láttuk hogy egyre jobbak az értékek. Es 30het korul tűnt el. (Sote1 Bp)

Szerintem ha a magzatviz vétel rendben lesz akkor nyugodtabb lehetsz. Mast sajnos nem nagyon tudsz csinalni :( marmint ha jol tudom ez a magzaviz vétel ad a legpontosabb eredmenyt

2023. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hetfőn még elmegyünk egy magánrendelőbe, Nyíregyen állítólag ő a legjobb. Szerdán Debrecen, rákövetkező héten meglesz a magzatvízvétel eredménye. Így már biztos leszek a dolgomban
2023. jan. 19. 19:38
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Szia! Szemely szerint én a 20.heti genetikai uh-ba egyáltalán nem hiszek. Egyik barátnőmmel megállapították hogy a kisbabája down szindromas. Megakarta szakítani a terhesseget. Család rábeszélte hogy ne tegye, hisz ők is ugyanolyan értékű emberek csak egy kicsit mások. Egészségesen megszuletett a babája down szindróma nélkül! Sajnos sokszor ez is tévedhet.
2023. jan. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
9-es válaszolo vagyok véletlen elküldtem hamarabb a válaszom. Nagynenim szinten részt vett rajta mert csak a 14.hétben derült ki hogy terhes es rengeteget fájdalomcsillapitozott a hatgerince végett. Szintén a babánál agykarosodast állapították meg. Mondta hogy nemerdekli erre a kislányra 15 evet várt. Szinten egészséges ma már 12 éves kitűnő tanuló nagylány :)
2023. jan. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!