Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elegendő ennyi...

Szerintetek elegendő ennyi ruha a babának az első pár hónapra?

Figyelt kérdés

Április elején születik meg a kisfiam. Első baba.


56-os ruhák:

11 Rövid ujjú body

6 Hosszú ujjú body

4 ujjatlan body

4 Kezeslábas rugi

3 Hosszú ujjú felső

3 Napozó

1 Vastag kantáros nadrág

1 Kapucnis mellény

1 Kapucnis felső

1 Bundás felső

2 farmer

14 Nadrág

3 Sapi

4 Pár zokni

2 Harisnya

2 Cipő

1 Szőrös overál

1 Szőrös felső



62-es ruhák:

6 Kezeslábas rugi

8 hosszu ujjú body

3 rovid ujjú body

1 ujjatlan body

4 napozó

7 Hosszu ujju felso

1 kapucnis felső

6 Nadrág

7 sapka

3 pár kesztyű

4 pár zokni

2 harisnya

2 cipő


68: 1 meleg melegítőszett

1 vékony hosszújú

1 vékony kantáros nadrág

2 napozó

1 farmer kantáros napozó

1 kezeslábas

1 elegáns fehér pöttyös ingbody

1 hosszu ujjú body

1 nadrag

4 pár zokni

2 cipő


15 db textil pelus

4 takaró

2 szundi pajti, nyunyóka


Mi hiányzik a listámból szerintetek?


Hálózsákot érdemes beszerezni?


Tudom, hogy kezdetleges még csak most kezdek beszerezni mindent teljesen.



2023. jan. 23. 14:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Még elolvasni is sok volt. 🤭

Aranyos vagy, hogy így készülsz, de ne vidd túlzásba, még azt sem tudod mekkora lesz, ennyi ruhát rá se tudsz adni, olyan gyorsan kinövi.


Hálózsák max. 1, mert lehet, hogy utálni fogja.

2023. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sok is, de könnyen túladsz rajta.
2023. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenem ez a kisember. 💙


Próbálok nem túlzásokba esni, de az a típus vagyok aki előre tervez. Például szeretném, ha az első 1-2 hónapban nem azzal kellene foglalkoznom, hogy milyen ruhát kell még beszerezni, vagy bármiről is legyen szó. 🤦😅

2023. jan. 23. 14:14
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Így is azzal fogsz foglalkozni, mert menet közben adódnak a dolgok. 4 Fiam van, egyiknél sem tudtam tökéletesen felkészülni. 🙂

#1.

2023. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez túl sok, 68-as méretet még ne vegyél. Lehet, hogy tökre nem abban az ütemben fog nőni, ahogy gondolod. A márciusi lányom már nyár közepén 68-asat hordott, míg a vele egyidős szomszéd kislány csak ősszel nőtt bele a 68-asokba. A másik, amin fennakadt a szemem az a 2 farmer 56-os méretből. Teljesen fölösleges, és kényelmetlen egy újszülöttnek, ahogyan a kapucnis mellény és kapucnis felső is. Úgyis adsz rá kis sapkát, a kapucni csak útban lesz, ha pl. beteszed a hordozóba, előrenyomja a fejecskéjét, baromi kényelmetlen. Szőrös overál és felső külön minek, ha van egyben? Olyan overált vegyél, aminek van lábfeje, és akkor nem kell a cipő se. Tudod mikor vettem cipőt a gyereknek? 1 évesen, amikor járt. Áprilisi babának napozó is felesleges 56-os méretből, sose fogod ráadni, mert nem lesz olyan idő valószínűleg. Mire bejön a kánikula június-júliusban, jó eséllyel átnövi. Szerintem a 14 nadrág is sok, sokkal gyakrabban fogsz mosni, mint hogy ezeket felvegye, mondjuk 7-8 db nadrág bőven elég. Ha te amúgy nadrág-bodyt akarsz rá adni mondjuk rugi helyett, akkor a 4 pár zokni helyett vennék kicsit többet (vagy talpas nacit vennék). A hosszúujjú bodyk és rövidujjú bodyk számát megcserélném (bár sztem ez is sok), 11 hosszúujjú bodyt vennék, és 6 db rövidujjút inkább, áprilisban nincsenek nagy melegek még. A 4 takarón felnevettem. Minek az is? Egy otthonra, egy a babakocsiba. Amúgy van, aki a hálózsákot jobban szereti, én is hálózsák-párti vagyok, a takaró ilyen picinek balesetveszélyes lehet éjjelre. Illetve ez a csillag-takaró hordozóba nagyon praktikus, azt tudom ajánlani.
2023. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Farmer szerintem nem kell egy újszülöttre, viszont a hosszúujjú body is fog fogyni, mint a pelenka, inkább abból vettem volna többet. De ha mosni fogsz minden nap, akkor simán oké.
2023. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ mibe akarod öltöztetni. Az enyém mindig bodyban és rugiban volt, ez a legkényelmesebb szerintem. Ebből a 3 meretbol, mindegyikből volt minimum 10 body és 6 rugi. Nyáron vagy télen születik? Napozó, ujjatlan body csak nyáron kell. Meleg ruha csak télen. Nadrág egyáltalán nem kellett az első 3 meretbol, 2 darabnal többet nem vennék. Az újszülöttet senki nem akarja farmerbe öltöztetni, ez teljesen felesleges. Cipő sem kell, amíg nem jár. Hálózsák viszont fontos, évszaknak megfelelőt vegyél, mert a takarót lerugjak.
2023. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

#5.

Tökéletesen leírtad!

2023. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Cipőt minek újszülöttre? Mekkora méret? :) talpas rugi elég, úgyis lerugja, funkciója max egy fotózásra terjed ki.


Body legyen elég minden méretben.


Első gyermeknél én is vettem minden félét, 2 méret ruhái alapján rájöttem milyen típus praktikus, pl nadrág + felső szett abszolút nem, mert a hasát nyomja, a felső a nyakába csúszik. Patentos nyakú body nem, csak hajtott nyakú stb. Hálózsák sokáig nem volt jó, valahogy belegabalyodott. Az inkább nagyobb korában, kb 82 és mérettől ment.


Az időjárást és a növekedés gyorsaságát sem tudod előre. Mi 2 hónap alatt ledaráltunk 3 méretet, szóval nyári gyereknek amit télre vettem, azt télbe érve már fél éve kinőtte.

2023. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most látom, hogy április. Akkor 56-os napozó nem kell. 56-ot kinovik 1-2 hónap alatt. 62-bol vegyél 2 napozot, de egyébként nem letszukseglet, nyaron simán body-ban is lehet. Az ujjatlan body-ra nagyon rá voltam kattanva vásárláskor. De igazából nem kellett, ha meleg van teljesen jó a rövid ujjú body is és azt sokkal többször tudod használni. Nagyon hamar kinovik a méreteket, nem kell ilyen sok cucc. Én is túl sokat vettem, a fele kb. nem is volt rajta. El lehet adni, de nem jó áron. Féléves koráig 56,62,68, utána 1 éves korig 74,80. Aztán már nem nőnek ennyire gyorsan.
2023. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!