Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ki, mikorra volt...

Kismamák! Ki, mikorra volt kiírva, és mikor szültetek? Napok óta olyan érzésem van, mintha megjönne. Van amikor nagyon erős görcsök jönnek rám, mivel első baba nem tudom hogy ezek jósló fájások e 38 hkm

Figyelt kérdés
2023. jan. 27. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy héttel hamarabb születem, mint a kiírt, előző éjszaka már össze-vissza hánykolódtam, görcsölgetett enyhén a hasam, de az azt megelőző napokon nem éreztem semmit.
2023. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
39+3-ra szültem. Nálam keményedések már a 20-on pár hetektől voltak, de ezek olyanok voltak, hogy az egész hasam kővé dermedt pár másodpercre. Közvetlen a szülés előtt semmi tünetem nem volt azon kívül, hogy x napja már nem tudtam nagy wc-re elmenni, hiába ettem olivaolajas salátákat stb. Na aztán este még néztük a Tv-t, 11-kor mentünk aludni, de éjfélig csak forgolódtam. Éjfélkor egyszer csak jött egy totál más jellegű fájás-ez hátul a derekamból indult ki és jött körben előre és tartott 10-15 mp-ig. Aztán elkezdett beindulni 20 percenként, közben wc-re futkoztam, mert hasmenésem is lett mellé és a nyákdugó is elkezdett ilyen átlátszó véres nyákként távozni, de nekem nem egyben jött ki. 5-kor indultunk a kórházba, ott hánytam egyet, pedig a fájás maga akkor elviselhető volt, szerintem a hormonok miatt. Aztán 2nospával és egy kis oxitocinnal a végére természetes úton világrajött a fiam 17 óra vajúdás után. De lekopogom, a kialvatlanságot leszámítva álom szülés volt és a baba is makk egészségesen született. Hasonló jót kívánok neked is!
2023. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40+0, NST után indítottak, végül császár lett.
2023. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

2

Nospát be lehet venni szülés közben? Azt hittem, hogy minden gyógyszer tiltott ezért adják a gerincvelői érzéstelenítést.

2023. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Október 20-ra voltam kiírva és pont 2 héttel előtte 6-an szultem. Nekem nem hasi görcs volt, hanem nagyon erős derék fájdalom, már az előtte lévő napon is. Aztán hajnalban már 5 perces volt, de akkor is csak a derekam, szép lassan ment előre a hasamba. Azt mondták csak joslo és alacsony a fájdalom küszöbön, délután megszületett a kislányom.
2023. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aprilis 16-ra voltam kiirva,aprilis 19.-en szultem.

20-an kellett volna befekudnom inditasra.

2023. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
41+1 napon született. Nem emlékszem már, hogy 41+2 vagy 41+3. napon indították volna.
2023. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
39+0-ra született, de előtte 2-3 hétig olyan jóslóim voltak, hogy mindig azt hittem, hogy na ez már az. 30 percesről 10 percesre rövidültek, aztán abbamaradtak. Úgyhogy itt már bármi bármit és semmit is jelenthet.
2023. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4, nekem a fájások nem erősödtek és rendszereződtek, erre adták a 2 nospát. Dokim ezt monda: Ez vagy beindítja és még ma meglesz, ha viszont nem akar mèg akkor bent maradok hétfőig(ez volt szombaton). Aztán végül ettől indult be rendesen 5 percesekkel, meg ettől kezdett a magzatvíz is szivárogni. Persze burkot kellett repeszteni így is, de az semmi, semmit nem érez az ember. Nem tudom milyen mellékhatásai lehetnek stb. Hogy őszinte legyek csak az orvosra hagyatkoztam és hogy végre meglegyen a baba. Nem voltak elveim sem. Ezt nem érzéstelenítésre adták, olyat nem is kértem és nem is kaptam. Ezt csak inkább arra adták, hogy az összehúzódásokat rendszerezzék. Így is 17 óra volt, bele sem merek gondolni, hogy ezek nélkül mi lett volna. Nekem ez nagy segítség volt. Kb. 3 órán belül 5 ujjnyira tágultam délig. Déltől délután 5-ig meg csak vajúdtam,3-kor burokrepesztés,4-kor oxi és így lett meg délután 5-re. De ennek már 2 éve. 😊


#2

2023. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,majd írj azert mi újság :)
2023. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!