Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normàlis az enyhe alhasi görcs???

Normàlis az enyhe alhasi görcs???

Figyelt kérdés

7hetesen mentem elősször kórházba mert volt egy kisebb vérzésem

Progeszteron kúpot kaptam a 12.hétig

Most 11+5naposak vagyunk és jövőhét szombatig tart még a kúp

Miután elkezdtem a progeszteron kúp “kezelést” még kb a 9 hét közepéig néha néha enyhén görcsölt a hasam de nem mindig csak néha

Tegnap újra éreztem enyhe görcsölést és ma is

Vérzés nincs hála égnek de nagyon félek hogy lesz és elmegy a baba

Ez az első terhességem és aggodóm

Az orvosom csak csütörtökön rendel így nemtudom felhívni

Legközelebb jövőhét pénteken megyek kórházba a 12.heti genetikai UH-ra

Szerintetek normális az enyhe görcs vagy félnem kéne



2023. jan. 27. 12:34
A kérdező szavazást indított:
Igen,normális
Nem normàlis
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A progit fokozatosan kell leépíteni, nekem 16 hétig kellett
2023. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális a görcs. Szedj magnéziumot. Akár napi 6 darabot is be lehet venni. Én 10.ik hétben vagyok szoktak lenni enyhe görcsök, de ha veszek be magnéziumot akkor át is megy 😊
2023. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Majd rá kérdezek hogy hagyjam abba,Napi egyszer kell használnom este a kúpot

Miután abba hagytad a progeszteront minden rendben volt veletek? 😊

A magnéziumból bármelyiket szedhetem vagy van kimondottan olyan amit várandóság alatt is lehet szedni?

2023. jan. 27. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem barmelyiket. De nekem a magnerot-ot írta az orvos. nekem is kell szednem progit a 12.ik hétig de én szájon át szedem, mert nagyon hajlamos vagyok mindenféle fertőzésre. Vaginalisan kezdtem de aztan mindjárt ossze is szedtem valamit. 😊
2023. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyiket. A magnerotban sok van, 500mg magnézium.

B6-ban azt hiszem 100mg szemenként.

Van még a magnosolv, abban 350mg van. Vannak pezsitabik is. Ki kell tapasztalni, hogy neked melyik fajta használ, emiatt érdemes kisebb adagot kiválasztani kezdésnek és meglátod.

2023. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magneziumbol sem szabad túl sokat beszedni, napi 400mg biztonságos, de 500mg felett LEHET magnézium mérgezés. Ha orvos mondja hogy szedj magas dózist vérvétel alapján oké, máskülönben óvatosan. Inkább vegyél kisebb dózisút és abból vegyél be többször.
2023. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Az érdekes lenne, ha mérgezést lehetne kapni tőle, mert nekem 500 mg-t kell 3x szednem, igény szerint akár 4x is.


Kérdező, a legtöbb mezei magnézium túl kicsi dózis, Magnerotot érdemes szedni.

2023. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!