Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megjött a kombinált teszt...

Megjött a kombinált teszt eredményem ahol a Downra 1:842 jött ki , azt írták h közepes kockázat . Van okom félni ?

Figyelt kérdés
A szabad béta HCG: 3,5 MoM illetve a PAPP-A: 0,7 MoM . Előtte két nappal tökéletes volt a genetikai uh orrcsont tisztán látszik , nyakiredő:1,20cm 13 hetes vagyok . Dokim szerint nincsen semmi baja , de én nagyon megijedtem , Prena vagy Nifty tesztre ti ezzel az értékkel el mennétek ? Vagy hallagassak a dokimra?

2023. jan. 29. 19:01
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
8%
Ugy erezted ennek a kerdesnek ebben a kategoriaban van a helye?
2023. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
Ez penzugyileg tonkretesz?
2023. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennék prenára.
2023. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Mi mindig megyünk triszómia tesztre.


De 1:842höz azért nem kimondottan nagy esély :)

2023. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

ez a baj a kombinált teszttel, hogy ilyen eredményt ad csak. van ismerősöm, akinek 1:48nál semmi baja nem volt a kicsinek, és van akinek 1:1000nél van downos a kicsi. én ezt épp emiatt kihagytam és niftyt csináltattam. az anyagi keretedet te ismered, te tudod, hogy ha kiderül hogy downos megtartanátok e. ha igen, akkor nem feltétlenül van értelme a prenának vagy niftynek.

esetleg egy másodvéleményt kérhetsz, a legjobb genetikai uh-sok bp-n dr Tidrenczel Zsolt és dr Harsányi Lehel, mindketten vannak magánban a czeizel intézetben. telefonon lehet hozzájuk időpontot kérni uhra. elmondod nekik hogy mi miatt mentél, aztán elmondják a véleményüket. :) csak minél előbb kérj időpontot, hogy minél előbb kapj időpontot

2023. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Èn nem mennèk prenára, ha az ultrahangos, nyaki redő èrtèked ilyen jó volt, ez csak egy hozzávetőleges arányszám.

De ha nagyon aggódsz, akkor inkább csinàltsd meg, èn csak akkor mennèk ha magas kockázat jött volna ki. Közepes kockázatbecslèssel nem ha jó az ultrahang.

2023. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a fiamnál 1:23-hoz arányt kaptam.

Az uh pedig tökéletes volt.

Megcsináltattam a prenát. Természetesen makk egészséges a fiam, 3 eves már.

Lányommal ezért meg sem csináltattam ezt a tesztet.

2023. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! :) lehet rossz kategóriát jelöltem be vagy nem értem ezt a pénzügyileg tönkretesz dolgot …természetes nem tesz tönkre , a gyerekemért a földről is lemennék! Kedves 5. Válaszoló , kérek is időpontot akkor valamelyik dokihoz , köszönöm az ajánlásod ! :)
2023. jan. 29. 19:52
 9/21 A kérdező kommentje:
7. Válaszoló : nagyon köszönöm a válaszod , most egy kicsit meg is nyugodtam ! És örülök ,hogy jól van mind a két gyerek !😊
2023. jan. 29. 19:54
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, hogy ez neked matematikailag világos-e, de az 1:842 eredmény azt jelenti, hogy 842 egészséges babára 1 beteg jut a te értékeiddel. Szóval - bár értem, hogy lelkileg megnyugtató - várhatóan minden 842 válaszolóra, aki ilyen értéket kapott és egészséges a babája, csak 1 olyan fog jutni, akinek beteg. És nálad is pont ennyi a valószínűsége, hogy beteg, a jelenleg elérhető vizsgálati adataid alapján. Azon nincs értelme filózni ezen a ponton, hogy az UH jó lett - igen, akinek ilyen jó lett az UH (és ilyen korúak, ilyenek lettek a laboreredményeik stb.), mint neked, azoknál 842-nek tényleg egészséges is lett a babája. 1-nek meg beteg.


Itt egyedül azon érdemes filozofálni, hogy mekkora arány is ez a 1:842. Igazából elég kicsi, ha csak úgy ránézünk, nem sokkal több, mint 1 ezrelék. De egy ezrelék már elég nagy valószínűség ahhoz, hogy felfogja az ember. Én ekkora kockázatokat ilyen súlyos dolgokra, mint egy beteg gyerek felnevelése, nem szívesen vállalok be. Szóval én csináltatnék biztosabb tesztet. Majdnem 99,9% matematikailag, hogy negatív lesz, de azért megcsináltatnám.

2023. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!