Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek alacsony súlyú magzatot...

Akinek alacsony súlyú magzatot mértek - hogy alakult később?

Figyelt kérdés

Akiknél úgy 28-30. hét körül kezdett kiütközni, hogy a magzat el van maradva.

10-25% spc vagy hasonló, ellenben jó méhlepény és köldökzsinór áramlás. Mikor indult be a szülés, mekkora lett a baba, és lett-e valami maradandó problémája?

A babám haskörforgata kisebb az átlagnál, 28. héten szúrták ki először. Hosszra, fejméretre mindig hozta a vártat.

Jelenleg kerek 37 hetesen 2.4 kg-ra becsüli az orvosom.



#IUGR #dymat
2023. jan. 31. 21:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nekem mindegyik hasznos volt!
2023. jan. 31. 22:03
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, picik lettek 🤷 2200 gramm és 2670 gramm, mindkettő 38.hétre. nem ikrek, két külön terhesség, és nem indultak el, terhességi magas vérnyomás, illetve vészesen kevés magzatvíz miatt császároztak mindkétszer. Viszont semmi bajuk, tök egészséges, jól fejlődő gyerekek lettek. Most már nagyok, 7,5 éves a lányom, 4 a fiam, semmiben nincsenek lemaradva. A kisfiam elég vékony most is még (12,2 kg🙈), de egészséges teljesen, ő valószínűleg ilyen és kész. A lányom már kb utolérte a korosztályát, most 22 kg, de sokáig kisebb volt ő is a többieknél. Ezen kívül más gond sosem volt velük.
2023. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és nekünk nem volt pic, oxigén, inkubátorban sem töltöttek egy percet sem, be sem sárgult egyik sem, nem kellett semmi extra fejlesztés később. Szülés után megvizsgálták őket, mivel minden rendben volt velük, amint felkelhettem a műtét után, velem voltak rooming inben. A lányommal 2 nappal tovább maradtunk bent megfigyelés címszóval, merthogy nagyon pindurka, várjuk meg, hogy beinduljon a súlynövekedés. A fiammal 3 nap után otthon voltunk, mint mindenki más.

11-es voltam

2023. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nálunk semmi extra nem volt, csak úgy végig kb. 2 héttel kisebb volt, mondták is már a végén ultrahangon, hogy nem lesz egy nagy baba, max. 3 kiló körül. Na, az is úgy lett, hogy túlhordtam 1 héttel, és csak 50 cm volt.


Egy ideig alatt volt az átlagméreteknek, most 2 éves, már akkora, mint más gyerekek.

2023. febr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A 2400g még születési súlynak is okés... a fiam 2670-el született 39. hétre, semmi baja és nem is ijesztgettek vele, hogy túl kicsi vagy akármi. 🤷‍♀️ A kórházból is időben elmehettünk, mert szépen hízni kezdett. Azért, mert az átlag mostanában 3kg+, még nem jelenti, hogy aki az alatt van, instant visszamaradott.
2023. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A mi esetünkben az aránytalanság az aggasztó, hogy hosszú baba, de a haskörfogata pici, ezért ad ki kisebb súlyt a kalkuláció.

Mindketten magasak vagyunk. Ha lennék 150 cm, a baba is arányosan pici lenne, megérteném jobban a dolgot.

Valahogy úgy magyarázta az orvosom, hogy a fejmérete a korának megfelelő, és látszik, hogy tartalékol, és "agyra gyúr". Meg abból lehet baj, ha egyszer elfogynak a tartalékok. Mondott rá egy idegen, talán latin szót is, hogy mi ez jelenség, amit nem tudtam a sokktól megjegyezni, viszont külföldi oldalakat, tanulmányokat kutatva sem találtam semmi okosat.

2023. febr. 1. 10:54
 17/18 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a 37. héten jársz, legrosszabb esetben kiveszik. Nálam is ez történt, vérnyomás, kevés magzatvíz mellett figyelt a doki, és mikor lelassult már nagyon a gyarapodás, azt mondták, hogy akkor császár, érett már a baba, ez a legjobb döntés.
2023. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Se a magzatvízzel, se a vérnyomásommal nincs baj. Ezért nem értem, mi az oka, hogy nem fejlődik jól. Ugyanakkor igen, az megnyugtató, hogy ha nem kapják ki, akkor akkora baj nem lehet.

Leginkább valami rendellenességtől félek, amit így magzati korban nem tudnak diagnosztizálni.

2023. febr. 1. 12:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!