Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti genetikai vizsgálatot...

12. heti genetikai vizsgálatot érdemes állami kórház helyett magánban csináltatni?

Figyelt kérdés

Istenhegyin és a czeizel intézeten gondolkodom.

Valóban jobbak a gépek/ szakemberek, vagy felesleges pénzkidobás?

Vagy inkább állami genetikai uh + prena?


2023. febr. 7. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg, hogy magánba mentem egy elismert orvoshoz.

A 12 hetes 45 perc, a 20 hetes másfél órás vizsgálat volt, sokszor 3D-ben is ellenőriztek bizonyos részeket. Ha takarta magát, sétáltattak, de nem hagyták annyiban, lemértek mindent alaposan.

Miközben hallottam, hogy a megyei kórházban 5 percig vizsgálnak ezeréves géppel, futószalag az egész.

Szerintem ez nem volt pénzkidobás.

2023. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno az államis nődoki az Istenhegyit ajánlotta, ha megengedhetem magamnak. Mondta, hogy az XY kórházban is megcsinálják persze, de ... És itt gondolom rám bízta mire gondolhatott 😂 Egyébként olyan szempontból nyugodtabb voltam, hogy tudtam, hogy így az ország egyik legjobb szakembere vizsgált meg. Nekem tetszett az is, hogy megkaptam pendrive-on az egész vizsgálatot, és nem kellett könyörögni normális képekért. A Prena alapot is megcsináltattam amúgy még előtte, így volt nekem a legmegnyugtatóbb. Később voltam a kórházban is ultrahangon, nagyon kedvesek voltak. Nem volt ott sem semmi gond, csak 1 órát kellett várni mire egyáltalán beesett a szonográfus hölgy 😂
2023. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Helytől függ szerintem. Nálunk speciel az államiban is a legújabb UH készülék van, hozzáértő orvosokkal, akik ugyanúgy akár másfél óráig is vizsgálnak egy pácienst, ha kell. És 3D is van, használják is. És szabadidejükben meg a Czeizelben csinálják ugyanezt:D

De azért ez ritka.

2023. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A 12. Hetin magánba mentem, a 20. Hetin államiba.

A 12. Heti nagyon jó volt. Mozgott is, tehát még élmény is volt. A doki nagyon alapos volt, mindent részletesen megnézett. 45 perc.

A 20. Heti... Hát én kuka hasonlóra számítottam. Nyilván naiv voltam, hát állami, mi másra számíthattam volna. Remélem a szülés jó lesz.

Tehát a 20. Hetin, behívtak, felfeküdtem az ágyra, a doki pikk-pakk végig ment mindenen és mehetettem is. 5 perc volt az egész.

2023. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor szerintem megyünk az istenhegyire.

Első gyereknél államiban voltam, tényleg kb 5 perc volt (a várakozás nem, ott kb nem tudtam eldönteni hogy bepisilni fogok előbb vagy megfulladni a maszkban a reggeli rosszullétemmel együtt). De végülis nem lett gond, egészséges fiam van. Most másodszor viszont nagyon félek nehogy valami baj legyen amit nem vesznek észre...

2023. febr. 7. 13:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a kettő jött fel, mint lehetőség, végül az Istenhegyi mellett döntöttünk, de a nőgyógyászom a Czeizelt ajánlotta (addigra már volt időpont), azt mondta ott szebb leleteket látodd.

Mi csomagot választottunk: nifty+ genetikai uh + kombinált vérvétel. UH-ban mindkettő intézet nagyon jó, de a kombinált vérvétel lehet pontosabb a Czeizelben, ahogy néztem. Ott valami ductus venosust-t is néznek meg talán pluszban még valamit. Nekünk a nifty miatt a kombinált mindegy volt.

Amúgy Bátorfi doktor úrnál voltunk, nagyon kedves volt. Mindent elmagyarázott, a tarkóredőt 4-5x is lemérte, hogy minden rendben legyen és tudtommal az intézetben az egyik legjobb orvos. A felvételt is megkaptuk, illetve pár képet is. Az ultrahang vizsgálat kb 20 perc volt.

2023. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenhegyiben voltam és nem bántam meg. A magándokim akihez jártam terhesgondozásra ajánlotta, (ami nála volt ultrahang az is borzasztó minőségű volt).

Az istenhegyiben akkora tv volt hogy a rossz szememmel is nagyon jól láttam a babát. Legszebb élményem a várandósság alatt, ott láttuk először, minden kivehető volt, az orvos a legszimpatikusabb volt, akivel találkoztam pedig magánba járok mindenhol.

2023. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A vèdőnőm nekem a magánt ajánlotta ha megtehetem .

Viszont az összes genetikait nem tudjuk sajnos finanszírozni magán ellátásban, mert ugye majd kell több baba holmi is. :)

Èn elmentem a 12.heti ultrahangra magánba ès államiba is ( Hepinet állami), hogy összevessem a kettőt , mert ha az államiban is azokat mèrik ès megfelelő számomra akkor a többi genetikait is ott vègzem.

Illetve magánba azèrt is mentem akkor mert kombinált tesztet is szerettem volna csinálni.Èn az államival teljesen elègedett voltam , nem voltak olyan nyájasak mint a magánba, de kedvesen fogadtak azèrt :) , ès ugyanazokat mèrtèk, szóval èn a többi genetikai vizsgálatra állami úton megyek.

2023. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én államin voltam, de én úgy éreztem alaposan megvizsgált a 12. és a 20. hetin is. Legalább 20-30 percet voltam bent mindegyiknél minimum. Én elégedett voltam. De csináltattunk Prena Plust is.


30. jön majd lassan de most még előtte 4D-re megyünk

2023. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gondolom ez is orvos függő államinál is, hogy mennyire alaposak.
2023. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!