Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Boldogtalan anya, boldogtalan...

Boldogtalan anya, boldogtalan magzat?

Figyelt kérdés

Nehéz időket élünk meg, a férjem beteg. Mentális betegsége van, tourette szindrómás. Vokális tikkjei vannak a nap minden percében. Már kikészültem idegileg. Nem volt ennyire erős a betegsége, gondolom a stressz hatására erősödött fel...


Itt vagyok 34 hetesen és a hajamat tépem, sírok. Tehetetlen vagyok, kikészülök. Féltem a kisbabám. Nincs egy boldog pillanatunk sem mert mindenre rá nyomja a bélyeget...


Szegény baba hallja ezeket a hangokat néha meg is ugrik. Nagyon szomorú vagyok nem tudom mit csináljak.



2023. febr. 8. 15:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
59%

Már ne is haragudj de miért kellet ilyen embertől gyereket vállalni? Ezt igy végig gondoltad egyszer is ? Tényleg ennyire szaporodási ösztön után mennek az emberek ? És nem azzal van a bajom, hogy a férjeddel vagy aki beteg.

Amugy meg nem tesz jót a babának. De mások is voltak streszeseek terhesség alatt.

2023. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél.
2023. febr. 8. 15:23
 3/48 anonim ***** válasza:
80%

A férjed viselkedese nem hat a babára, a tiéd igen. Mondjuk a hajadat nem kellene tépni és sírni se kellene. A férjed nyilván kap valami kezelést, lehet emelni kellene a gyógyszer adagját.


"Szegény baba hallja ezeket a hangokat néha meg is ugrik. "

Semmi baja nem lesz tőle.

2023. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
95%

Igen, a magzati lét alatt is szerezhet traumákat a baba.

Valószínűleg, mikor megugrik a hangoktól, nem konkrétan a külső hang miatt teszi, hanem rajtad érzi, hogy ez benned mit indít el, és erre reagál ő is.


Van remény, hogy a közeljövőben javuljon a férjed állapota? Szoros orvosi kontroll alatt van, figyelik őt kiemelten a súlyosbodás óta?

Várható valami gyógyszerváltás vagy adagemelés?

Mert itt közbe kéne lépni sürgősen. Hisz akkor sem feltétlen lesz jobb a helyzet, ha megszületik a baba.

Egyébként más gyors megoldást nem tudnék mondani, minthogy pár napig ne legyetek egy fedél alatt, hogy kicsit megnyugodj. Borzalmas lehet ilyen folyamatos stessz alatt lenni.

2023. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Nem kap gyógyszeres kezelés. Régebben frontint irtak neki de attól olyan szinten belassult, hogy abban maradtunk nem szedi. Eddig elviselhető volt, és türelmes is voltam vele de mára már nagyon nagyon eldurvult a helyzet és nagyon kétségbe vagyok esve. Nagyon szomorú vagyok nem tudom mihez kezdjek, olyanok jutnak eszembe, hogy a fejemet a falba akarom verni, stb..
2023. febr. 8. 15:37
 6/48 anonim ***** válasza:
75%
Most hiába pontoztátok le azt,aki azt kérdezte,hogy belegondoltál e ebbe a mentális problémába gyerekvállalás előtt,valójában jogos kérdés.Örökölhetőek a mentális bajok.Ezen kívül,ha egy felnőtt embert,aki tud a betegségről,azt is felzaklatta a beteg állapota, akkor egy kisgyereket mennyire fog? Arról ne is beszéljünk,hogy mennyire lesz neki ciki később,hogy ilyen az apukája.Tusom,hogy nem tehet róla,de azért gondolhatott volna a gyereke jövőjére.És semmilyen mentális beteggel nem vállalnék közös gyereket,soha sem tudhatom mikor lesz súlyosabb,vagy mikor nem lesz hajlandó szedni a gyógyszerét.Megoldást nem tudok javasolni,csak azt,hogy mielőbb beszéljetek orvossal.
2023. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
98%
Hát akkor menjen szépen el az orvoshoz és mondja el a problémát. Frontinbol lehet fél szemét is bevenni, nem kell hogy kiüsse magát vele
2023. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek azokkal, akik már eleve a gyerekvállalással nem értenek egyet. Szerintem sem kellett volna, már csak lehetséges továbböröklődési szempontokból sem.


Na de a probléma már adott.

Szerintem mindenképp fokozott pszichológiai megfigyelés lenne szükséges, mert most erősödtek a tic-jei. Igenis lehet a gyógyszerekkel is játszani, nem csak a Frontin létezik.

RENGETEG nehézség jön majd a gyerek megszületése után, kezelnie kell valahogy a kitöréseit, és neked is!!

2023. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Szedjen kevesebb frontint. Az lehet, hogy régebben nem idegesített most pedig igen? Terhesség rendesen megboritja az embert idegileg, nekem pont a 34. héttől lettek erős szorongásos tüneteim.
2023. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha eldurvult a helyzet, akkor orvoshoz kell menni, nem várni a csodát, mert az nincs. Nem is értem, hogy lehet nem menni orvoshoz egy súlyos betegséggel! Ha a Frontin nem jó, akkor majd írnak neki mást vagy más adagban. Mennyi Frontint szedett? Ha egyszercsak stresszes lett, akkor annak is ki kell deríteni az okát, nem pedig úgy hagyni. Egyúttal te is menjél pszichológushoz fejfalbaverés helyett! Neked nincsenek szociális kapcsolataid: barátnőid, rokonaid? Nem egyedül kéne szenvedned egy megoldható problémával!
2023. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!