Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyakori has feszülés, nehéz...

Gyakori has feszülés, nehéz has érzése a második trimeszterben?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok és gyakran érzem nehéznek a hasam, mintha le akarna húzni, feszül, kellemetlen és kemény is, viszont nem tudom, hogy ez rendes keményedésnek számít-e, mert nem az egész hasam kemény, csak az alsó része, mintha a baba ott lenne lent és nyomná rendesen. Estére szokott rosszabb lenni és lefekvésnél, olyankor azt sem tudom melyik oldalra forduljak, mert folyamatosan úgy érzem, hogy nyomódik, húzza lefele a súlya, kellemetlen érzés, próbálok alá tenni párnát, de az is nyomja, sehogy nem jó. Kicsit olyan érzés, mint egy kellemetlen puffadás. Alapból ilyen érzés a várandósság és normális, hogy ennyire nehéznek érzem sokszor a hasam, vagy valami problémára utal? Valahogy soha nem beszélt nekem senki arról, hogy konkrétan milyen érzés ez. Plusz már híztam 7 kg-t a mérleg szerint az eredeti súlyomhoz képest, viszont nem látszik rajtam sehol, csak a pocakom nagy, egyéb testrészem ugyanolyan vékonyka, amilyen eddig volt. Lehetséges, hogy a méhem, a baba, meg a magzatvíz nyom ekkora súlyt már? Vagy hova ment ez a 7 kg plusz? Nincs egy várandós ismerősöm sem, akitől tudnék kérdezni, anyum nem beszél ezekről részletesen, hiába kérdezem, nekem még nincs tapasztalatom, így azt sem tudom, hogy mi normális és mi nem, mit kéne éreznem.. írnátok tapasztalatokat, hogy kinek milyen érzés volt alap járaton a terhesség, mikor már nagyobb volt a baba?

2023. márc. 3. 03:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Sziaaa.Én nem.reg voltam ennyi idös ugyanezt éreztem :)Nrm tudom próbáltsd e de szerintrm.ilyenkor magnézium hiányod van és kimerült vagy,hamár nem a tested biztos :)

Egyébként a baba nől és még lehet neked is lentebb van ezért olyan érzés,valamint lehet puffadás is vagy gyomorsav.

Reméljük neked is elmúlik nekem egy pár hétig tartott de természetes dolog ez.

Ha van bármi kérdésed nyugodtan írj privátba,megosztom szívesen a tapasztalataimat.

Üdv 30 hkm :)

2023. márc. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a láb/gát nyújtása segített és a férjem kimasszírozta oldalt a derekamat meg a lábamat. Addigra aludni sem tudtam normálisan.


Próbáld meg a lefelé néző kutya pózt, meg azt, amikor elől van az egyik lábad, hátul a másik és a combod felső részén lévő horpasz izmot nyújtod, hátha segít neked is :)

2023. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket! Jöhetnek még válaszok, tapasztalatok 😊
2023. márc. 3. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy a kettes válaszoló vagyok. Első nap én is vettem be magnéziumot, ha nagyon rossz, akkor szerintem is vegyél be.
2023. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!