Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi rosszullét miatt...

Terhességi rosszullét miatt alig tudok enni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódok, mert alig tudok enni valamit. Egész nap hányingerem van. Félek, hogy túl kevés a táplálékbevitel.

Van valami ötletetek, hogyan csillapítsam a hányingert?



2023. márc. 14. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Kérdezd meg az orvosodat!
2023. márc. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor valamennyit csak tudsz enni. Addig általában nincs gond. Remélhetőleg az első trimeszter végére elmúlik. Amúgy reggel ébredés után maradj ágyban, rágcsálj el 1-2 kekszet, igyál gyömbéres teát, hideg kólát...
2023. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
12. hétig nem okoz gondot a hányás a baba szempontjaból. Utána pedig már kaphatsz rá gyógyszert, ha marad a hányás. Én nem tudtam semmilyen házi módszerrel elmulasztani.
2023. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 terhességemből 2-t 14. hétig végighánytam. Gyömbéres limonádé, tea kb csak addig segített, amíg ittam. Enni nagyjából kétnaponta tudtam valamit, azt se sokat. Tök rossz volt, hogy semmi étvágyam nem volt, mert émelyegtem, aztán meg attól voltam rosszul, mert nem ettem.

Az első terhességemnél 5, másodiknál 3 kg mínusszal léptem a második trimeszterbe. Mindkét gyerek tökéletesen egészséges.

2023. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5től a 16. hétig hánytam. Muszáj valahogy kitapasztalni, mi marad benned. Én ezalatt téliszalámin, sós főtt krumplin, sós chipsen,vajas pirítóson, zabkekszen és kiwin éltem. Hát igen nem túl változatos, ja és egészséges vagy nem, de a Cola rengeteget segített. Aztán jobb lett, most 20 hetes terhes vagyok, még mindig egy csomó dolog van, amire gondolni se tudok, de apránként azért javul. A folyadékra nagyon figyelj, ne száradj ki!
2023. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Ugyan így voltam, nem tudtam enni. Ezekben az időkben gyümölcsön éltem. Szedtem a vitaminjaimat, vizet ittam. Hányingerre a Cola vált be.


Javasolt vitaminok: babavitamin,amit te preferálsz. Nekem femibion van. Halolaj,K1, szélén, C,D vitamin, Magnosolv, kalcium. Én szedek vasat is folsavval.

2023. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 12.héttől a 24.hétig minden nap, minden este, minden szagtól, hús gondolatától vagy csak úgy simán a semmitől hánytam.


A magzat elvette amire neki szüksége volt, én meg kb gyorséttermi sültkrumplin és mindenféle szénsavas üditőkön éltem azokon a heteken, mert csak azok maradtak meg bennem.


Hiába hánytam naponta 5-7 alkalommal, semmit nem kezdtek vele, nem minősült terhességi vészes hányásnak.


Találd meg azt az ételt ami megmarad benned és élj azon. Nem tart örökké ez az állapot, túl kell élni.

2023. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
B6 vitamin
2023. ápr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!