Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HCG szint 10 hetesen? Normális...

HCG szint 10 hetesen? Normális, hogy csökken?

Figyelt kérdés
Múlt héten 9 hetesen 220.000 körül volt, most 203.000. Elérte a csúcsot és most már normális, hogy csökken? Vagy ilyenkor még emelkednie kellene?

2023. márc. 17. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézus, miért nézegeti valaki 9-10 hetesen a HCG szintjét? MINEK???
2023. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt én sem értem minek kell ilyenkor nézni.

Másrészt 10 hetesen éri el a "max"-ot utána vagy 12 hetesen elkezd csökkenni.

2023. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért nézetem meg minden héten, hogy lássam emelkedik-e, mert akkor hátha minden rendben van a babával. Az orvosom csak 3-szor néz meg ultrahangon az egész első trimeszterben, utoljára 3 héttel ezelőtt voltam. Én úgy olvastam, hogy a 12. hétig még emelkednie kellene, de nekem a 9. héten elérte a csúcsot.
2023. márc. 17. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A hcg szintnek a szívhang megjelenéséih van jelentősége, utána nincs összefüggés a szintje és a terhesség sikere között. Tökéletesen feleslegesen méregeted...


Első trimeszterben még bőven elég egy nem problémás esetben egy 7. és egy 12. heti ultrahang, minek kéne ennyiszer vizsgálni?


Nem bántódj meg kérdező, biztos valami trauma az oka (vetélés pl), de ennek a világon semmi értelme, csak hergeled magad.

2023. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Jesszus, mindig azt hiszem nincs lejjebb, és bebizonyisodik, hogy van. Borzalmas hónapok elé, évek elé nézel. Vérvétel helyett inkább egy jó pszichiátert keress fel. És ezt nem bántásból mondom, de ki fogod készíteni a környezeted, magad , gyereked. Ez nem normális amit művelsz.
2023. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első trimeszterben làtott az orvos 6+5 hetesen

Aztán probléma miatt 11 +3 hetesen


Utána a genetikai uh-on


Ha nincs bajom, akkor a 12. Heti a következő..


Pedig veszélyeztetett vagyok.. es ikreket vàrok🤷🏻‍♀️

2023. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Hányszor nézze, naponta? Ne idegesítsd magad, igaza van az egyik válaszolónak, kérj segítséget, mert nehéz hónapok elé nézel.
2023. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért fáj az sok embernek, hogy HCGt nézet, valszeg saját költségen? Miért jobb az, hogy a következő ultrahangig totál stresszes? Miért baj ha ez megnyugtatja? Akinek nem volt még vesztesége, akár több is, soha nem fogja megérteni, hogy mennyivel idegörlőbb ez a bizonytalanság az UHk között.

Ettől nem lesz kattant, pusztán így működik az ember, ha megüti a lábát legközelebb óvatosabb.

De ha nincs is rendben, hogy nézeheti a HCGt, szerintetek egy aggódó kismamának az a produktív hozzászólás, hogy úúristen, menj pszichológushoz...

2023. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyolcas, mert rendszerint a laikus az ilyen saját szakállra megrendelt laborokkal nem tud mit kezdeni, csak idegesíti magát. A kérdező esete tipikus, hallja valahol hogy a hcg szint emelkedés fontos, de a körítést már nem tudja, hogy ez meddig releváns és meddig kell nézegetni.


Szakmabeli vagyok (nem nőgyógyász, de más téren laborral kapcsolatban), és néhány kivételtől eltekintve kifejezetten kártékonynak találom, hogy mindenfajta interpretáció nélkül vásárolhat bárki bármikor laborokat és vizsgálatokat pénzért. Jó a szolgáltatónak, de vajon a páciensnek is? Rendszerint nem segítenek, de legalább jól stresszelik az embereket. Persze ez egészségügyi etikai kérdés erősen, de jelenleg pénzért bármit...


Arról nem is beszélve hogy a hcg szint méregetésnek nincs terápiás következménye meg a korai időszakban sem, tehát ha történetesen nem emelkedik, akkor sincs mit tenni. Az ilyen laborvizsgálatok feleslegesek.


Pont mint azoknak a fogantatás előtti teszteknek, amik hordozást szűrnek. Mindenkinél találnak valamit, nincs terápiás következménye, de legalább jó adag pszichés nyomást helyez az emberre.

2023. jún. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2 veszteség után a 6.hétig nézettem a hcg szintet. 6+1en 2mm és pulzálás ,majd vérzés,barnázás. 8.héten ismét rámnézett az orvos mivel tudta az előéletemet. Kb 3 hetente jártam.hozzá és fizettem az ellátásért.

Ha nem vagy nyugodt kérdező akkor keress egy magán dokit aki hetente rádnéz jó pénzért. Ennek sajnos több értelme van mint laborba rohangálni és stresszelni mert úgy se tudod helyesen értelmezni és amúgy sem tudsz mit tenni ha baj van. Csak az orvosnak van lehetősége ,hogy pontos információkat adjon az embrió állapotárol.

2023. jún. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!