Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan engedtétek el a várandó...

Hogyan engedtétek el a várandósságotokat, a kisbabátokat ,és készültetek a pocakon kívüli anyaságra?

Figyelt kérdés

Bocsánat totál értelmetlen lett ez a kérdés, de nem tudom megfogalmazni...



Nagyon szeretek várandós lenni. Problémamentes terhesség, első baba, tervezett, nagyon várt baba. Ahogy egyre közeledik a megszületésének időpontja, egyre jobban esek kétségbe.


Minden készen áll, minden adott. Fejben nagyon higgadt vagyok de ha csak arra gondolok, hogy egyszer elfolyik a magzatvíz, és indulni kell a kórházba, félelem jön rám.


Alapból félek a kórhaztól, sajnos. 14 hetesen is covid miatt bent kellett feküdni, nagyon rossz emlékeim vannak az ellátással, ott dolgozókkal kapcsolatban. Igazából ettől tartok jobban, nem a szüléstől.


A kisfiam szerintem nagyon jól érzi odabent magát, én is magamat. Nem vízesések, nem fulladok, alszok mint a bunda, tényleg tökéletes minden.


Tudom, hogy fejben,lélekben el kell engedném ide ki a nagy világba, de rájöttem, hogy ez nehéz.


Másnak is az? Biztos sok változás lesz az életünkben, amit most szó szerint tökéletesnek érzek. Nagyon várjuk, hogy végre itt legyen velünk,de néha rám jön a para. Normális?


Köszi ha végig olvastad, legyen szép napod!



2023. márc. 26. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én ezt nem agyalnám túl. Megszületik, és onnantól kezdve lesz annyi dolgod vele, amit meg kell oldani, hogy majd visz az áramlat.
2023. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

2x szültem, de 1x nem gondolkodtam ilyeneken.


Nekem minden jött magától. Nem aggódtam halalra magam a semmin, nem fantáziáltam. Felesleges. Álomba ringatod magad, hogy majd ilyen meg olyan lesz, az élet felülírja, azt jön a koppanás.


Benn a baba úgysem marad. Utána meg majd örülsz, hogy túléled a napokat, nem hogy ilyeneken agyalj.


A szüléstől nem félsz, csak a kórhazban léttől?! Mert meg nem tudod mi áll elötted 😅


Foglald le magad, köss, horgolj, aludj mig tudsz. Azt hidd el, minden alakul majd úgy, ahogy kell

2023. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem álomterhesség volt az első, tényleg paradicsomi, és őszintén, nem vártam a végét. Tudtam, hogy onnantól nehéz lesz. Hát igen. Sajnos nehezítette, hogy ilyen durva különbség volt a terhesség könnyedsége es a babás időszak nehézsége között. Nekem iszonyatos koppanás volt, durva baby blues, alig emlékszem az első hetekre.

Második terhességem nehéz volt, alig vártam a végét. Hiába van itt a 2 es fél eves nehezítésnek, mégis sokkal könnyebb a babás időszak most így.

Nem a szülés a durva, kérdező. Hanem ami utána jön. Ha nagy a különbség, még durvább. Erre készítsd magad inkább. A szüles relative gyorsan megvan, a kórhazi pár nap is. De utána hazamentek es nincs vege, mindig ott lesz a gyerek.

2023. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Igen voltam így énis.

Igazából en a szúléstől féltem,most pedig semmitől teháttuti beparázok majd :D

2023. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon vártam a babát, úgy. Megfordult néhány hasonló gondolat a fejemben, mivel nekem is problémamentes és könnyű terhességem volt. Kicsit ciki bevallani, de élveztem a figyelmet és előzékenységet is, ami körülvett... A szülés kellemes csalódás volt, pedig csak beestem szülni a covid alatt, full ismeretlen kórházba. Aztán jött a feketeleves, ahogy a hármas is írta.


Most a második terhesség, bár ez is problémamentes, már más. És vágom a centit. Egy 13-14 kilós gyereket emelgetek, mellette munka, egy csomó intézni való, stb. Megint ismeretlen kórházban fogok szülni nem is olyan soká, még az elején felmerült hogy ambuláns szülést akarnék, de már ott tartok hogy mindegy hogy lesz, csak legyünk túl rajta, nem is igazán érdekel. A babát várom mondjuk, csak már látom ennek a realitását is.

2023. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
En ugy, hogy masodjara nem korhazban szultem.
2023. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Csodás terhességem volt, tidtam aludni, semmi nem fájt, szúrt. Baba nem rugta le a vesém, minden értékem tökéletes volt, se gyomorsav, se semmi. Imádtam az egészet. A szüléstől nem féltem, inkább abban kételkedtem, hogy meg fogjuk e ugrani ezt a feladatot, képes leszek e felnevelni egy gyereket.

Megszületett és másnapra el is felejtettem a terhességet. Imádtam, hogy ott van a karomba, rá tudok nézni. Eltelt pár hónap és az ismerősi körben pár ember bejelentette, hogy babát vár. Na akkor éreztem elsőre, hogy mennyire irigykedem rájuk, hogy terhesek lehetnek, milyen jó nekik (miközben nyílván nem minden terhesség "álom"). Sokszor gondoltam a terhességemre, visszanéztem a videókat, képeket magamról, mindig jó érzéssel tölt el. Most kistesót tervezünk és alig várom, hogy újra átéljem azt az érzést. Meg persze reménykedem, hogy ezüttal is hasonlóan könnyű terhesség lesz.

2023. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Utáltam a terhességet,mindenem fájt,karatézott bennem a gyerek és terhességi cukrom is volt. Végül magánba mentem szülni,mert ahova tartozom az botrány. Ami utána jön nagyon nehéz és igen élveztem terhesen a figyelmet,de egyszer ki kell jönnie.most meg bogyó és babócázunk aztán játszótér, sokkal izgisebb mint a terhesség 🙂
2023. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon jó különböző emberek különböző álláspontját, gondolatait olvasni. 😍
2023. márc. 26. 11:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is problémamentes terhességem volt, de bennem inkább az a tudat volt, hogy alig várom, hogy lássam, halljam a hangját. Maga a várandósság vége egyáltalán nem érdekelt.
2023. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!